Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Aralık '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
418
 

Ben geldim

Ben geldim
 

Epeyce bir aradan sonra yeniden sahne almanın heyecanı ve coşkusu içerisinde yazım ve imla kurallarına uymayan cümleler kurarsam; ayrı yazılması gereken –de ve –da eklerini birleşik yazarsam; devrik devrik cümle kurup asabınızı bozarsam hoşgörün..

Yaklaşık 45 gündür yazmadığım için klavyede kimi harflerin yerini unutmuş olabileceğimden zaman zaman cümleler arası kopukluklar, bölgeler arası aksaklıklar ve kişiler arası ilişkiler karşınıza çıkabilir. Korkmayın ve paniğe kapılmayın..

Bir yandan muzdarip olduğumuz bel fıtığının gönlünü hoş tutma gayesiyle öte yandan da bilgisayarımızı ilk günden ürkütmemek amacıyla yine ayrıca oda ısısının yer yer ideal sıcaklığın altına inmesinden mütevellit okumakta olduğunuz yazı aniden bitebilir. Heyecanlanmayın ve telaş etmeyin..

Günlerce yazmamanın getirdiği “hangi konuyu yazsam acaba?” sorunsalı ile baş edemeyip daldan dala atlar isek ve dahi bu atlamalar sırasında kolumuzu bacağımızı inciterek gönlünüze nahoş duygular yaşatır isek boşverin. Sinirlenmeyin, asabınızı bozmayın..

*****

Dile kolay. Ele de kolay. Gel bir de bize sor. Bize zor. Hem de çok zor. Yazamamak, yazmak isteyip de oturamamak, gündemi takip edip iki çift laf edememek, memleketi kurtaramamak, her gün hükümetler kuramamak, şampiyonlukları filandan falana verememek, edememek, yapamamak.. Hepsi de zor..

Hepsi bir yana dostlardan ayrı kalmak, merhaba diyememek, hatır soramamak, derdiyle dertlenememek, üleşememek :), eğleşememek, ekleşememek, sekleşememek, didişememek.. Hakikaten zor..

*****

Bir çok gidenin her biri memnun ki yerinden, çok seneler geçti dönen yok seferinden dizelerini dilimize pelesenk etmişken aklımıza düşüveren bir türkü oldu:
Anan Geldi Baban Geldi / Dayın Geldi Halan Geldi / Davul Zurna Çalan Geldi / Hadi Gari Sende Gel… Koyun Geldi Kuzu Geldi / Okuyucudan Yazı Geldi / Hac’Osman’ın Kızı Geldi / Hadi Gari Sen De Gel… Bacalardan Duman Geldi / Arpa Buğday Saman Geldi / Komşu Köyden İmam Geldi / Hadi Gari Sen De Gel…

Yahu herkes gelmiş, bir ben eksiğim.
Ver elini blog dünyası..
Savulun uleeyyyn..
Ben geldim..

Sevgi ve muhabbetle..

Murat HACIOĞLU

Denizli/ 20 Aralık 2011

Twitter.com/murathacioglu

murathacioglu.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Allahü teala ( Doğru mu yazdım sevgili hocam?) kimisine "yürü ya kulum" demiş. Siz de bunu, "ara sıra kaybol kulum" anlamış olmalısınız " ki, "Ben geldim" demesini de biliyorsunuz., Sevgili Blog İdaremizin bile gözünden kaçmadı. Değeriniz yerlerde sürünmesi diye, sizi hemen haftalık bültenine alıverdi. Tahminim gibi çıktı anlayacağınız. "Giden gelmez" Dağına oduna gidipte mazallah kaybolsaydınız, ne ifdaremiz işin farkına varacaktı, ne de ben. Şükür bacadan pencereden umut etmeden pat diye gelmiş oldunuz. Geldiğinizi siz duyurdunuz, idaremiz de duyurarak vazifesini böylece yapmuş oluyor. Ama, şu Sevgili Ahmet Üstündağ'a da ne oluyor değil mi? Ne demiş ne demiş? " Farkında değilim gittiğinizden, onun için hoşgeldin diyemeyeceğim" diyor. Pişmiş aşa su mu katıyor? Sanki, varlığınızın bile farkında değilim" demeğe mi getiriyor? Zannetmem. Sportmen çocuktur.Tenezzül etmez. Kem gözler hariç tabi. Ama, İdaremizin bu kıyağını umutma. En kıyağını yaptı. Selam ve sevgilerle, hayırlara vesile o

Muzaffer Cellek 
 24.12.2011 2:09
Cevap :
Öncelikle ilginiz ve iyiniyetiniz için teşekkür ederim. İdaremizin gözünden zaten kaçmayız. Sağolsunlar geçmiş olsun mesajı da göndermişlerdi. Bu en temel insanlık göstergesi olsa gerek. Ayrıca bültende bana yer verilmesi de onların takdiridir. Bunun için girişimim olmadı. Ahmet kardeşimiz ile ilgili yorum yapmayacağım. Dileyen dilediğini düşünür. Biz herkese sevgi ve muhabbetle yaklaşmaya gayret ediyoruz. Gerisi Allah'a kalmış. O me güzel vekil, ne güzel dost.Sevgi ve muhabbetle  24.12.2011 19:21
 

Hoşgeldiniz.

Kerim Korkut 
 22.12.2011 18:28
Cevap :
Hosbulduk. Sevgi ve muhabbetle  22.12.2011 22:53
 

Hiç farkında değilim gittiğinizden. Kusura bakmayın size hoş geldin diyemeyeceğim.

Ahmet Üstündağ 
 22.12.2011 13:47
Cevap :
Olsun, hoş bulduk ;) Sevgi ve muhabbetle  22.12.2011 22:51
 

Murat hocam hoş geldiniz. Yokluğunuzda (haberiniz olsun diye söylüyorum) buralarda Liberaller pardon Liboşh lar giderek artıyor)))Selamlar, saygılar.

DurmuşGüler 
 22.12.2011 13:20
Cevap :
Ne olursan ol yine gel diyoruz biz :)) Hosbulduk. Sevgi ve muhabbetle  22.12.2011 22:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 660
Toplam yorum
: 3284
Toplam mesaj
: 140
Ort. okunma sayısı
: 1624
Kayıt tarihi
: 08.12.08
 
 

Allah kimisine “Yürü ya kulum” demiş. Ben onu “Yürü, yaz kulum” anladım. Yürü anca gidersin manas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster