Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ticari ilimler akademisinde öğrenciliğim sırasında bir kamu iktisadi kuruluşunda başladığım çalışma hayatında, deneyimli çalışanların gülümseme ile sık sık, “Bu çok çalışma ile anlaşılan devletimizi sen kurtaracaksın!” ifadeleri üzerine, devletten önce kendimi kurtarmanın daha akılcı olacağını düşünerek, üç yıllık memurluk..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Barzani'nin Gayrimeşru "Referandum" Girişiminden "Hayır" Doğar mı?

Değerli Ali Bey, Çinli düşünürün, "Hem kendini, hem düşmanını tanırsan girdiğin yüz savaştan galip ayrılırsın" sözü ile kastedilenleri biliriz. Bu manada batılıların; bizleri, İslam'ı ve Medeniyeti'ni (araştırarak) çok iyi öğrendiklerini de. Fatihlerin, Kanunilerin, Hilal'i, Salib'e üstün getirmeleri ile (iyice) hırslanan batının; yaklaşık 500 yıllık çalışmaları! sonucu hepimizin bildiği gibi arazi işgallerinden çok zihni işgal ile bizi getirdikleri durum ortadadır. (amaç: "Cengaver Türkler"i İslam'dan uzaklaştırmaktı.) Konuya gelirsek, hedeflenen: a)Sünni-Şii b)Türk-Arap c)Arap-Kürt meselelerinin (kaşımanın) yanında: Kapitalizm'in yaşaması için terör-savaş-silah üretimi, satışına (Sömürüye) ihtiyacı olduğudur. Batı, refahını sömürü ve savaşa borçludur. İki Dünya Savaşı, "Medeniyetler Çatışması"ndan değil, sömürge bölgelerinin paylaşımında çıkmamış mıdır? Bunların açıklanması için, Yayın hayatını-Medyayı kontrol edenlerin samimi olması gerekir. Eksiğimiz budur. Sağlıcakla kalınız.

23 Eylül 2017 12:02
Siz Çocuklarımıza Evlilikte "İtaat" ve "Sadakatı" Öğretin; "Boşanmayı" Öğretenler Çok Var Zaten!

Değerli Ali Bey, İnsanımız iyi niyetli olmasına karşılık ne yazık ki Batılı toplumlarının kültür (yaşam) değerlerini tam olarak bilmemektedir. Bilmediği için kendisine dayatılan (kasıtlı) bilgilerle hüküm vererek onların düştüğü bataklığa düşmektedir. Bu konuda samimi olan ve özellikle eğitim-öğretim konusunda uygulama içerisinde olanlar (anne-babalar) üşenmesinler ve YKY tarafından yayınlanan toplam beş (5) ciltlik "özel hayatın tarihi" mi okumalıdır. Bunları okuduğunda, (açık ifadesi ile ve maalesef) nasıl bir gaflet bataklığına düştüğünün-düşürüldüğünün farkına varmalıdır. Bu kitaplar, batılı ilim insanları tarafından yayına hazırlanmış ve yaklaşık 2500 yıllık (yaşamla ilgili) süreç anlatılmıştır. Bunu okuyanlar, İslam'ın getirdiği ahlak ve erdem karşısında bir kez daha hayran kalacaklardır. Efes harabelerini gezenler toplu (def-i hacet!) yerlerini görmüş olmalıdır. İşte Battı Medeniyeti Burdur. Sağlıcakla kalınız.

17 Eylül 2017 12:25
''.... Bir serçe kaldı...

Değerli Selda Çakmak, Bilgi (düşünüldüğü kadar) önemli değildir. Bilginin önemi, kendisinden ihtiyaca uygun yeni bilgiler üretilmesindedir. Örnek: İşsizlik konusu: Ülkemizde Devlet (aklımızın da) karıştırdığı konu, "eğitim-öğretim"dir. Eğitim: davranışlar bütünü bir disiplindir. Okula giden evladımızın, eğitiminin tamamlanmış (öğrenebilir-işlenebilir) duruma gelmiş olması gerekir. Bunu, un-su:Hamur anlayışı ile özetleyebiliriz. Okula, öğretmene evladımızı teslim! Ederken, "eti senin kemiği benim!" Diyerek, öğretmeni kasap, kendimizi de, .....! Yerine koruyor, sorumluluktan kaçıyoruz. Özetle: Bir çocuk okula başladığında, eğitimi tamamlanmıştır. (yedisinde ne ise yetmişinde de o'dur) İyi eğitimli insan kesinlikle işsiz kalmaz, duruma göre hareket eder, işe gerekirse en alttan başlar ve kandisini kabul ettirerek hedeflediği yere gelebilir. Sonsöz: Okumuyor, araştırmıyor, farklı düşüncelere prim vermeyerek (kolayına kaçarak) şikayetle hayatımızı çöpe atıyoruz. Sağlıcakla kalınız.

17 Eylül 2017 11:57
 
Toplam blog
: 888
Toplam yorum
: 2529
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1638
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster