Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '20

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
42
 

Biden mı, Trump mı?

Bu sabah HT de, HT nin Amerika muhabiriyle yapılan görüşmeyi  izledim. Muhabir,  Amerika’da çok yoğun bir “sandığa git” kampanyası olduğunu, genç ve yeni seçmenlerde çok büyük bir artış olduğunu, oy kullanma oranının çok yüksek olacağına dair gözlemleri olduğunu, halkın büyük çoğunluğunun demokrasiye sahip çıkma güdüsüyle sandıklara gittiğini (erken oy kullananlar için)  ve gidecek göründüğünü, vb söyledi.

Muhabir ayrıca şunu da söyledi. Her iki tarafın da tabiatıyla kendi adayıyla ilgili propaganda yaptığını ve çaba gösterdiğini ama Trump taraftarlarının görece daha sessiz olduğunu ve tabir caizse kendilerini veya müstakbel  oylarını gizlediğini söyledi.

Bu durum bana Türkiye’deki durumu çağrıştırdı. Türkiye’de de eğer yanılmıyorsam hem geçmiş seçimlerde hem hali hazırda, AKP seçmeni, CHP seçmenine nazaran görece daha sessizdir, kendini veya oyunu görece daha çok gizler.

Peki bunları neden mi yazdım. Kısaca söyleyeyim. Sessiz çoğunluğa dikkat etmek lazım, sürpriz yapabilir.

ETEM SEVİK, Canmehmet bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli Ali Adnan İnal Bey, ABD'de savcıların yüzde 95'i, avukatların %88'i beyazdır. (Adalet, Beyaza Beyaz'dır!) ABD'deki Medya'nın, çarpıtması ve yanlış haber yapması genel kabullerdendir. İşleyen bir demokrasi için özgür basın çok önemlidir. Ancak, sermaye güdümlü medyada bu mümkün değildir. (Medya Siyahtır!) Ve sessiz çoğunluk: Bilirsiniz, bilgi 2 şekilde elde edilir. a) Okul ve Kitaplardan b)Deneyimle (yaşayarak)ve önceki kuşakların aktardığı (sözlü) bilgilerden. Bizde okuyan kesim (Şartlandırılmıştır) CHP'li; Halk, DP-AP-ANAP-AK partilidir. Neden? Halk (zamanında) Jandarmanın dipçiğini yemiş! Devlet dairelerinde aşağılanmış-horlanmıştır. (Aşık Veysel, elbisesi eski olduğu için Ankara'ya-şehre sokulmamıştır) CHP/Tek Parti uygulamalarını gençler yaşamadıkları için bilmez, bilmek de istemez. Ve Halkın sessizliği geçmişte yaşananlardan kaynaklıdır. Başına bir musibet gelmemesi (İstiklal Mahkemeleri-Menemen-Rize Hamidiye-Erzurum vb.) için kenarda sandığı bekler. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 27.10.2020 11:46
Cevap :
Mehmet Bey, ne güzel yazmışınız. Bunları yazabilmek Türkiye'de hala cesaret istiyor, öyle şartlanmışız ki.. Teşekkürler...  27.10.2020 17:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 326
Toplam yorum
: 181
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 905
Kayıt tarihi
: 10.03.11
 
 

Okullar: TED Ankara Koleji, ODTÜ, Bogaziçi Üniversitesi (Master) İş Hayatı: Philips, Anadolu Endü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster