Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
2301
 

Aşk çok şey bekler

Aşk çok şey bekler...

İnsanoğlu güzel olan her şeyi ister, her şeyi bekler... Mutluluk kaynağı ‘aşk’ da çok şey bekler... Bu duyguyu hep yaşamak ve taze tutmak istiyorsanız onu beslemek zorundasınız... Nasıl mı? Cevabı haberimizde...

Aşkın beklentileri çok fazladır. Yaramaz küçük bir çocuktur aşk. Sürekli ister, istediğini alamayınca küser. Gönlünü alırsınız, istemeye devam eder. Bir yandan sizi yorsa da diğer yandan onun yüzünde gördüğünüz gülümseme sizin de mutlu olmanıza neden olur. Aşk sadece sevdiğini söylemeyi değil sevildiğini görmeyi de ister. “Seni seviyorum” sözü herkesi mutlu eder. Sözlerle söylenen davranışlar da görülmeyince aşka inanmak zorlaşır. İşte uzman Psikolog Zehra Erol aşkın ne beklediğini sizler için derledi...

“Aşk zaman ve emek ister”

Âşık olan kişiler, zamanlarını sevdikleriyle geçirmeyi arzu eder. Uzun süreli ayrılıklar âşıkları mutsuz eder. Zaman içinde insanlar birbirini tanır ve tanıdıkça da kabullenir.

“Aşk tolerans bekler”

Aşk bencilliği kabul etmez. Kendimizin yaşamak istedikleri yanında, karşımızdakinin istekleri olduğunu göz ardı etmez. Kendi doğrularının kesin ve net olduğu konusunda ısrarcı olmaz. İnatlaşmaz.

“Aşk saygı bekler”

Kaba, sert davranışlar, dayaklar ve küfürler bir süre sonra aşkın önüne geçer. Güzel duygular görünmez olur. Söylenen sözler, bağrışmalar aşk sözcüklerinin yerini alır. Ayrılıp barışmalarla devam eder. Ayrılıp, barışmalar, ayrılıp barışmalar ve ayrılıklar”

“Aşk sorumluluk bekler”

Aşk sevdiğine zaman ayırmak, arayıp sormayı bekler. İlişkide karşısındakinin beklentilerine de dikkate alarak davranmayı ister. Söylenenlerin yapıldığını da görmek ister. Sorumluluk karşısındakini mutlu etmek için çabalamayı, aldatmamayı içerir.

“Aşk güven bekler”

Karşısındakine inanmak ister. Söyledikleri ile yaptıklarının paralel olmasını, yalan söylememeyi bekler. Zor zamanlarında sevdiğinin yanında olmasını ve ona destek olmasını ister.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 105
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 850
Kayıt tarihi
: 18.06.07
 
 

Delice biri, aşka inanan zaman zaman hayatı tiye alan deniz tutkunu işte kısaca...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster