Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ticari ilimler akademisinde öğrenciliğim sırasında bir kamu iktisadi kuruluşunda başladığım çalışma hayatında, deneyimli çalışanların gülümseme ile sık sık, “Bu çok çalışma ile anlaşılan devletimizi sen kurtaracaksın!” ifadeleri üzerine, devletten önce kendimi kurtarmanın daha akılcı olacağını düşünerek, üç yıllık memurluk..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Referandum'da "Evet" çıkınca emperyalist Batı ne kaybedecek?

Değerli Ali Bey, Ülkemizde, "merkez medya!" olarak alınan sektörün batı medyasından beslendiğini cümle alem bilmektedir. 600 yıl ülkesine hizmet eden hanedan beş parasız sokağa atılır ve kurdukları devlette 7/24 hakarete uğrarken; İnadına İngiltere/Hollanda (Kraliyet)hanedanlığı/üyeleri marifetleri ile milletin gözüne sokulur. Bu manada batının ne çöküşü gündeme getirilir, ne de Ülkemize ve İslam alemine düşmanlıkları. Tüm gerçeklerin gizlenmesine rağmen batı hızlıca çökmektedir. (Buna Rusya'da dahildir) İşimiz gereği buna yakından şahidiz. 2 Yıl evvel olmalı Münih Fuarında bir Tayvanlı üreticimizin makinesini sergilemiştik, teknolojisi (Almanlara) parmak ısırtmıştır. Tanıdığımız Çinli Firma İtalyanın büyük ambalaj firmasını satın almış, yoğun şekilde Avrupanın enerji, makine ve ulaşım şirketlerini satın almaktadırlar. Özetle: Amerika dahil, batılı ülkeler (yeterince sömüremedikleri için)batmaktadırlar. Batının bugün yaptığı açıkça Erdoğan düşmanlığı'dır. Sağlıcakla kalınız.

22 Mart 2017 17:32
''Çanakkale Geçilmez" dediler

Değerli Abdülkadir Güler, Çanakkale Savaşları'nın bir kahramanlık destanı olduğundan bir kuşku yoktur. Bununla birlikte duyguları yüksek bir millet olduğumuz da. Ancak, duygusallığımız gerçekleri perdelemektedir. Çanakkale Savaşları'nın bir perdeleme savaşı olması gibi. Ve Çanakkale kahramanlarının önünde (yaptırdığı tabyalarla) 2. Abdülhamid ile, Çanakkale Müstahkem Mevkii Komutanı Albay Cevat Bey'de vardır. (Meraklıları belgeler için ilgili yazılarımıza bakabilirler) Şimdi yaygın bilinmeyenler: Çanakkale Savaşı, İngilizlerin, Osmanlı ordularının kendilerinin Mısır'ı yutmalarına engel olmamaları için hazırlanır. Bu konu İngiltere Avam Kamarası’ndan çok tartışılır, ancak Churchill'e, bu savaşta bir kara ordusu verilmez,isterse eski gemilerle katılması önerilir. tarihçiler, M.Kemal Paşa'nın, "Çanakkale'nin geçilmesi için bir kara ordusu gerekli" dediğini, bilirler. Çanakkale, 2. Abdülhamid’in 30 yılda yetiştirdiği altın nesli, öğrenciler de dahil yutmuştur. Sağlıcakla kalınız.

17 Mart 2017 17:42
İlk yazım

Değerli Kevser İnci Ertürk, Batının gelişmesinin temel dinamiklerinden, bilgi-deneyim paylaşımının, ülkemizde geçte olsa başlamasına vesile olanlara ve birikimlerini- bilgilerini paylaşanlara, ülke ve insanımız adına bu bir kez daha teşekkür ederek, Hoş geldiniz. Bilindiği gibi; insan, bilgi-deneyimi derecesinde farkındalığı yükselen varlıktır. Yükselen farkındalık: en başta sahibine, çevresine ve topluma uygarlık, medeniyettir. Sağlıcakla kalınız.

06 Mart 2017 11:23
 
Toplam blog
: 890
Toplam yorum
: 2465
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1593
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster