Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
436
 

Baykal'ın bindiği dal..!

CHP de bir siyasi parti değil midir..?

CHP de seçim yoluyla iktidar kovalaması gereken bir Demokratik oluşum değil midir..?

CHP bilinen siyasi partilerden başka bir şey midir yoksa..?

Sayın Baykal'ın durduğu yere bakınca bu sorular aklına geliyor insanın..

Eğer, yukardaki soruların ilk ikisinin cevabı "Evet" se, Baykal yanlış yerde duruyor..

Buna, bindiği dalı kesiyor, demek de mümkün..

Hukuk dışı ve illegal olarak örgütlenmiş bir yapının "Avukat"lığına soyunmak, varlığını Hukuka ve Demokratik yapıya borçlu bir "siyasi parti" liderine düşer mi..!

Düşmez, normal şartlarda.. Ama Sayın Baykal, Ergenekon'un avukatlığını üstlendi bile..

"Ben Ergenekonun avukatıyım" diyor, kendisi..

Diyelim ki, o engin Avukatlık tecrübenizle, "dava"yı kazandınız. Ergenekon'u temize çıkardınız. Bunun bir siyasi parti olarak size kazandıracağı şey, ne olabilir..?

Davayı Ergenekon kazanırsa, siyasetin sonu gelmiş demek oluyor çünkü..

Siz de bir siyasi parti olduğunuza göre, sizin de sonunuz gelmiş olmayacak mı..?


Yılların kurt politikacısı Sayın Baykal, bunları bilmiyor olabilir mi..?

Yoksa, bizim mi CHP hakkında bilmediklerimiz var..?

Ülkede darbe yapmayı planlayan oluşumlarla , kol kola girmiş bir siyasi parti, dünyanın neresinde bulunabilir..? Türkiyinin dışında..!

Doğrusu karar vermek çok zor: CHP ve onun lideri, "bindiği dalı" mı kesiyor; yoksa "bindiği dalın" kesilmesinin önüne mi geçmek istiyor..?

CHP hangi dalın üzerinde duruyor..??

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eergenekon operasyonunu akp nin demokratikleşme ve çeteleri yok etmesi diyerek koşulsuz desteklemek ne kadar yanlışsa,Baykal ın ergenekoncuları savunması da o kadar yanlış. Darbe iddiaları Özkök tarafından bile yalanlanmazken Baykal ın emekli generallere ,darbecilere,çetelere sahip çıkması,avukatlığını yapması hiç hoş değil. Yıllarca bu ülkede aydınlar gözaltına alındı,baykalın sesi çıkmadı.

serdar genç 
 10.07.2008 14:18
 

Ergenekon davası nedeniyle içeriye alınan Kuddusi Okkır vefat etti hem de tahliye edildikten hemen sonra...Ya dava sonucunda aklanırsa, ne olacak?Kuddusi Okkırın ölümünün vebali kimde olacak? Mustafa Balbaya sorulan sorular ve cevaplarını okuduk mu? Özden Örnek bu günlükler benim değil diyor? 4milyon belgeyi kim ne zaman okudu, tahlil etti ve sonuca vardı? Biraz matematik 30 savcı yardımcısının günde 317 sayfa okuması gerekir?Bu mümkün mü? Ümraniyede bulunan bombalar neden patlatıldı? İnşallah tüm bunların sonunda bir örgüt ortaya çıkar..Eğer çıkmazda bir safsata olarak tarihe geçerse ne yapacaksınız? İddianame ortada yokken kimseyi suçlama hakkına ne siz ne de ben sahibiz...Meşhur deyimdir, suçu kanıtlanana kadar herkes suçsuzdur...

CELAL TOROĞLU 
 07.07.2008 20:13
Cevap :
Celal Bey,bütün bu yazdıklarınız belli bir çevre tarafından söylenip duruyor.Yargıya düşmüş bir işi bu kadar basite almayın.Bu ülkede yüzlerce faili meçhul cinayet, onlarca darbe ve darbe tertibi olagelmiştir.Bunları kim yapıyordu..? Bu dava çok derin ve kapsamlı,işin içinden çıkılması da zor..Ama günlükler-paşaya ait olduğu kesinleşti- ve uygulamaları ortadayken bu kadar hafife almayın. iddianemede çıkacak elbet..Bizim istediğimiz,Türkiyede kendini devlet gibi gören illegal yapılanmaların artık son bulması ve Hukukun üstünlüğünün tescilidir. Türkiye bu fırsatı bugün yakalamıştır..Selamlar  08.07.2008 15:23
 

Merhaba Ali Bey...CHP, şu anda ne yaptığını bilmez bir parti durumuna gelmiştir. "Ulusal sol" kavramını, "faşistlikle" eşdeğer bir duruma getirmiş sanki. Militarist bir görünüm veren bu parti,TSK kadar bile halka yakın değildir. Ergenekon davası, aklanırsa ne ala; aksi halde CHP, kapılarına kilit vurmak zorunda kalacaktır. Baykalı da anlamak lazım, sol bir parti olmadığı, uluslararası kuruluşlar tarafından da sanki belgelenmiş gibi. İrticalılar tarafından gerçekleştiği artık kesin olan Sıvas katliamında ölenlerin bile yanında olamıyor. Bu nedenle şaşkın. Ancak CHP, darbeye destek veren ilk sol parti olarak tarihe geçecektir. Bundan gurur duymalaıdırlar..:) Selamlar.

cdenizkent 
 05.07.2008 14:11
 

Gazete manşetleri 2gündür ne günler geçiriyormuşuz dedirtecek türdendi.4 general 3 gazeteci gözaltında dahasıda var tabiki!İddaneme hala hazır değil biri nin durumu çok vahim( önce tutuklananlardan)diğeri bu gün şener paşa hastahaneye kaldırıldı ve odak olarak gösteriliyor.Benim için en can alıcı nokta faili meçhul leri bunlar yapmışlar?idda lar bu yönde ? TÜM BUNLAR GERÇEKSE,DEDİĞİNİZ GİBİ HER ŞEY DOĞRU İSE BAZILARI BU ÜLKEYİ TERKETMELİ ZİRA (babana bile güvenme deyimi geçerli burada)PEKİ YA HEPSİ BİR KOMPLO TEORİSİ İSE TARAF GAZ. BİR MASALI İSE O ZAMAN SORUMLULAR,YALANCILAR,İFTİRACILAR NE YAPACAKLAR ACABA.HANİ VELEVKİ YALANSA DİYORUM?

özlem şen 
 04.07.2008 22:22
Cevap :
Hukuka güvenmek zorundayız..Böyle kapsamlı bir olayın bütünüyle hayal mahsulu olması mümkün mü..? Üstelik darbe günlükleri basına yansıdı ve doğruluğu kesinleşti..Malatya katliamı,Hrant Dink cinayeti...bunların bir faili var elbette..Hepimizin beklentisi Adaletin tecellisidir..Suçlu kim olursa olsun cezalandırılmalı,masumlar ise serbest kalmalıdır..Selamlarımla..  05.07.2008 0:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4269
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 797
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster