Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
456
 

Aşklar çoğu zaman yalan mıdır?

Aşklar çoğu zaman yalan mıdır?
 

Yoksa geçici olduğunu anlamadığımız için bittiğinde bile hala yaşamaya çalışıyor olmak mı onları yalan yapmıştır?

Yalnız kalmak korkusuyla yanlış insanları ve dolayısı ile hayatları seçmek, bu sefer de iki kişilik yalnızlıkları mı getirmiştir?

Amacım karamsar yazı yazıp içinizi karartmak değil ama etrafıma özellikle de evli çiftlere bakınca nedense tuhaf bir bezginlik görüyorum.
Acaba birbirine doymak mı sebep?
Çok bir arada olmak mı yorucu bir zaman sonra?
Ama hani “aşk” filan vardı?
Nereye gitti…ya da gitmekte?

Bir arkadaşım bir zamanlar şey demişti “evlilik işleri kümes gibidir…dışarıdakiler içeri girmeye, içeridekiler ise dışarıya çıkmaya çabalar”…bazen öyle galiba.

Aşkın yanıltıcı tarafı hep kalıcı olduğunu düşünmemizde belkide.
Halbuki aşkın zamanla güvenli bir sevgiye dönüşmesini sağlamış olmak…evlilikleri de güçlendiriyor diye düşünüyorum.

Bazen dertleşmeleri sırasında arkadaşlarımın “hakikaten aşık olduğum kadın bu mu? İnanamıyorum kendime ve ona” demek isteyip de lafı çok daha dolambaçlı bir şekilde söylemeleri…düşündürüyor.

Kadın erkek davranışları ve evlilik durumları hakkında en salak yorumları ben rahat rahat yapınca, pek bir keyifli gülmeleri yine söylediklerimde haklılık payının olduğunu mu ispatlamaktadır?…Onu bilemiyorum (!).

Ama en fenası yoğun yalnızlıklardan dolayı en olmayacak insanlara aşık olup bir de üstüne evlenmek olmalı.
Hayatın zindana dönüşmesi durumları...

Böyle evlenmeli-mevlenmeli, aşklı meşkli yazılar yazdığıma bakılırsa benim de evlenmem gelmiş…Ama aşka rağmen değilde aşk ve mutluluk için olmalı…yalnız kalmamak için de değil.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

" EVLİĞİN İLK HAFTASINDA: > Damat: Ah! Nihayet rüya gerçek oluyor!! > Gelin: Senden ayrılmamı ister misin? > Damat: Hayır! Bu lafı bir daha asla söyleme! > Gelin: Sen.. Bana aşık mısın? > Damat: Taaaabiki. > Gelin: Beni terketmeyi düşünür müsün? > Damat: Tabi ki hayır. > Gelin: Peki bana bir öpücük verir misin? > Damat: Evet hem yüzüne hem gözüne. > Gelin: Peki bana bir gün vuracak mısın? > Damat: Asla! Ben o tür erkeklerden değilim. > Gelin: Sana güvenebilir miyim? > Damat: Evet. > Gelin: AŞKIM. > Ve aradan 7 sene geçer.Şimdi yazıyı Aşağıdan yukarıya dogru bir kez daha okuyun." Yukarıdaki yazıyı çok sevdiğim ve o derece değer veriğim Tarih öğretmenim bana mail olarak yollamıştı.Yazınızı okuyunca yorum kısmına ekleme ihtiyacı duydum.İnşallah beğenmişsinizdir.Saygılarımla...

İbrahim Halil Yeter 
 22.08.2008 8:59
Cevap :
Hakikaten cok orijinalmis...:)) Tesekkurler katkin icin. Bir de usenmeyeip yazdigin icin de ayrica tesekkur ederim. Sevgi ve selamlarimla.  22.08.2008 15:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 237
Toplam yorum
: 729
Toplam mesaj
: 78
Ort. okunma sayısı
: 1292
Kayıt tarihi
: 06.08.07
 
 

Biyolojinin son yıllarda, özellikle son 10 yılda içeriğinin yoğun bir şekilde moleküler düzeye inmes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster