Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ocak '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
821
 

CHP'de Atatürk'ün resmini indiren "hain" aranıyor...

CHP'de Atatürk'ün resmini indiren "hain" aranıyor...
 

internetten alınmıştır


Bir CHP'li  Mevlana'dan mülhem "Artık yeni şeyler söylemek lazım" diyerek Atatürk'ün resmini indirivermiş... Şimdi CHP'liler bunu tartışıyor; nasıl olur da Atatürk posterini indiren biri CHP'li olabilirmiş...

Ya da nasıl CHP'li biri Atatürk resmini duvardan indirebilirmiş!!... Öyle ya CHP, Atatürk'ün partisi iken, Atatürk resmi CHP duvarlarından indirilebilir mi?

Peki, o zaman size küçük bir "Hatırla Sevgili..."  yapalım:

Atatürk'ün fotoğrafları sadece CHP binasının duvarlarından ya da vekil odalarından değil, memleketin parasından da silinmişti, anımsıyor musunuz??"

Hem de Mustafa Kemal'den sonra "milli şef" ilan ettiğiniz İnönü tarafından kaldırılmıştı Atatürk fotoğrafları... İnönü, paralara kendi resmini koydurmuştu.

Esasen, "derin CHP" Atatürk'ü paralardan sildiği gibi kafalardan da silmek istiyordu.. Eski kral öldü yaşasın yeni kral, hesabı, "eski şef" ölmüştü; yaşasın şeni şef meselesi yani.

Ancak, ne olduysa oldu, Atatürk yerine İnönü aşısı tutmadı ve İnönücü'ler ister istemez yeniden "Atatürkçü" oluverdiler... Hem de öyle hızlı oldular ki, Atatürk'ü onlardan korumak için kanun çıkaran Rahmetli Menderes'i bile Atatürk düşmanı olmakla suçlayacak kadar!!!

Atatürk bu ülkede sadece duvar fotoğrafı veya okul büstü olmamıştır... Aynı zamanda iki yüzlülüğün, üzerinden menfaat devşirmenin "maskesi" de olmuştur.

Bu ülkede yıllarca maskeli balolar tertiplenmiş ve bu balolarda "Atatürk maskesi" takılarak ucuz çağdaşlık, kolay demokratlık, yavan laiklik üzerinden siyaset yapılmıştır.

Hatta bu maske öyle yanar döner bir maske olmuştur ki, hem din karşıtlığı, hem dindarlık; hem Batıcılık, hem millilik; hem faşistlik, hem komünistlik bu "maske" takılarak satışa sunulmuştur.

Hep söyleriz ya... Bu ülkede en çok Atatürk istismar edilmiştir... Bakmayın CHP'li belediyelerin her buldukları boşluğa Atatürk heykeli dikmelerine... Ya da her seçim de kendi başarısızlıklarını örtmek için Atatürk'ü aday göstermelerine...

İşin aslı şu ki, bu ülkede ki "Derin CHP" aslında Atatürkçü değil, İnönücü olmuştur yıllarca...

Son yıllarda ise, dışardan yapılan bir operasyonla "mezhebi bir maske" takılmak istenmiştir CHP'ye... Belki de bu maskedir, o "mask"ı indiren...

Asıl acı olan şudur ki, CHP zihniyeti hala "Eller gider mersine, biz gideriz tersine" zihniyetinden kurtulamamıştır... Hayır bu mevzu değil de, Türkiye muhalefetsizliğin sıkıntısına düşmüştür bu yüzden...

Peki, "Artık yeni şeyler söylemek lazım" diyerek Atatürk resmini kaldıran CHP'li vekil kimmiş biliyor musunuz?

Şöyle bir araştırayım dedim soyadı Altıok olan bir vekil üzerinde şüpheler yoğunlaşmış gördüm... Şu ironiye bakın kı, soyadında "altı ok" taşıyan bir CHP'li "Yeter artık, biraz kendimizi yenileyelim" diyor.

Şimdi, etrafımız ateş çemberi, Suriye üzerinden Rusya-Esed-İran üçlüsü her an bir pislik atabilir üzerimize... Cenevrede görüşmeler yarın başlıyor... Amma CHP'nin bunlarla ilgilenmeye vakti mi var?

Yok elbette...Önce, Atatürk'ün resmini duvardan indiren "hain" bulunmalı...

Mesele Atatürk resmi olunca gerisi teferruat değil midir, netekim!!

Canmehmet bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Geçenlerde bir yazı okudum Ali Bey çok hoşuma gitti:) aynen şöyle; ''Yaşadığım eski mahallemde Deli Hamza diye bir adam vardı. Küçük yaşta aşık olmuş ama sevdiği kız başkasıyla evlenmiş diye anlatırlardı. Yağmurda, çamurda, karda, kışta Hamza sabahtan akşama kadar “Ah Zeynep ah” diyerek gezerdi sokaklarda. Deprem olsun, sel olsun fark etmez, Hamza’nın gündemi hiç değişmezdi. Hamza için dünyadaki tek konu Zeynep’ti. Arada sırada mahallenin çocukları “Hamza Abi, sana başka kız bulalım” diye peşine takılınca çok sinirlenirdi Hamza, kovalardı çocukların hepsini. Bu CHP de aynı bizim Deli Hamza.''

Selda Çakmak 
 12.02.2016 17:28
Cevap :
CHP zamana tutunamıyor Selda hanım...Esasen defalarca yazdığım gibi, CHP benzeri partiler Avrupada ta geçen yüz yılın ortalarında mevta oldular...CHP kılıktan kılığa girerek bugüne kadar geldi...Ancak bu kafayla daha fazla gideceği yer yok...Deli Hamzanın bitmeyen aşkı bile bunların yanında çok masum kalır..:) Teşekkürler...Selamlar  15.02.2016 18:04
 

Bence vekil bu amaçla bunu yaptıysa doğru yapmış...

Kerim Korkut 
 01.02.2016 12:19
 

Atatürk'ün manevi vesayeti bu partinin üzerinden kalkmadıkça bu partiden bir şey olmaz.

Kerim Korkut 
 01.02.2016 12:17
 

Değerli Ali Bey, Dünya üzerinde kendi sorunlarından ve (olumsuz) gerçeklerinden kaçarak kendini aldatan başka bir toplum olmamalıdır. Birkaç örnek; İnönü, (nedenleriyle) M. Kemal Paşa ile yaptıkları kavgayı detaylı olarak günlüklerinde anlatır. Bu olayı kaç kişi öğrenmiştir? Sizin de yazdığınız gibi, M.Kemal Paşa'nın resmi (para-pul ve resmi dairelerden) neden kaldırılmıştır? M. Kemal Paşa'nın cenaze namazı kılınmış mıdır? M. Kemal Paşa'nın tabutu (neden) yıllarca müzede bekletilmiştir? -Hindistan'dan (Milli Mücadele için) gelen yardım paraları ile silah-malzeme alınmamış da, neden banka kurulmuş ve sonrasında bu banka bir siyasi partiye bağlanmıştır? -(neden silah arkadaşı İnönü değil de) bu kurulan bankanın ilk müdürü celal bayar, "Atatürk'ü Muhalefet Kanunu “nu çıkarmıştır? İngiltere tarafından "Atatürk" hakkında kitap yazdırılan Lord Kinross'a açılan devlet-hükümet arşivleri yerli araştırmacılara açılmış mıdır? Bunlar da tartışılmalı ve kapanmalıdır. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 29.01.2016 13:39
Cevap :
Teşekkür ederim Mehmet bey...Tarihi gerçekler ilelebet gizlenemez, mutlaka bir gün kendini dayatır...Bizim yakın tarihimiz için de durum budur...Bugün bazı gerçeklerin açığa çıkmasından rahatsız olanlar da buna alışacak...Önemli olan milletlerdir, kişiler değil çünkü...Selamlarımla  29.01.2016 17:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4272
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 803
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster