Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '11

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
921
 

Aşk

Aşk
 

Aşk hep beklendiği zaman çıkmıyor karşına, tam da pes etmişken çıkıyor tüm haşmetiyle. Kimi zaman yıkıp geçiyor, bazen görünmeden ansızın geliyor ve baskın halinde yerleşiyor yüreğe. Hazırlıksız yakalanınca can acısına sebep oluyor. Kimi zaman ince ince işleyerek görkemli bir kapı açılıyor gönül bahçende. Açılan kapıdaki ışığı fark etmek ya da yüzünü karanlığa çevirmek. Seçimi sana kalıyor . Gözlerin ani aydınlıktan kör olmaması için alıştırılması gerekiyor. Yavaş yavaş uzatmalı avuçları o ışığı yakalamak için, güneşi avuçlarında tutmak için çaba göstermeli. 

Haydi dön bak dersin içinden, açılan kapının önündeyim, verdiğin tüm sıcaklığın ışığını almaya geldim diyen çığlıklarını bastırırsın. Uzatsa ellerini çıkmana yardım etse, aydınlığınla ışıklandırsa yolunu. 

Aşkın zamanı ve mekanı yoktur ki , hep hazırlıksız yakalar insanı. Bütün bağlarından koparır senin haberin olmadan çeker alır. Elinde tutar oynar ne kadar karşı dursan da onun hiç birşey umurunda değildir. İşte bütün bunlara tek başına karşı koyabilme cesaretidir aşk. Belki de yeni hayata geçebilme yürekliliği. Bunun da doğrusu yanlışı yoktur, kimi seviyorsan doğru insan odur sana göre. 

Çözmek istersin halatlarını, güvenli limandan uzaklara yelken açmak istersin. O yakaladığın rüzgarla sürüklenmek, araştırmak, düşlemek, keşfetmek için sabırsıza dilekler yeşerir yüreğinde. Dünyanın seni beklediğini duyumsarsın, hayatın seni istediğini bilir ve sonun kadar gitmek istersin. 

Yüreğinde bir fidan büyürken onu daha çok sulamak dallarının engin maviliklere ulaşmasını sağlamak istersin. İçindeki susan çocuğu canlandırmak onun şarkılar söylemesine izin vermek, onu özgür bırakmak en büyük meselendir. O büyümeli, özgürleşmeli, gülmeli, ağlamalı, hayatta ne kadar duygu varsa hepsini yaşamalı, o kadar ki aç gözlü olmalı herşeyi istemeli onu doyurmalısın. 

Sabahları bir yanın eksik uyanmaktır. Bir yandan başlamak gerektiğinde hep inanmayı dayarsın sırtına. Yoluna güvenmekle devam etmek istersin. Yolun sonunda anlarsın ki tüm bahanelerine güzel kılıflar dikmişsin, söylediği ne varsa hepsine inanmışsın. Yürümüşsündür hiç kaybetmeyecekmişcesine. İçinden bin bir türlü yol geçer, hangi yol doğru hangi yol taşlı hangi kavşakta durmalısın düşünmelisin. Ayırdına varamazsın. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok büyütmüşsün, aşk dediğin nedir ki? Örneğin ben aşk yüzünden hiç ağlamadım.Ama sonra anladım ki gözlerimde yaş kalmadığı içinmiş.

Kerim Korkut 
 16.03.2012 19:25
Cevap :
Aşk cesaret işi, ağlamak için değil ki mutlu olmak için yaratmış yaradan. Ama ağlatıyor bazen.   16.03.2012 19:38
 

Bazı blog yazıları vardır..Okursun okursun bir dönem geçer bir daha bir daha okursun..işte oyle bir yazı..kutluyorum..toprak

Aydın ADAM 
 25.07.2011 13:48
Cevap :
Beğendiğine sevindim Toprak, naçizane aşk üzerine düşüncelerim, ya da tarifi mi demeliyim. Öylesine işte... Selamlar...  25.07.2011 21:50
 

Aslında aşk insanı olgunlaştırır. Aşık olunca kah mutluluktan bulutların üstünde geziniriz, kah üzüntüden, kederden kıvranırız... Acı çekeriz ve olgunlaşırız... Onun için "İlk aşk aşı yerine geçer, ikincisini daha hafif atlatırsınız!". derler. Bu çok doğrudur. 55 yıllık hayatımda önceleri aşk bana yön verirdi ama şimdi ben ona hükmediyorum! Eğer aşkın büyülü kollarına kendimi bıraksam çok kötü şeyler olur valla! Aşk artık bize göre değil! Yazınız güzel, sizi kutlarım...

Dr Atanur Yıldız 
 23.03.2011 9:35
Cevap :
Beğendiğiniz için teşekkür ederim. Ancak aşk için yaşın önemi var mı? İnsanın yaşamının her döneminde önüne çıkamaz mı? Bence çıkar. O kadar güzel bir duygu ki yaşanması gerek diye düşünüyorum. Elbette rüzgarına kapılııp sürüklenmek istemeyiz belli bir yaştan sonra haklısınız. Selamlar...  23.03.2011 20:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 249
Toplam yorum
: 1563
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 2865
Kayıt tarihi
: 19.03.11
 
 

Doğup büyüdüğüm şehirde, İstanbul'da yaşıyorum. Emekliyim. Gezmeyi, görmeyi, keşfetmeyi sevdiğim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster