Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ticari ilimler akademisinde öğrenciliğim sırasında bir kamu iktisadi kuruluşunda başladığım çalışma hayatında, deneyimli çalışanların gülümseme ile sık sık, “Bu çok çalışma ile anlaşılan devletimizi sen kurtaracaksın!” ifadeleri üzerine, devletten önce kendimi kurtarmanın daha akılcı olacağını düşünerek, üç yıllık memurluk..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
İlk yazım

Değerli Rukiye Türeyen, aşağıdaki hikaye, gerçek bir olayı, azmi ve başarıyı anlatmaktadır: "..Wilma Rudolp Tennessee’de fakir bir ailede dünyaya gelir. Dört yasındayken kızıl hastalığıyla birlikte iki taraflı zatürre geçirir ve bu ölümcül bileşim onu felç eder. Destek kullanmak zorunda kalır, doktoru bir daha asla ayağı yere basamayacağını söyler. Ancak annesi Allah vergisi kabiliyet, kararlılık ve inançla istediği her şeyi yapabileceğini söyleyerek kızına cesaret verir. Wilma ”Dünyanın en hızlı koşan kadını olmak istiyorum,” der. Dokuz yaşında doktorların öğüdüne karşı gelerek ayak desteğini çıkarır ve doktorların söylediğinin aksine ilk adımını atar. On üç yaşında, ilk yarışma katılır ve sonuncu olur. Daha sonra ikinci, üçüncü dördüncü yarışlara katılır, ta ki bir gün birinci gelene dek..Felçli kadın 1960 Olimpiyatlarında dünyanın en hızlı koşan kadını olur." Kendisine inanan ve mücadeleyi asla bırakmayanların en büyük yardımcısı Alemlerin Rabbi'dir. Aramıza hoşgeldiniz.

06 Haziran 2017 11:00
Sürç-i lisan eyledimse, af ola...

Değerli Meryem Kadıoğlu, Bilirsiniz, Başarılı olmak, kişinin değerleri doğrultusunda yaşaması ve yaşamını bunların üzerine kurabilmesi ile doğru orantılır. Sanırım yazılarını ilk kez bir AVM'de beklerken(iphone'dan)okumuştum. orada etkileyici ve samimi bir ifade tarzı gördüm. İnandığı yolda (tek başına da olsa) ilerlemek yaşamı anlamışların harcıdır. Sağlıcakla kalınız.

04 Haziran 2017 13:22
Şımarık erkekler...

Değerli Ayşegül Hayvar, izninizle, bir yorumcunun size aktardığı: "Bu olaylar, orient toplumların arızalarından" ifadesinin doğru olmadığına örnek olarak Amerikan kaynaklarından bir bilgi aktarıyorum: "..Amerika’da Çocuğa Kötü Davranma Ulusal Merkezi rakamlara göre) ; ABD’de yılda bir milyona yakın çocuğa kötü davranılır. Bunların 200,000’e yakın bir kısmı bedensel olarak aşırı kötü davranışa maruzdur. 100.000 kadarına cinsel olarak kötü davranılır. Ve geri kalan kısmı ise, ana babadan hiç ilgi görmez, bakımsız sokağa bırakılır… Bu anlamda Amerika’da 18 yaşının altındaki her 40 çocuktan birine kötü davranılır. Araştırmalar kötü davranmanın azalmayıp, gittikçe arttığını göstermektedir..” Kadın ve çocuğa şiddet, insanlığın sorunudur. Her bahane ile ülke insanına ve değerlerine haksızlık yapmak herhalde bizlere özgü olmalıdır. Sağlıcakla kalınız.

01 Haziran 2017 18:50
 
Toplam blog
: 931
Toplam yorum
: 2503
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1590
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster