Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Nisan '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
583
 

Ben bu habere inanmak istemiyorum.

Ben bu habere inanmak istemiyorum.
 

Pazartesi günü Moskova'da yaşanan katliam hepinizin malumu. Moskova'da masum insanları hedef alan insanlık dışı saldırıda çocuk ve kadınlarda dahil onlarca insan hayatını kaybetmiş idi.

Dün medyada Çeçen lider Umarov'un bu kanlı saldırıyı üstlendiği haberleri ile çalkalandı.

Ben bu habere inanmak istemedim. Ne olursa olsun Çeçen halkı bu haklı mücadesinde sivil insanları katletmez diye düşünüyorum.

Tamam, daha önce sayısız defa rehin alma olayları yaşandı K.Osetya ve Moskova'daki Tiyaro baskını şu an hatırladıklarım. Ama bu eylemlerin çoğu Rusya'nın kanlı müdahalesi ile bir katliama dönüşmüş idi....
....

Belki de ben kendimi kandırıyorum. Rusya'nın Çeçenleri yaşatmış olduğu eziyet, katliam belki onların bazılarını insani değerlerden mahrum bırakmışta olabilir. Fakat bu sebeple katliama katliam ile karşılık vermek haklı bu mücadeleye en büyük zararı verecektir.

Ama yinede belki bir umut, ben bu habere inanmak istemiyorum. Yapmamışlardır değil mi, yapmamışlardır...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

TUNA Bey yazınızdaki vurgular çok önemli.RUSLAR da masum değildir;tarih boyunca BALKANLAR ile KAFKASLAR'da en acımasız katliamları yapmışlar,bizler ise hep pısırık kalmak yolunu seçmişizdir.Onlara karşı ilk olarak KIRIM için bir ara yanımızda gördüğümüz FRANSAileİNGİLTERE ise ne yazık ki bizi yarı yolda bırakmış;sömürülmemizi artırmışlar I'nci D.S. ile de RUSYA'la birlikte paramparça etmişlerdir.Kısaca:TERÖR çok alçak bir araçtır.Yapanlar da yaptıranlar da zalimdir.Dünya çapında temizlemek gerek bu kişileri.Bence hiç bir din hiç bir ideoloji bu tür sinsi ve alçakça saldırıyı öngöremez.TERÖR SALDIRILARI hasta ruhlu,gelişmemiş kişilere işletilen bir sapıklık, bir cinnete itilme durumudur. Bu tür saldırıların sosyokültürel bataklıkları ile silah tüccarlarının varlıkları da ortadan kaldırılmadanTERÖR durmaz.

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ 
 01.04.2010 10:43
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler. Size katılıyorum. Benim de bu eylem kanımı dondurdu. Dediğiniz gibi Rusların hataları, katliamları çok, tabi bu hiç bir zaman bu saldırır asla meşru gösteremez.  01.04.2010 11:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 897
Kayıt tarihi
: 21.01.10
 
 

1981 yılında İstanbul'un biricik semti Kadıköy'de doğdum. Mezun olduğum alanla ilgisiz olsa da Fel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster