Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ticari ilimler akademisindeki öğrenciliğim sırasında, bir kamu iktisâdi kuruluşunda başladığım çalışma hayatında, deneyimli çalışanların gülümseme ile sık sık, “Bu çok çalışma ile anlaşılan devletimizi sen kurtaracaksın!” ifadeleri üzerine, devletten önce kendimi kurtarmanın daha akılcı olacağını düşünerek, üç yıllık memur..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Biden mı, Trump mı?

Değerli Ali Adnan İnal Bey, ABD'de savcıların yüzde 95'i, avukatların %88'i beyazdır. (Adalet, Beyaza Beyaz'dır!) ABD'deki Medya'nın, çarpıtması ve yanlış haber yapması genel kabullerdendir. İşleyen bir demokrasi için özgür basın çok önemlidir. Ancak, sermaye güdümlü medyada bu mümkün değildir. (Medya Siyahtır!) Ve sessiz çoğunluk: Bilirsiniz, bilgi 2 şekilde elde edilir. a) Okul ve Kitaplardan b)Deneyimle (yaşayarak)ve önceki kuşakların aktardığı (sözlü) bilgilerden. Bizde okuyan kesim (Şartlandırılmıştır) CHP'li; Halk, DP-AP-ANAP-AK partilidir. Neden? Halk (zamanında) Jandarmanın dipçiğini yemiş! Devlet dairelerinde aşağılanmış-horlanmıştır. (Aşık Veysel, elbisesi eski olduğu için Ankara'ya-şehre sokulmamıştır) CHP/Tek Parti uygulamalarını gençler yaşamadıkları için bilmez, bilmek de istemez. Ve Halkın sessizliği geçmişte yaşananlardan kaynaklıdır. Başına bir musibet gelmemesi (İstiklal Mahkemeleri-Menemen-Rize Hamidiye-Erzurum vb.) için kenarda sandığı bekler. Sağlıcakla kalınız.

27 Ekim 2020 11:46
Korona Aşı mı Paranoya Aşı mı?

Değerli Ali Bey, maalesef, toplumumuzun, (çoğunluğu ile) doğruyu yanlıştan ayırt edebilme yeteneği değil de isteği bulunmamaktadır. Bunun en büyük nedeni “Doğru” nun; bir araştırma ve emek istemesidir. Halbuki, ortalıkta dolaşan bir haber (özellikle de çeşitli nedenlerle) işimize geliyorsa hiçbir ön araştırmaya tabi tutulmadan satın alınır ve pazarlanmaya başlanır. Ancak, çoğu kez ilgi çekmek için yapılan bu uygulamalar; toplumların salgın, afet ve benzeri durumlarında yıkıcı zararlara sebep olurken; kişinin kendisi de bundan zarar görür. Çözüm: Özel durumlarda yayılan haberler (mümkün olduğu ölçüde) araştırılmalı; olaylar karşısında sağduyu ile kendi aklımızı kullanmalıyız. "Yeryüzündeki canlıların en kötüsü aklını kullanmayanlardır." (Enfal: 22. ayet) Aklını kullanmayanlar, her zaman bir çöp misali akan suyun üzerinde savrulup gitmemektir. Elinize sağlık, sağlıcakla kalınız.

01 Ekim 2020 11:39
Havuç/Sopa; Kemik/Tepik!

Değerli Ali Bey, Hristiyan Batı için söylenen: "Aydınlandılar ve Sanayii Devrimini yaptılar", iddiası doğru değildir. "Sanayi Devrimi", aydınlanma (Rönesans) ile değil; Latin Amerika, Afrika'nın köleleştirilmesi, Çin/Hindistan'ın üretim bilgisi/zenginliklerin soyulması ve bunlardan çalınan altın-gümüşle olmuştur. İngilizler bunları (gururlanarak!) iki ayrı kitapta: (1.Dünyayı değiştiren Şirket.2.Pamuk İmparatorluğu) anlatır. Bugün sömürüleri azalarak bitiyor. Dünün sömürgeleri (Latin Amerika ülkeleri-Çin-Hindistan-Afrika) artık hammaddelerini kendileri için değerlendiriyor ve fazlasını ihraç ediyorlar. Bu nedenle ABD ve Avrupa (ekonomik olarak) çökmektedir. Belki bir süre daha borçlanarak, terör-kaos çıkararak/silah satarak idare edecekler, ancak kötü akibetlerinden kurtulamayacaklar. Tarihe baktığımızda Uluslararası gücün, her yüzyılda el değiştirdiğini görürüz. Güç sırası bugün Çin'e geçmekte, bölgemizde de Türkiye (Yeni İpek Yolu nedeniyle) öne çıkmaktadır. sağlıcakla kalınız.

07 Eylül 2020 17:09
 
Toplam blog
: 1098
Toplam yorum
: 2702
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1724
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster