Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Haziran '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
795
 

BALKON KONUŞMASINDAN DİKTATÖRLÜĞE ADIM ADIM...

BALKON KONUŞMASINDAN DİKTATÖRLÜĞE ADIM ADIM...
 

Picasso " GUERNİCA " (Bilen bilir )Başkanlık sistemi tam da böyle bir şey işte !

Milletini adam yerine koymayıp tam tersine eşek yerine koyacaksın. Medyayı susturacaksın.
Parlementoyu iplemeyeceksin. Cumhurbaşkanına bile duman vuracaksın !
Yargının yerine de sen karar vereceksin. Hükümet, yargı, hukuk, iş dünyası, polis devletin tüm kurumları senin emrinde ve hizmetinde olacak !
Sivil toplum örgütleri, medyanın , üniversitelerin, baskı gruplarının demokrasının olmazsa olmazları olduğunu bile bilmeyeceksin ya da bilmezden geleceksin. İnsanın en temel hakkı olan düşünce ve ifade özgürlüğünü hiçe sayıp kendi halkına 3, 5 çapulcu, marjinal ideolojik gruplar diyeceksin !.
Sanattan sadece sen anlayacaksın ! Avrupada ödül almış heykelleri bir vuruşta yere indireceksin ! AKM leri yıkıp AVM yapacaksın, devlet tiyatrolarını kapatacaksın !
Kendi yaşam tarzını masumca savunmak isteyenlere alkolik, ayyaş diyeceksin. Biliyor musun ki içki içmek bir kültürdür. Ama sen ne anlarsın o kültürden, hayatında hiç bir müzik eserini bile hissederek dinledin mi ya da bir sanat eserini, resmi okumayı bırak okumayı, bakmayı biliyor musun acaba ?
Ya o gittiğin, Emine Hanımınla gezdiğin ülkelerin kültürlerinden, demokrasilerinden, yeşilinden,parkından botanik bahçesinden, heykelinden, çeşmesinden,sanatından ,üniversitelerinden , müzelerinden, tarihi ve kültürel dokularından hiç mi bir şey katmadın dağarcığına ?
Sen yeşili , sanatı, kültürü, çok sesliliği içine sindiremeyebilirsin. Yarına gurur duyacağımız tarihi kültürel dokular bırakmak, korumak umrunda olmayabilir. Ama bizim umrumuzda ! Yetmedi mi İstanbula rant uğruna ayda bir dikilen gökdelenler,yüzlerce AVM ? Doymadınız mı? Ne oldu İstanbulumun o güzel , camilerin , Galata kulesinin taçlandırdığı narin ,asil siluetine ?
Daha kaç tane köprü yapacaksın İstanbulumun bağrına , daha kaç bin ağacını keseceksin ?
PKK' ya gösterdiğin şefkati vatandaşına neden gösteremiyorsun ? Bizim ve evlatlarımızın ne bu ülkeyi bölmek gibi bir arzumuz , niyetimiz, ne de elimizde silahımız var !
Sadece biraz demokrasi istiyoruz. Senin bir türlü anlamak istemediğin Çoğulcu , çok sesli bir demokrasi...Bu ülkede bizim de taleplerimizin ve kendi tarzımızca yaşam hakkımızın olduğunun kabul edilmesini istiyoruz.
Çok sesli bir melodi olmak istiyoruz...
Ya bu masum gösterilerin içine provakasyon karışırsa... ya kana bulanırsa... bunun hesabını kim verecek. Yoksa bunu mu istiyorsun ? Şehidine kelle dediğin gibi. Havayı yumuşatmak tansiyonu düşürmek yerine , "Neden % 50 yi zor zaptediyorum " diye tehditler savuruyorsun ?
Ne oldu BALKON KONUŞMASINDAKİ TAYYİB'E ?
O sen değil miydin yoksa ?
O sensen, bu diktatör kim ?

Ülkemdeki basının korkudan sesi çıkmıyor ama bütün dünyada sana " DİKTATÖR " dendiğini biliyor musun?


Bütün bu tepkilerin kısaca özeti nedir biliyor musun ?

Baskıcı bir tek adam yönetimine tepkidir… 

Ohannes, sariyerli1 bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

SN ORHAN PAMUK O KİTABI İLE NOBEL ALIRSA BU YAZI OLSA OLSA 100 YÜZ NOBEL ALIR.

Nizam Oncel 
 07.06.2013 12:47
Cevap :
teşekkür ederim iltifat ve desteğiniz için... Adam yazdırıyor işte!! daha çok blog çıkar çok isyan çıkar da... biz kendimizi kaybetmezsek  24.06.2013 11:46
 

Yazeldi ya... Şimdi siz balkonda rakı falan içersiniz... Şortlar falan... Cık...cıkxık... Şu vatandaş 'Dur yolcu' demeseydi eğer... Sıra nelere gelecekti acaba? Kaybolma yaz böyle:-)

yeşilsoğan 
 04.06.2013 23:26
Cevap :
sağol arkadaşım :) iyi oluyor gerçekten. ben ed özlediklerimin sesini nefesini duyuyorum ... balkon da çok sık olmasa da Assos ta Midilliye karşı pek güzel oluyor rakıları içmek.. bekleriz efendim...ben de bir ara mersine sonbaharda sanırım geleceğim, görüşürüz belki : )SELAMLAR SEVGİLER  24.06.2013 11:48
 

Mükemmel ve akıcı bir Türkçe ile harika bir yazı olmuş. İşte cumhuriyet kadını dedim ve gurur duydum. Keşke okusalar daha da önemlisi anlayabilseler...

sariyerli1 
 04.06.2013 17:49
Cevap :
Bir feryat, bir çığlıktı ciğerlerimden yüreğimden kopan...teşekkür ederim onur verdiniz. saygı ve selamlarımla...  04.06.2013 22:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 171
Toplam yorum
: 3375
Toplam mesaj
: 406
Ort. okunma sayısı
: 2298
Kayıt tarihi
: 15.02.07
 
 

Düşünen, üreten, kendine, insana, çağına sorumlu, tavırlı, taraflı , çağdaş ve yüzü aydınlığa dön..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster