Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
82
 

Ata'dan özür

Ata'dan özür
 

ÖZÜR DİLERİZ


Bugün bize armağan ettiğin bayramı kutluyoruz. Gençlik ve Spor Bayramı! Bir yandan seni anarken bir yandan da bayram kutlamak biraz tuhaf geliyor insana...

En büyük eserim dediğin CUMHURİYET ' i bize; Türk Gençliği'ne emanet ettin. Bize güvendin, kanla canla kurulan bu cumhuriyetin bizim tarafımızdan korunup yükseltileceğine inandın. Peki biz ne yaptık? Emanetini koruyup kollayamadık. " Türkiye Cumhuriyeti şeyhler dervişler ülkesi değildir " dedin şeyhler , dervişler ülkende cirit atar oldu. Vekil oldu, başbakan oldu, hatta cumhurbaşkanı bile olup senin makamına  oturdu. 

Senin yoklukta, savaş sonrası yaptıklarını görmezden gelip sana ve silah arkadaşlarına hakaretler yağdıranlar ülkeni emanet ettiğin gençlerin desteğiyle  iktidar oldu. Çocukları vakıflar kurdu , gemicikler aldı. Büyük büyük iş adamı oldu. İhalelere girip güzelim ülkeni çirkinleştiren binalar yaptı.

" Tam Bağımsız Türkiye " istiyordun; biz gençlerin sayesinde tam bağımlı Türkiye haline geldik. Üretmiyor sadece tüketiyoruz. Okumuyoruz, kendimizi geliştirmiyoruz,  bize sunulan ne varsa yalnız onunla yetiniyoruz. Dış güçlerin kontrolünde yaşıyoruz.

Ülkeni bölüyorlar, seyrediyoruz. Bu ülkeyi birlikte kurduklarının torunları şimdi kalkmışlar özerklik istiyorlar. Seni ve emanetini hiçe sayıp terör estiriyorlar. Bizler de göz yumuyoruz.

Evet , saymakla bitmez yaptıklarımız. Kutsal emanetine sahip çıkamadık. SEN' den ve tüm silah arkadaşlarından özür dileriz. Bizi affetmeyin ! ! !

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hamaset yapıp özür dileyeceğinize Atatürk'ün emanet ettiği cumhuriyeti nasıl ve ne şekilde geliştirebiliriz diye düşünüp, gerçekçi fikirler üretseniz çok daha anlamlı bir iş yapmış olmaz mısınız? Okuduğunuz kitaplara bakıyorum ülkede neden şeyhler ve dervişlerin cirit attığını çok daha iyi anlıyorum. Selamlar

Matilla 
 20.05.2015 21:33
Cevap :
Öncelikle şunu belirtmek isterim.Okuduğum kitapların hepsini oraya yazmaya kalksam sanırım epey bir yer tutar.İkincisi buraya yazmış olduğum kitapların şeyhler ve dervişlerle ne ilgisi var onu da anlayamadım.Yaptıklarımı veya yapacaklarımı burada sizinle tartışmak da istemem.Üçüncüsü de bu bir fikir üretme yazısı değil ; bir özeleştiridir.Memleketi soyanlara,katilleri baştacı yapanlara nasıl izin verdiğimizin bir özeleştirisidir.Yine de eleştiri eleştiridir.Saygı duyarım yazdıklarınıza.Önereceğiniz kitap varsa okumaya çalışırım.İyi günler...  21.05.2015 12:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 127
Kayıt tarihi
: 03.11.10
 
 

Merhaba...1984 te Manisa'da doğmuş olup; Manisa'nın en büyük ilçelerinden biri olan Turgutlu'da y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster