Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ticari ilimler akademisindeki öğrenciliğim sırasında, bir kamu iktisâdi kuruluşunda başladığım çalışma hayatında, deneyimli çalışanların gülümseme ile sık sık, “Bu çok çalışma ile anlaşılan devletimizi sen kurtaracaksın!” ifadeleri üzerine, devletten önce kendimi kurtarmanın daha akılcı olacağını düşünerek, üç yıllık memur..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Kızını Dövmeyen Dizini Döver :(

Değerli Nur Eşmeli, sorunun tespiti için yaptığınız değerlendirmelerinize katılmamak mümkün değil. Okula: eğitilmiş ve öğrenebilir durumda gönderilmemiş bir öğrenci, (işlenemeyen kalitesiz)kavak ağacı misalidir. Gerçeğinde, öğretmenin öğrenciden, nadide mobilyalar üretilmesi için öğrenci, ceviz ağacı (kerestesi) kalitesinde olmalıdır. Katılmadığım hususlar: İnsan (kadın-erkek) duygusal varlıktır, meseleye kendi penceresinden baktığından, illaki taraflı olacaktır. Ki: Bu da, meselelerin çözümünde çıkmaz sokaktır. Ülkemize, Batı (Avrupa-ABD) insanının aydın-bilinçli ve cennette yaşadığı aktarılır. Gerçeğinde, Antik Yunandan günümüze yaşananların yazıldığı, "Kadınların Tarihi"ni okuyanlar, meselenin (gerçeğini) böyle olmadığını öğrenmektedir. Çözüm: Bu meselelerin arka planında yatanların (kültür-eğitim-çalışma hayatı,vb.) öğrenilmesi için konu geniş planda tartışılmalıdır. Karşılıklı suçlamak, hiç bir meseleyi çözmez, taraflarının saflarını sıklaştırır. Sağlıcakla kalınız.

06 Kasım 2018 12:29
Gardırop Atatürkçülüğü, Salon Cumhuriyetçiliği!

Değerli Ali Bey, CHP darbeleri desteklediği için kastedilen manada (Halk iradesinin hakim olduğu) bir cumhuriyet ideali yoktur. Ülke kalkınmasına gelince: 1923-1950 döneminde, özellikle savaştan-yıkımdan çıkmış bir ülkede çok hızlı kalkınma olması gerekirken; ilginçtir, ülkede adeta eğitim-üretim yerinde saymıştır. Övündükleri; Ayakkabı, 16.asırda; Kağıt, 18.ci asrın ortalarında; tekstil, Osmanlının kalitesi ile dünya ödülü aldığı 18.asırda büyük boyutlarda üretime sahiptir. Osmanlıda ilk denizaltı, 1888’de; İlk uçak 1910’larda hizmete girmiştir. Hatta Osmanlı Donanması; "Hedefe torpido atan ilk donanma" olarak tarihe geçmiştir. M.Kemal’in, “Biz savaşı telgraf telleri ile kazandık” ifadesinde olduğu gibi, 30.000 km. modern telgraf hattına, Osmanlı imkanları ile yaptırılan Hicaz Demiryolu’da ilave edersek, sormak gerekir: CHP ülke için ne yapmış, sadece karalamak ve engel olmanın dışında? Yine ilginçtir, "Hayır" dedikleri her şey ülke için "hayırlı" olmaktadır Sağlıcakla kalınız.

31 Ekim 2018 17:58
Suudi Devleti, Cemal Kaşıkçı Cinayetinden, Bir Sefiri, İki "Sefili" Günah Keçisi Yapıp Sıyrılacak!

Ali Bey Merhaba, öncelikle sizi aramızda tekrar görmek güzel. İnşallah tarafınızda her şey yolundadır. Bu olayda bir çok etken var. Suudilerin Amerikalı/Batılı danışmanlarına sormadan bir şey yapacaklarını sanmıyorum. Bakalım altından ne çıkacak? Sağlıcakla kalınız.

16 Ekim 2018 18:54
 
Toplam blog
: 993
Toplam yorum
: 2623
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1712
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster