Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ticari ilimler akademisindeki öğrenciliğim sırasında, bir kamu iktisâdi kuruluşunda başladığım çalışma hayatında, deneyimli çalışanların gülümseme ile sık sık, “Bu çok çalışma ile anlaşılan devletimizi sen kurtaracaksın!” ifadeleri üzerine, devletten önce kendimi kurtarmanın daha akılcı olacağını düşünerek, üç yıllık memur..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Benim hayatım - (8)

Değerli Ohannes, sizi, güçlü bir ifade tarzınızdan dolayı tebrik ediyorum. Gerçeğinde bu anılardan güzel bir roman çıkarmış. Bu arada insana özgü (davranışlar) hiçbir şey sizi şaşırtmasın. Bunlar insanın doğasında var. Sağlıcakla kalınız.

25 Haziran 2020 18:38
Deliler Şehri!

Değerli Ali Bey, Batı Kültüründen doğan şu anlayışları bilirsiniz: 1)Herkes kendi çıkarını koruyacaktır. 2)Kazanmanın ahlakı yoktur. Bu anlayışla (Çin'de buna dahildir) her türlü krizler fırsatlara dönüştürülür, zayıflar sadece sömürülmekle kalmaz, toplu olarak katledilir. Bahsekonu Virüs: Laboratuvarda üretilerek insanlığa bela mı edildi, yoksa doğal mıdır? Bu henüz açık değil. Bunun için önce suların durulmasına ve arkasından gelen (pazara sürülen)) değişikliklere bakılmalıdır. “Sosyal Medya!: Nükleer silah kadar etkilidir. Bu (Bankerler-siyasetçiler-iktidarlar tarafından) çok iyi bilinmektedir. Bu ağlarda amaçlanan: insan hayatını, alışkanlıklarını (ekonomik-sosyolojik) yönlendirmek daha doğrusu robotlaştırmaktır. Halkımızın paniğine gelince: okumadığımız/düşünmediğimiz için korku-endişelerin esiri olmakla kalmıyor, birilerinin de (İktidar-Muhalefet-Psikolojik savaş vb.) amacına hizmet ediyoruz. Tarihi hakikat: Güç: Dünyada 100 yılda bir el değiştirmektedir.Sağlıcakla kalınız.

06 Nisan 2020 10:50
ABD Ve Rusya İle Buzda Dans

Değerli Mehmet Binlik, sizin ve diğer yorumlara verdiğimiz cevaplar yayınlanmamaktadır. Biliniz istedim! Sağlıcakla kalınız.

14 Şubat 2020 13:08
 
Toplam blog
: 1088
Toplam yorum
: 2696
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1730
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster