Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Aralık '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
113
 

Bazı şöhretsiz insanların tek suçu fakir doğmaktır!

Bazı şöhretsiz insanların tek suçu fakir doğmaktır!
 

Güneşi gördün mü?


Bizim halkımızın içinde öyle cevherler var ki, kendinin bulunmaz olduğunu sanan bazı kibirli insanların bu cevherlere karşı tahammülsüzlüklerini çoğu zaman aleni şekilde görürüz. Kibirli insanlar,  peşinde olduklarını elde etmek için varlıklarının, kendilerine verdiği avantajı kullanarak,  etrafında kendilerine engel olarak gördüğü zeki insanlar üzerinde baskıcı bir rejim uygulamaya çalışırlar.

Bunlar, paranın gücü sayesinde sahip oldukları mevki ve makam ile egolarını... altlarına çektikleri son model arabalar ile odunluklarını tatmin etmeye çalışırlar... asil kana sahip, şöhretsiz insanların tek suçu fakir doğmaktır! Onlar yetişme ve gelişme çağında, mecburiyetten ekmeğini bileğinin hakkı ile kazanmış emekçilerdir.

Geleceğin dünyasını kurmakta bu güne kadar çekilen sıkıntıların kaynağında; kaynağı açıklanamayan zenginliklere sahip, her yönü ile rahatlık içindeki yöneticilerin uyguladıkları sağlıksız, keyfi ve beceriksiz politikaları vardır. Çünkü onların birçoğu paranın nasıl kazanıldığından, bir iş yerinin nasıl ayakta durduğundan veya durması gerektiğinden habersizdirler.

Doğru insanlar bu tiplerin baskısı sonucu görevlerinden ya azledilmiş, ya sürgün edilmişlerdir. Doğru çalışan yöneticiler ise yanlış yöneticilerin verdiği sıkıntı yüzünden ilerleme sağlayamamışlardır.

“Devletin malı deniz yemeyen krz” anlayışı 14-15 yaşlarındayken ekmeğini taştan çıkaran, bugünkü yetişkin insanların düşüncesini yansıtmamasına rağmen, her seferinde faturanın halkın bu kesimine çıkarılması; kibirli insanların beceriksizliklerinin açık göstergesidir!

Yeni kuşak; liderleri, sahip oldukları zenginlikleri ve şöhretleri için değil, sahip oldukları beyinlerini yerinde kullananlardan seçmesini öğrendiklerinde, sıkıntıların; bizim yaşadığımız süreçten daha kısa sürede biteceğine inanıyorum...

 M.Talip Girgin... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hem devlet hem özel kesimde beceriksiz olup yönetici konumunda bulunan kişiler var ve olmaya devam edecek. Maalesef etiket te çok önemli. Örneğin ODTÜ mezunu birisiyle Konya Selçuk Ünv mezunu mühendis aynı kefeye konmuyor. İş yaşamına 1-0 yenik başlayanlar var. Ağzınızla kuş tutsanız müdür değilseniz bir halta yaramıyor. Konu uzun, saygılar.

Güz Özlemi 
 19.12.2011 16:54
Cevap :
Çok haklısın sevgili dostum, Maalesef bu sıkıntılar hemen her yerde var. hayata 1-0 yenik başlayanlar ile 3-0 galip başlayanlar arasındaki fark nasıl kapatılır bilemiyorum. Allah yardımcımız olsun. Selam ve saygılar...  19.12.2011 17:10
 

Demokrasi çok enteresan bir sistemdir, akıl sır ermez. İnsanların alnında ne tür bir insan oldukları yazmadığı için halk görünüşe, imaja bakarak karar verir ve genelde ağzı en iyi laf yapanları seçer. ABD'de başlayan "Wall Street'i işgal et" eylemleri göstermiştir ki dünyanın bütün ülkelerinde nüfusun % 1'i geri kalan % 99'unu sömürür. Bu % 1'e de toplumların seçkinleri, elitleri denir. Kısacası halk kimi seçerse seçsin sonuç itibarıyla bu % 1 azınlıkların temsilcileri seçilmiş olur. Unutmayın ki "Halkçı" Ecevit bile 2 kere iktidara gelmiş ama her ikisinde de ekonomi çökmüş, halk yoksullaşmış ve % 1 yine servetini katlamıştır. Buna artık Allah'ın hikmeti mi yoksa demokrasinin hikmeti mi denir bilemiyorum ama şu bir gerçektir ki AB ülkelerinde de peş peşe ekonomik krizler patlak vermekte ve bu krizlerin faturası da muhakkak ki yine halka kesilecektir. Sevgi ve selamlarımla

Matilla 
 16.12.2011 9:12
Cevap :
Mustafa Bey, “% 1'in fendi % 99'u yendi” yazınızla yazım arasında, mantığımla örtüşen ortak doneleri gördüm. Bülent Ecevit örneği güzel bir örnekti. Sy. Ecevit bana göre %99 luk kesimi temsilen oradaydı, ama gözden kaçırdığı %1 lik kesimi temsil eden %80 lik (tartışılır) bürokrasi vardı. Önemli mevkilerde %1 in çıkarlarını koruyan küçük kan emiciler... Yani iktidar tesadüfen %99 bölümden gelmiş bile olsa %1 koruyan bürokrasi halkın adamını doğduğuna pişman edecek güce sahiptir. Hiç unutmam AKP nin iktidara ilk geldiği dönem emlak vergilerini yapılandırmaya kalktıklarında bende bu işlemler için yetkili yerel yönetimin vezne kuyruğundaydım. Uzun boylu koca göbekli yakaları açık elinde sigarasıyla kuyruğa bakıp “ay ben bu kanunu çıkaranın ....” dediğini ve bundan cesaret alan diğer çalışanlardan bazıları “çabuk ol müdürüm sırada biz varız” dediğini, sıradaki herkes kulaklarıyla duymuştu! Kimi keme şikâyet edecektik? Kendimizi ezdirmeme yolunda güç olma umuduyla selam ve saygılar...   16.12.2011 13:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 438
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 817
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

Milliyet Blog'a hangi vesile ile kayıt olduğumu doğrusu hatırlamıyorum!  Bende birçoğunuz gibi ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster