Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Aralık '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
219
 

Ayıp sana vali bey, hiç yakışmıyor

Ayıp sana vali bey, hiç yakışmıyor
 

Emeğe saygı duyulmalıdır.


Sayın İstanbul valisi kesk işçilerine uyguladığı şiddeti normal karşılaması insan haklarına ve demokratikleşen bir devlet anlayışına yakışan davranış değildir. Oysa bir yandan demokratikleşiyoruz derken ülke polis devletine dönüştürülüyor diğer yandan insan hakları ayaklar altına alınıyor. Bu nasıl bir devlet anlayışıdır bunu anlamış değilim. Bu durum şiddetin eyleme dönüşmesini sağlayanların diktatöryasından başka birşey olamaz.

Sayın başbakan Tayyip Beyin protestoculara tahammül göstermediği gibi sanırım içişleri bakanı Beşir Atalay beyde tahammülsüzlük örneği göstermektedir, çünkü gerek öğrencilere gerekse işçilere uygulanan şiddet eylemi karşısında suskun kalmakta sorumsuzca davrananlar hakkında yasal işlem yapmamaktadır, haksız yere rektörler açığa alınmakta gösteri yapan öğrenciler okullardan atılmakla tehdit edilmektedir oysa demokratik haklar verilmediği gibi kişilerin özgürlükleride kısıtlanmakta ellerinden alınmaktadır.

Demokratikleşmeye doğru giderken bunun tam tersi yapılmakta ülke ayrışmaya doğru sürüklenmekte bir yandanda ülkenin bir kısmında karmaşa yaratılarak gündem değiştirilmek istenmektedir kısacası nereye gidiyoruz sorusuna cevap aranmaktadır. Dün Ankaranın kurtuluş yıldönümünde sayın Ankara valiside taraflı davranarak yıllardır kutlanan kurtuluş gününde geleneği bozmuştur. Burada görülüyorki bazı valilerimiz kıraldan fazla kıralcılar siyasi düşünceye hizmet etmektedirler. Hani bir söz vardır kurumlarda siyasetle gelenler siyasetle giderler. Devlete değilde siyasete hizmet edenler birgün mutlaka siyasetle hak ettikleri makama giderler. Devlet makamları siyasete değil vatandaşa hizmet için vardır.

Devleti temsil edenler insan haklarına saygılı olmalıdır, önder olacak kişiler insan haklarını çiğnerse vatandaştan insan haklarına saygılı olması beklenebilir mi?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazımdaki kesk işçileri değil disk işçilerine uygulanan şiddet olacaktı düzeltiyorum.saygılar

Ömer SÜMER 
 29.12.2010 11:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 164
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 507
Kayıt tarihi
: 28.02.08
 
 

Sinop doğumluyum, ülkesini ve ulusunu seven bir vatansever, her ay devlete düzenli vergisini ödeyen ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster