Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Aralık '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
988
 

Bardan adam, kardan adam

Bardan adam, kardan adam
 

Aşk hayatı tıkanan kadına yapılan en zottirik tavsiyenin hastasıyım.

- Ay şekerim giyin süslen, evde oturunca kimse kimseyi bulmuyor, bir çık şöyle, akşamları bara, kulübe falan git.

- Eeee n'apıcaz orada?

- Öyle deme, iki sohbet olur işte, birileriyle takılırsın belki.

Ay harika tavsiye, nasıl da düşünememişiz?! Güzel kardeşim, nasıl olacak o? İşe mi çıkıyoruz giyinip, süslenip, bara gideceğiz, tek başımıza içki yudumlayacağız, gelene gidene bakacağız? O nasıl tavsiye öyle, git kendin yap. Filmlerden mi kopup geldin barda tanıştığın adamla düzeyli bir ilişki yaşayacağını hayal ediyorsun?

Biz de bara, kulübe gideriz elbet ama illaki bir vesile ile gerçekten eğlenmeye. Ya doğum günü vardır birinin, ya sevdiğimiz bir canlı müzik grubu çıkıyordur, ya bir kutlamadır ya da bir şey işte. Kısmete düşen biri varsa da orada tanışılır zaten. Ayrıca barda içki yudumlayarak normal ortamında daha ne olduğunu çözemediğin adamı bardaki haliyle çözebilen varsa vallahi tebrik eder, saygılarımı sunarım.

Böyle tavsiyede bulunan arkadaşlarınız varsa gözden geçirin bence. Spora git ( koşu bandı üzerinden adam kesme alışkanlığın varsa tabi, dikkat arkadaşın kendini aşmış ), dans kursuna katıl ( kıvırtık bir adam tercihinse, dikkat arkadaşın sana hakaret ediyor ), seyahat et ( uçağa bilmem kaç tane çift binsin, sinirin bozulsun, tek binen adamdan iş çıkar mı diye düşünürken o da gay çıksın sana da oh olsun ), internette takıl ( bu ayrı bir yazı konusudur ) gibi tavsiyeleri daha anlayışla karşılıyorum da çık eğlen de neyin nesi Allah aşkına!

Tek başına bara gitmiş kadına bu memlekette "ayh çok medeni kadın yahu kesin hayatımı birleştirmeliyim" gözüyle bakacak erkek yüzdesi kaçtır acaba ve de onun da bekar kalmış olup, o bara gelme yüzdesi bunun üzerinden kaçtır acaba da acaba?

Yalnız başına veya iki arkadaş modeli bara gitmiş kadın(lar) eğlenir tabi ama benim gibi düşünen gerçekten sadece eğlenir ve sonra çıkar evine döner. Ama yanlışlıkla tavsiyeye uyup da bara gidenle, daha çok eğlenilir. Eğlenilen, eğlenene gelen vurdu giden vurdu sitemlerinde bulunmaya devam edebilir.

Adam bulacağım diye abidik gubidik dergi, arkadaş tavsiyesine uymaya gerek yoktur. Hayatta her şey kısmettir onun da geleceği gün bir şekil programlanmıştır, bellidir. Saçma saçma aktivitelerle zaman geçirmektense otur evinde bir kendini tart bakalım evren sana neler tavsiye etmektedir.

Hem bardan (tanıdığın) adam, kardan adamdır. Elinde erir gider. Ondan sonra ortadan buhar olmuş adamı ara ki bulasın. Tavsiye sever hanımlara söylüyorum, kızım sen anla dikkat et de eridiğinde elinde bir tek havucu kalmasın.

Anti-dip: " E, ben eşimi bardan buldum çok mutluyuz biz." Efendim, siz Allah'ın şanslı kulusunuz, öyle de kalınız inşallah!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

vah haline. :) Tüm ümitleri bitmiş, her türlü yolu denemiş elde kalanlardan bir denenmemiş bardakiler kalmıştır. Sırf hayatına daha cok renk katsın diye mi yapılır bilmem. Git bara eglen kardeşim ne demeye birilerini aramaya gidersin ki... Seyrancım, eline saglıkkk :)

Nilay Yıldırım 
 15.12.2009 14:21
Cevap :
Nilaycım, değerli katkın ve yorumun için çok teşekkürler. Sevgilerimle sana :)  16.12.2009 13:32
 

Çok ara verdiniz yazmaya, elinize kalem almak için birilerinin “bara takıl şekerim” demesini mi beklediniz?

Ali Gülcü 
 11.12.2009 16:21
Cevap :
Çok haklısınız uzun zamandır yazamadım. Bazen tıkanıyor insan başka sebeplerden ötürü. Bana böyle bir şey söylemeye cürret etmek kolay değil tabi ama ben ve benim gibi bekar durumda olan çoğu arkadaşımın yaşadığı ortak bir muameledir bu. Gözlemler, birikimler neticesinde konuyu ortak bir şekilde ele alma zamanı gelmiş, bugüne nasip oldu. :) Teşekkür ederim.  11.12.2009 16:34
 

'Zaten deveden kuş mu olur oğlum' diyen bir teyze varya, hadi diyelim sen de bardan buldun bu defa da annenin ' bardan bulunan adamdan koca mı olur'' didiklemelerine maruz kalacaksın:)...''bardan adam b..tan adam da olabilir yani:)) sevgiler

Sema CURUK 
 11.12.2009 15:34
Cevap :
Aman annelerin dırdırı ne bulsan bitmiyor ben hiç dinlemedim, dinlemem de. :) Son cümle yakışır yani bu yazıya Sema Hanım. Sevgilerimle size.  11.12.2009 15:59
 

Zor değil ama "şartlarımız" ağır nedense... Olmazsa olmazlarımız var. "Önce aşk"ın yerine "Önce insan" ı koysak, çarşıda, pazarda, işyerinde de bulunur bir insan evladı. İlle de kafamızda yarattığımız o "aşk" senaryosunu yaşayacağız yani. Sindire sindire ilişkiler bize göre değil. Barlara gelince...Oraları sadece "Kardan adam" değil, "Kardan kadın" da üretiyor. Haaa, arada bir tencere yuvarlanıp kapağını buluyorsa, bize de susmak düşer sanırım:) İnternet de rezalet ama hiç olmazsa elinizin altında bir fare var. Bir "tık" diyorsunuz başlıyor ve yine bir "tık"la bitiyor. Bence bu devirde "ehveni şer". Selamlar, saygılar:)

Ümit Culduz  
 11.12.2009 15:01
Cevap :
Sonuna kadar katılıyorum şu değerli yorumunuza. İlişkiler konusunda bile kafamızda takıntılı bir milletiz. Ne öğretiliyorsa orada kalmış herkes. O yüzden ne istediğimizi de bilmez haldeyiz. Beklentiler yüksek. İsteklerimizle öğrendiklerimiz karışıyor, bir de eleştiriler devreye girdi mi çık işin içinden çıkabilirsen. Tencere kapaklara denk diye ekleme yapmak istiyorum o kadar. Interneti ise güzel özetlemişsiniz. :) Sevgi ve saygılarımla Ümit Bey.  11.12.2009 16:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 727
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1595
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Bir fikirden bir başka fikre, gerçeği bulana kadar bir halden başka bir hale geçip duruyorum. İncede..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster