Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ocak '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
550
 

Basit muhalefet!

Bakın, son günlerin üç olayı Ak Partiye oy kazandıracak, haberiniz olsun!

Kars’taki “ucube” çıkışı!

İçki düzenlemesi!

Galatasaray’ın stadının açılışındaki protestolar!

Kars’taki dostluk anıtının hiçbir görsel özelliği yok! Şehrin tepesine konmuş gerçekten bir ucube bu.

İçki düzenlemesi de öyle! Mahallemizde iki tane içki satan yer var ve bunlar okula yüz metre mesafede. Hem de ana caddede. Bu yanlış.

Sigaraların üzerinde “18 yaşından küçüklere satılamaz” yazar güya ama gönderin çocuğunuzu bakkala, vermesin bakalım. Gider bozuk atarsınız hemen değil mi?

Kanun devleti isterken bunları göz ardı etmemeliyiz. Sırf muhalif olacağız diye bazı şeylere karşı çıkmamız anlamsızdır.

Galatasaraylıların yaptığı da çok yanlış. Başbakan orada devleti temsil ediyor. Gelmiş açılışı onurlandırmış. Orada siyasi ayrılığın dillendirilmesi yanlış oldu. Haliyle istenmeyen sözler de çıktı bu arada.

Muhalefetin bunlara benzer manipülasyonlardan medet umması baştan yenilginin ifadesidir.

Bu Ak Partinin işine de geliyor ha!

İstedikleri zemin bu!

Asıl sorunlar göz ardı ediliyor!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Adamlar işini piley uşağum. ama halkimiz da pir an once aklinu paşina almalidur. Yokca ciduşat heç eyi közükmay.

,,,,,,,,,, 
 21.01.2011 2:37
Cevap :
Toğri diysun emice!  21.01.2011 11:13
 

Öncelikle çok doğru bir bakış açısı sunduğunuz için teşekkür ederim. Ne de olsa biz de okuyup yararlanıyoruz. Ondan sonra ben de sizin gibi düşünüyorum. Bu tür "bak gördün mü?" muhalefeti CHP'ye yaramaz. Çünkü gündem AKP kontrolunda. Yani CHP kendisi toplumsal ilgi çekerek gündem olabilecek siyasi yaratıcılığa henüz geçemed. Beceremiyor. Ekonomik rakamlar tersini söylerken o inatla Türk Ekonomisinin battığını iddia ediyor. Ardından batan ekonomi 510 bin otomobil satıldığını ilan ediyor ki bu bir rekor olmuş. Oysa elinde yeni Anayasa yapımı gibi hazır ve herkesin ilgisini çekeiblecek bir konu zaten mevcut. Beceremiyor. Danıştay üniversite uzmanlık sınavına başörtülü girilemez kararı aldığında susuyor, fakat bir yerde konusu açılınca "başörtü meselesini biz çözeriz" diyor. Heyecan verici uygulanbilirliği olan toplumsal tasarımlar üretip bunları gündem yapamazsa önümüzdeki seçimden de umduğunu alamayacak sanıyorum. Uyanırlar inşallah. Çok sesli siyaset iyidir.

Muharrem Soyek 
 20.01.2011 12:05
Cevap :
Katılıyorum.  21.01.2011 11:13
 

babamın 70liğini bakkaldan gazete kağıdına sarılı alıp, az kırmadım apartmanın önünde..tir tir titrerdim de anason bahçesine çevirdim ortalığı kızacak diye..sanki ben kırmamışım gibi, gerisin geri yollardı bakkala: bi yetmişlik daha:) çocuğum olsun, yollamazsam bakkala namerdim..:)

mis-tress 
 19.01.2011 21:47
Cevap :
Şişeyi kırarsa kızmak yok!!!  20.01.2011 11:07
 

Ben Türkiye'de son günlerdeki protesto eylemlerini gelecekte bir Tunus tarzı halk haraketinin habercisi gibi görüyorum. Gerçi bizim halkımızı yerlerde süründürsen protesto falan etmez.Ama gençlik öyle değil sanki.Bu nedenle AKP isterse %100 oy alsın tayyip ve kurmaylarının sonu Çavuşesko gibi olabilir.

Kerim Korkut 
 19.01.2011 21:04
Cevap :
Bunu mümkün görmüyorum. İpin ucu kaçarsa zaten Akp içindeki belli gruplar bu hükümeti düşürür. Tunus gibi Romanya gibi bir hareket o ülkelere münhasırdır. Türkiye büyük bir ülkedir bu tip zıpçıktı ülkelerle kıyaslanamaz.  20.01.2011 12:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1640
Toplam yorum
: 13554
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 458
Kayıt tarihi
: 27.01.07
 
 

Doğum tarihim değişmedi ama çok şey değişti bu güne kadar. En başta, dede oluyorum! Evet; şaşırdı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster