Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Süheyla Çalışkan

http://blog.milliyet.com.tr/haci

09 Ocak '19

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
338
 

Bana Müsaade...

Vardığım yerde değilsin.

Bir tespit cümlesi, önü açık, söz verilmiş değil, yer ve zaman konusunda anlaşılmış. Sonra gelmiş o zaman, misal ben varmışım ama sen gelmemişsin. Aynı otobüsteydik, değil miydik? Ah evet hatırladım, ben uçakla gider seni karşılarım demiştin, Allah Allah, sen hızlı ben yavaş mı gitmek istemiştim? Karıştı, tane tane, aşk olur mu ki bu yaşlarda, eskiden olmuşmuş sen dedin, kalbin son kullanma tarihi var, kapasitesi var, titanyum kaplama olsa darbelere dayanır belki. Hani pekmez dolu kavanoz kayar elinden, çat diye bin parça, parçalarını değil de pekmezi yerden temizleyen bilir. Bildi, kavanozun ikisi gitti. Sabah aç karnına bir yemek kaşığı pekmezin faydaları say say bitmez.

Köprüden önce son çıkış.

Denize düşen yılana sarılırdan iyi, güldüm vallahi şu an, çok alakasız ama gülünce silmedim, bir çaresizlik hikayesi değil ki bu. Başlık çıktı, konu? Ne bu hikayenin konusu Allah aşkına?

Baya bir hisliyimdir demiş miydim, demişimdir, dinlememiş olabilirsin, bazen dinlemiyorsun. Deprem oldu geçenlerde, saat 9.30 suları, alarmı kapattım kalkasım yok, geceleri çok uyanıyorum, geceler yoruyor beni, sabah savsaklıyorum kalkma işini bu yüzden, sallanmaya başladı yatak, evdeki emniyet noktasına tünedim, cenin pozisyonda, çantam elimde şarj çantada mont üzerimde yastık kafamda, onca şeyi 30 saniyede nasıl toparladım bilmiyorum, kızlara yazıyorum aynı anda, çoğu hissetmedik diyor, ne hissiz kadınlarsınız diyorum, olduğu anda hissetmenin faydası ne diyor birisi, haklı, depremi önceden hissetmek asıl marifet, bir onu beceremiyorum, hislerim kuvvetli söylemiş miydim?

Kelimeler güzel, kelimeleri yan yana getirdiğinde birileri için anlaşılabilir olduğunu bilmek güzel, kelimelere gülmek güzel, kiminle gülebiliyorsan onunla olmalısın, bu da burada dursun.

Hasret varsa biz varız.

Özlem de güzel bir kelime ama hasret yanık duruyor. Geçenlerde uzun uzun aradım, cümlelerde, sohbetlerde, çok iyi saklanmış, ben bulamadım. Bir denklem gibi mi yaklaşmalı, parantez içine almadan, çoğunlukla toplama çıkartma üzerine kurulu, bilinmeyensiz bir denklem. Acıtmasın, taşikardi yapmasın, öznesi güven kendisi tanıdık olsun diye.

Birkaç tane düşünen surat emojisi koyuyorum buraya, az biraz düşünüyorum, bana müsaade.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hisli olduğunu söylemesen de ben ne kadar olduğunu biliyorum da biraz ortalara çeksek hissedilenleri mesela. Ben depremi en az altı-yedi saat önce hissediyorum evet bu bana fazladan sıkıntılar veriyor. Belki de akışına bırakmak lazım her şeyi, Öznur'un dediği gibi "Ne olacak o olacak" ama ipin ucunu da fazla salmamak lazım diye de düşünüyorum ama... Yine hoş kelimelerin uçuculuğunda güzel keyifler yaşadım lütfen daha fazla nefes al ve çok daha fazla yaz. Kucaklar dolusu sevgilerimle

kevser şekercioğlu akın 
 04.03.2019 22:57
Cevap :
"ne olacak o olacak" isabetli bir tespit, bir de "belki" var, ah işte o belkiler nefesimi kesiyor bazen, sağol ablacığım güzel sözlerin için, çok kelimeli günlerimiz olsun inşallah   08.03.2019 16:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 58
Toplam yorum
: 84
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 532
Kayıt tarihi
: 15.10.08
 
 

Yeni başlangıçlar üzerine sınadı beni Yaradan, altından kalkacak gücü de beceriyi de verdi şükür,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster