Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Eylül '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
541
 

Ben gideli buralarda olanlar olmuş

Ben gideli buralarda olanlar olmuş
 

Hımmm Pervin hanım bugün falan yemeği yapmış!

AAA muhabbet kuşunu kardeşine veriyor, kesin uzak bir yere gidecek...

Gece bir araba sesi duydum size misafir mi geldi?

Bu ve bunun benzeri konuşmalarını yandaki komşudan duyduğunda sinirden dişlerim gıcırdıyor. Kimsenin ne geleni ile ilgilenirim ne gideni ile, ne yemeğini koklarım ne giydiğine bakarım. Hele de ayakkabısına hiç bakmam, diye kendi kendine konuştu Pervin hanım.
Ev sahibi hanımı görünce sitemkar bir eda ile nasılsa bu söylediklerim anında gidecek düşüncesi ile;

Eh dedi Pervin hanım bir gün eve iki erkek atacağım bakalım o zaman ne yapacak ne diyecek, dediğin de ev sahibi kahkaha ile gülmüştü.

"Onu da konuşur merak etme" demişti o gevrek kahkahasını atar iken.

Hayatlarımız...hemizin tercihi doğrultusun da sürer gider. beklentilerimiz isteklerimiz, heyecanlarımız, dileklerimiz aradığımız hepimizin farklı farklı.
Başkalarına zarar vermediği sürece herkes dilediği şekilde yaşamalı gönlünce. Bu kimseyi rahatsız etmemeli.

Son günlerde biraz uzaklaştım buralardan. Geldim ortalık toz duman. Sanki daha önceki renkliliğinden sanki bir şeyler eksilmiş ve nedense kişiler birbirlerinin özel hayatları ile ilgili blog bile yazar olmuşlar.

İlk üye olduğum zamanlarda bir gün bir blog yazmıştım ailemden biri ile ilgili. Aslında son derece güzel duyguları içeren bu bloğu o zaman editörler "özel hayata dair blog yazılmaması "yönünde uyararak engellemişti.
Ben de bu kez olayı sanki bir başkası yaşamış gibi hikayeleştirerek yazmış idim.

Şimdi bakıyorum da sanki adeta birilerinin yaşantısını kendince eleştiren, beni dinleyin ben bu işleri çok iyi bilirim, burası sadece blog yazmak içindir, birileri ile tanışma sonra görüşme yeri değildir! dercesine ahkam kesen ve bunu yazan arkadaşa " aaa iyi yazmışsın kardeş, ağzımdan aldın lafı" dercesine destekleyenlerin de olduğunu gördüm.

Hepimiz de gönlümüzce yazıyoruz, ilgimizi çeken konular ile ilgili. Bildiklerimi araştırarak bulduklarımızı deneyimlerimizi gödüklerimizi, yaşadıklarımızı dillendiriyoruz birlikte.(paylaşıyoruz demiyorum aman yerin kulağı var)
E bunca güzel şey var iken neden özel hayatlar ortalarda. Herkes nasıl istiyor ise öyle yaşar. Hani bir söz vardır"her koyun kendi bacağından asılır" değil mi ama?

Ortalık toz duman iken bizim bloglarımız da seviye ve o güzel Türkçemiz ile cıs kelimeler kullanmadan gelen güzelim bayram günümüz de şeker gibi sözler duyalım... değil mi ama?

Sevgi ile efendim...
Evde yürümeye korkar olmuştu. Her daim gözetleniyor hissi içinde olmak,

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

pazarınızdan aldığınız taze taze sebzelerin, meyvelerin kokusunu, pişirdiğiniz sıcacık çorbaları ? hadi devam :) kelebeğin bebişi oldu bizi ihmal ettiniz siz hadi bakalım yaptım kıskançlığımı iki dakikada :) sevgiler, umarım harika bir bayram geçirmişsinizdir ve nice bayramlar

Dilek Fuçucı 
 08.10.2008 12:14
 

hoş geldiniz...sefalar getırdınız...bayramınız kutlu, her gününüz mutlu geçsin efendim...sevgimle....

Yaşam Çiçeklerim 
 30.09.2008 23:28
Cevap :
:) sevgiler yaşam çiçekleri en içten sevgilerimle  05.10.2008 18:17
 

Yalnız yorum cevabı olarak yazdıklarınıza katılmıyorum. Zira kesinlikle yorulmuyorum çünkü gördüğüm olumsuzluklar ve çarpıklıklar karşısında tepki vermenin doğru olduğuna inanıyorum. Ben aman sendeci bir insan olamadım bu yaşıma kadar. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesinde olmadığım için aman ne olacak yapın görün gününüzü sonuçlarını nasılsa kendiniz katlanacaksınız diyemiyorum. "Kimbilir belkide göründüğü gibi değildir" yaşanan olaylar demişsiniz ya!... Aynen göründüğü gibi... Aynen benim yazdığım gibi. Asla bilmediğim bir konu hakkında fikir beyan edecek kadar henüz küçülmedim. Yaşanan olumsuzluklarıda uyararak eleştirerek yanlış olduğunu anlatarak ortadan kaldırabiliriz. Belki uyaran ikaz eden birileri olmuş olsa sonuçları bir çok kişiyide, bu kadar yaralamaz ve incitmez ortalıkta bu kadar olumsuzlukla dolup taşmaz. Yanlışlık doğru ve akıllı örneklerle anlatılırsa yönleri değişir. Tıpkı bu olayda ki mağdur olan kadınların yanlış gittikleri yönün değiştiği gibi... Selamlar.

Zeynep Gülay 
 29.09.2008 16:02
Cevap :
Herkesin kendine yetecek kadar aklı da var dünya görüşüde. Ben de fikrimde ısrarcıyım. Sadece yakınlarımla ilgili konularda onları incitmeden uyarırım. Bunu blog yazarak değil onlarla konuşarak ortaya dökmeden... N.ne diyeyim. Bildiğiniz gibi yapın... Buda sizin doğrunuz ama biraz daha yapıcı olmakta yarar var sanırım...  29.09.2008 18:49
 

Ben de size bir koli "Alaman çikolatası" gönderdim hemen... Sanal postayla elbette:) Afiyet olsun efendim:)

Ümit Culduz  
 29.09.2008 13:47
Cevap :
:) Ben de alevli bir meyve tabağı yolluyorum efendim( Türk filmlerinden özendim ne yapayım.)  29.09.2008 18:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 292
Toplam yorum
: 1601
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 930
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Yazmaktan hoşlanan... Kelimeleri renklendiren bir sihirbazım ben.. Bodrum'da yaşamaktayım.. Sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster