Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ağustos '07

 
Kategori
Kültürler
Okunma Sayısı
40223
 

Amerikan bayrağındaki yıldızler ne anlama gelir

Amerikan bayrağındaki yıldızler ne anlama gelir
 

“Yıldız Süslü Bayrak ” ya da “Eski Zafer” diye bilinen çizgi ve yıldızlar ABD’nin bayrağıdır. Mavi bir arka planı bulunan üstünde beyaz yıldızlar olan, yedisi kırmızı, altısı beyaz olan on üç tane alt alta çizgiden oluşur. Elli tane yıldız ABD’nin elli eyaletini temsil etmektedir. On üç çizgi de orijinal on üç eyaleti simgelemektedir. Amerikan Devrimi’nin başlangıcından sonra, bir Ocak 1776’da resmi olmayan bayrak kullanılmaya başlandı.

General George Washington’un emri ile merkezin yakın taraflarında göndere çekildi. Bayrakta 7 kırmızı, 6 beyaz çizgi bulunmaktaydı. Arka planda ise Britanya Birlik Bayrağı vardı. ( İngiliz Bayrağının atası idi)

1775’te General George Washington koloni birliklerinin başkomutanı seçildi. Daha sonra bağımsızlığın sembolü haline geldi.

Görüldüğü gibi ülkelere ait bayraklarda bulunan her bir sembolün o ülkenin geçmişiyle ilintili özel bir anlamı bulunmaktadır. Ayrıca bayraklar, ülkelerin bağımsızlığını ortaya koymaktadır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Amerikan bayrağı ile ilgili verdiğin bilgiler için sağol, son da "bayraklar, ülkelerin bağımsızlığını ortaya koymaktadır" demişsin ya, aslında bence tam olarak öyle değil. Evet bir bayrağın ortaya çıkması için o ülkenin bağımsızlığını ortaya koyması gerekir ama bağımsızlığın devamı bayrakla ilişkili değildir. Çünkü dünya, bağımsızlığını kazanıp bir bayrak sahibi olmuş ama ondan sonra bağımsızlığını devam ettirememiş, başka ülkelerin işgali altına girmiş ülkelerle dolu... Ama yine de bilgilerin için çok sağol... Sevgilerimle...

Zevzek 
 28.08.2007 18:16
Cevap :
yorumunuz için teşekkür ederim. Yazılarınızda başarılar dilerim  28.08.2007 20:35
 

peki ben de sana bir soru sorayım. Senin fotoda bayraktaki kuş, amerikan balıkçı kartalıdır. Ama aslında Amerikanın sembolü olması gereken kuş başka biridir. Bu hangisidir? Hadi bakalım... Not: Karga değil...

karga 
 28.08.2007 15:52
Cevap :
Sorduğunuz sorunun cevabı " yarasa" olabilir mi? Emin değilim ama araştıracağım.  28.08.2007 20:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3719
Kayıt tarihi
: 23.07.07
 
 

İlk öğretim beşinci sınıf öğrencisiyim. Okumayı yazmayı seviyorum. Sanırım aranızdaki en küçük blo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster