Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Rumikorman (Korman Türkmen)

http://blog.milliyet.com.tr/rumi

01 Kasım '07

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
16241
 

Astral geçiş kapıları

Astral geçiş kapıları
 

Tüm kozmik evreni oluşturan metafizik evrenler arasında sürekli geçişi sağlayan kozmik astral geçiş kapıları vardır. Bu kapılardan geçerek daha ileriye veya daha üst boyutlara geçmek; hatta orada yaşayan bilinç ötesine sahip varlıkları ziyaret etmek ve onlarla birlikte bir güç oluşturarak kozmik bilince sahip olmak mümkündür.
Ana kapı insanın bilinç ötesi (astral beden) chakraları ile olur. Daha üst boyutlara geçiş ise (8. boyut ve daha sonra ileri seviye mor ötesi alemler) ana tac chakra merkezinden öteye geçmek suretiyle gerçekleşebilir.

Astral geçiş kapıları tüm insanlara açık olup, sadece üst bilgi (levh-i mahfuz bilgisi) ile yönetilmekte ve insanlara her daim sonsuz bilgiler verilmektedir. Yeter ki, doğru kapıyı bulmamız için bize yol gösterilmiş ve anahtarı elimize verilmiş olsun. Tüm alemlere geçiş ancak ileri seviyede bir bilgi ile mümkündür ve ancak ilm-i ledun sayesinde olacaktır. Kapılar sonsuzdur ve birbiri ardınca açılırlar. Kozmik evrene açılan bu kapılardan; bir boyutdan diğer boyuta ışık hızı ile geçmek mümkündür. Bu üst evrenlerde kozmik enerji ve ışık dünyadakinden daha fazla ve yoğundur. Sistemin dışına çıkıldığından, zaman kavramı yok olmuştur.

İnsan sonsuz kozmik evren içersinde bir balık misali astral ruhu ile bu kapılardan geçer ve diğer mor ötesi kozmik evrenlere açılan kapılardan, uzay araçları ile ışık hızında seyahat edebilir. İnsana bu bilgi ve yücelik, Allah tarafından direk bahşedilmiştir. Ruhen gerçekte, ne kadar yüce bir varlık olduğumuzu anlamamız için, bu kapılardan geçmek ve üst mertebelere çıkmak gerekir. Aksi takdirde dünyada esir kalır ve hayatımızı boşa harcamış oluruz. Sonsuzluk içerisinde yüzen bir balık olduğumuzu düşünürsek, neden bir akvaryum içersinde kalmak isteyelim?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sizin ilm-i ledun dediğiniz şey nedir daha açık anlatabir misiniz? Allahu Tealanın izni dahilinde , seçilmiş insanlara bahşedilmiş, maddeden şekilden çıkma ermişlik durumu gibi birşeymi?Eğer burada bunu söylemek istemezseniz benim e-mailime yazabilir misiniz?Sevgilerimle.....

cansu yücel 
 02.11.2008 18:41
Cevap :
Merhabalar, Yazılarımla ilgili düşüncelerinizi paylaştığınız için öncelikle teşekkür ediyorum. İki tür ilim vardır. Birincisi İlm-i zahir (zahiri ilimler, yani okuyarak öğrenilen ilimler), ikincisi ise İlm-i Ledun (ilm-i batın da denilebilir, yani direk Allah'ın peygamberlere ve evliyalara bildirmiş olduğu ilahi sırlara ait ilimlerdir). Ledün ilmi veya ilm-i ledün okuyarak öğrenilemez, zira ilahi sırlara ait bilgilerdir ve dolayısıyla çok gizlidir. Bu ilmi, ancak marifet sahipleri bilirler. İlm-i ledün sahibi olan marifet sahipleri, kainata ve yaradılışa ait gizli sırları ve hikmetleri bilirler.  05.11.2008 23:18
 

sonsuzluk içinde boyutlara ulaşabilmeyi haqngi yöntemle nasıl yapabiliriz?içimizdeki bu enerjiyi nasıl açığa çıkarırız. bunu yapan insanlar varmı?varsa neden yardım etmiyorlar?

meltem vargün 
 19.01.2008 13:03
Cevap :
Merhabalae. Evet her şeyi yapmak mümkün, ama öncelikle kendi içimize yönelmek ve nefsimiz ile alakalı dünyalık şeylerden vazgeçmemiz gerekir. Bu dünyada malesef maddi bedenimiz ve nefsimiz ağır basar, bu yüzden içimizdeki sosuz enerjiden bihaber oluruz. Tek yapmamız gerek şey enerjiyi kendi içimizde aramak ve maddi duyguların esiri olmamaktır. Elbette bunu yapmış ve yapmakta olan insanlar vardır. Mevlana gibi, Yunus Emre gibi. Sevgiyle Kalın..  21.01.2008 21:58
 

Sevgili Korman Bey. Dünyada bu astral geçiş kapılarının 7 olduğu söyleniyor. Bazıları kapandı, bildiğim kadarıyla da Türkiye'deki kapı (ya da kapılar???) açık durumda. Bir de Filistindeki açık diye biliyorum (İsrailoğullarının vaad edilmiş topraklarının orada olması ve sözde petrol için denilen bir savaşın yıllardır bitmez şekilde devam etmesi de tesadüf değil tabi. Güç arzusu içinde olan uluslar aslında bu kapıların olduğu yerleri ele geçirmeye çalışıyorlar. kimi insanlara komik ve ütopik gelmekle beraber, bu devletlerin bu tür spiritüel olaylarla ciddi olarak ilgilendiği biliniyor sonuçta). Sorum şu, cevabını buraya yazmak istemeseniz bile. Türkiye'deki astral geçiş kapısı (kapıları) nerede? Benim olası düşündüğüm bir iki yer var ama, bilginiz var mı diye merak ettim. sevgi ve saygılarımla.

Kwan Yin 
 02.11.2007 22:05
Cevap :
Astral geçiş kapıları tüm dünyada var. Bu kapılar ufo fay hattı olan bölgelerde yoğunlaşmaktadır. Son yıllarda özellikle "Crop Circles"= Ekin Halkaları tüm dünyada yoğun bir şekilde mevcut olup, kapılara yakın yerlerde de bazı işaretler vardır. Turkiyede bu kapıların olduğu merkezler de var tabi. Konya, Karaman, Amasya, Niğde, Kapadokya bölgeleri etrafında toplanmış bir fay hattı mevcuttur. Karaman ana merkezdir. Ufo olayları çok sık olarak bu bölgelerde görülmektedir. Ben kendim bizzat Karaman'da UFO gördüm ve elbette şaşırmadım. Sevgiyle kalın..  05.11.2007 20:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 80
Toplam yorum
: 84
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 9009
Kayıt tarihi
: 01.12.06
 
 

1968 Ankara doğumluyum. Selçuk Üniversitesi, Doğu Dilleri ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı Bilim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster