Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ticari ilimler akademisindeki öğrenciliğim sırasında, bir kamu iktisâdi kuruluşunda başladığım çalışma hayatında, deneyimli çalışanların gülümseme ile sık sık, “Bu çok çalışma ile anlaşılan devletimizi sen kurtaracaksın!” ifadeleri üzerine, devletten önce kendimi kurtarmanın daha akılcı olacağını düşünerek, üç yıllık memur..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Türkiye'nin Geleceğinde...

Değerli cdenizkent, PKK'nın kuruluşunda, Rusya ve Batı'nın parmağı olduğu herkesin malumudur. Rusya'nın buradaki amacı; Akdeniz'e inmek ve bölgede bir "Ortodoks İmparatorluğu" kurmak: Batı’nın/Avrupa'nın beklentisi ise, I.Dünya Savaşı ile "kırpılarak kuşa çevrilen", Osmanlı/Türkiye'nin tekrar ayakları üzerinden doğrularak-güçlenerek, bölgenin sömürülmesine mani olmasına imkan vermemektir. Geldik, (PKK gönüllüsü!) HDP ve taktik-stratejik ortağı CHP'ye: PKK ve (örtülü) destekçilerinin amacı bu ülkeyi (imkanını bulsalar) bölmek değil mi? Herhalde öyledir. Peki, CHP bunu bilmez mi? Bildiğine göre neden (PKK sevdalısı!) HDP'ye payanda olmaktadır? "Başka türlü iktidar olamayız!" görüşü sanıyoruz bir bahane olmamalıdır. Yorumu şu atasözü ile noktalayalım. "Otu çek köküne bak!" İşte biz de bu anlayışla, CHP’nin otunu çekerek!, "Ülkenin geleceği ile bir iddiası yok" bilgisini paylaşmıştık. Sağlıcakla kalınız.

06 Mart 2021 16:11
Türkiye'nin Geleceğinde...

Değerli cdenizkent, önce haberimizin kaynağını verelim: Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dergisi C.I.3.sayı. "Türkiye Cumhuriyeti Rejimi" (Tek Parti Dönemi) 1944-45 ders yılı açılış dersi: Doç.Fethi Çelikbaş hoca, geleceğin diplomatlarına-siyasetçilerine ne demektedir? "Ne rejimin kurucusu, ne de bizzat rejimimiz, dünya çapında iddialarla ortaya çıkmamış ve böyle iddialarımızda yoktur. Esasen böyle iddiaların olmayışıdır ki, Türkiye'ye bütün devletler ve dünya kamuoyunun hayranlığını, takdirini, hürmetini kazanmıştır. Ve gelecekte kazanmaya devam edecektir." Şimdi şunu soralım, cevabını da verelim: "Neden 90 yıl yerimizde saydık ve neden CHP, ülkede her türlü yatırıma karşı çıkmaktadır? Çünkü CHP'nin ülke geleceği için hiç bir iddiası yok. Bu manada CHP (AK Partiye) ne demişti: "Libya'da, Suriye'de ne işiniz var?" Taze ABD'li başkanın muhalefetle Erdoğan'ı devireceğiz" derken kimlere güvendiği de ortaya çıkmıştır. Sağlıcakla kalınız.

05 Mart 2021 17:53
Parlamenter Sistem Kime Lazım?

Değerli Ali Bey, CHP ve muhalefet, mevcut sisteme karşı çıkarken Mustafa Kemal Paşa’nın “Kuvvetler Ayrılığı”na bakışını ihtimaldir ki bilmiyordur. M. Kemal Paşa,"İzmit’te gazetecilerle görüşmesinde: “Bence, kuvvetler ayrılığı prensibi, esaslı bir şey değildir. Kuvvetlerin ayrılığı prensibini koymuş olan insanlar bile, kuvvetlerin birleştirilmesinden yanadır...Müstebitlerle mazlum milletlerin yaptıkları pazarlık sonucunda ortaya atılmış bir sistemdir. Gerçekte, Kuvvetlerin Birliği vardır" demektedir. Bilirsiniz: 1)Kuvvetler Ayrılığı’nda: a)Meclis yasa yapmakta, hükümet uygulamakta, Yargı uygunsuzlukları denetlemekte. 2)Kuvvetler Birliği'ne örneği, CHP/Tek parti dönemini verelim. a)Meclis-Milletvekilleri istenenleri yasa yaptı, Tek Parti Hükümeti kendi çıkardığı yasayı uyguladı, Yargı/İstiklal Mahkemeleri de yasaları kendine göre yorumladı. Ve şikâyet edilen bugün: CHP döneminde bir vatandaş bir bakana küfredecek, yargı da onun sırtını sıvazlayarak bırakacak mıydı? Sağlıcakla Kalınız.

28 Ocak 2021 23:38
 
Toplam blog
: 1109
Toplam yorum
: 2706
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1727
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster