Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Haziran '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
682
 

Bıktım

Bıktım
 

Görevler, sorumluklar, zorunluluklar üst üste biner bazen. Günler, aylar, yıllar geçmektedir. Çiçekler açar, bahar gelir… Sevdiğiniz uzaktadır, seveniniz yanınızdadır… Karışıktır işler. Ve bu karışıklıkları çözecek haliniz kalmamıştır. Bir sürü yapmak istedikleriniz dururken, yapmak zorunda olduklarınızla geçiyordur hayat.

Kelimeler söylenmemelidir. Gökyüzüne, enginlere bakarsınız sık sık. Aslında her şey güzeldir. Herkesin hayalini kurduğu bir yaşam sürmektesinizdir. Ama hayat rutinleşmiştir, monotonlaşmıştır... Farkı olmayınca günlerin, dün, bugün, yarın birbirine karışır… Bir yere gelirsiniz hiçbir şeye devam etmek istemezsiniz.

Nefes almak istemezsiniz. Sabah kahvaltıları, kızarmış ekmekler, akşam yemekleri, televizyon boğar sizi… Konuşmaktan, dinlemekten, anlamaya çalışmaktan, kafa sallamaktan, kendinizden, çevrenizden, yaşadığınız yerden, arkadaşlarınızdan bıkarsınız.

O zaman bir şarkı yazarsınız, çalarsınız, söylersiniz.

Her gün bir şeyleri özlemekten

Her an bir şeyleri beklemekten

Yalanlardan, sahte gülüşlerden

Bıktım

Her gün soyunup giyinmekten

Her sabah koşarak işe girmekten

Her akşam yorgun dönmekten

Bıktım

Bir şeyler hep eksik kalıyor

Yarınlar hep dün oluyor

Hayat her gün kısalıyor

Bıktım

İsterseniz sizde dinleyebilirsiniz

http://dai.ly/LBY3Cb

http://www.dailymotion.com/bluenotes1#video=xrnfcf

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benim bildiğim sadece yanlış şeylerden bıkılır, doğru şeylerden, faydalı şeylerden, sorumluluklardan bıkılmaması gerektir. Bıkmamayı hiç olmazsa artık bu yaşımıza kadar zaten öğrenmiş olmamız gerektir. Yok ama doğru şeylerden bile bıkılıyorsa, henüz hala daha bilmediğimiz bir şeyler var, demek ki daha öğreneceğimiz de şeyler var demektir. Ve malum, hayatı da eğer bir okul gibi düşünecek olursak, -ki hiç de yanlış olmaz, doğru düşünmüş oluruz- hiç kimse de sınıfta kalmak istemez zaten, öyle değil mi? O halde bıkmak niye? Var mı doğru şeylerden bıkmanın bize bir faydası? Ama yanlış ve zararlı şeylerden bıkmaya ok, ona katılırım:)) Sevgiler... derken,bu arada "sevgi" de doğru ve faydalı bir şeydir. Ya hiç böyle sevmeseniz, sevemeseniz ne yapardınız? Onun için böyle bıkkın, mutsuz, acılı, keyifsiz, melankolik olmamalı, seviyorsa insan sevinmeli, mutlu olmalı, kendiyle onur duymalı. Hani var ya "ben seni sevmeyi seviyorum" yada "seni sevmenin tadını çıkarıyorum" diye... işte öyle bir şey;)

Filiz Alev 
 14.07.2012 11:09
Cevap :
BAzen her şeyden kaçmak ister insan ve her şeyden bıkılır bazen. Doğrulardan, rutinlerden, kurallardan, zorunluluklardan. Doğrular yanlışlar karışıktır insanlara göre zaten. BAzen hayat dibe doğru çeker sizi hiç bir şeyden hiçbir şey yokken. Her şeyin bir sebebi olmaz bazen... Ararsınız bulamazsınız... Gizli hüzünler vardır, nedensiz sevinçler ve yerini bilemediğiniz yaralar kanar. İnsan acıyacağını bile bile alır bıçağı kendine saplar bazen. Ben hiç bir zaman çok mantıklı bakamadım ki hayata::))  14.07.2012 15:12
 

Bu yaşta bende bıktım.Şöyle deniz kenarında minik bir evim olsa yanımda eşim ha birde unutmadan hayalim olan bir köpeğim.sabah kalksam balık tutsam hemde her sabah bıkmam da usanmam da.sorumluluk denen kelime olmasa hayatımda...istemiyorum zoraki konuşmaları, görevleri...Yetişmek istediğim yerler olmasa...çok şey istiyorum galiba.

DAKTİLOCU 
 13.07.2012 23:16
Cevap :
Zaman su gibi akıyor. VE göreceksin bütün hayallarin çok kısa sürede gerçekleşecek.  14.07.2012 8:46
 

Olsunnnn ölüme giderken bile umutlu olmak, mutsuz gitmekten yeğdir;)))

Ay Şen 
 23.06.2012 13:11
Cevap :
:)  25.06.2012 9:07
 

An gelir, insan her şeyden kaçmak ister, çiçekler bile mahsunlaşır boyun büker.Bıkkınlık sarmışken ruhun derinliklerini örümcek ağı misali; UMUT ışıklar saçarak gelir. ''Dur bakalım!!! Yaşanacak daha ne güzellikler var'' diyerek, bıkkınlığın yerine kurulur. Bir savaştır hayat, acısıyla, tatlısıyla, elemi kederi ve sevinciyle.Bu savaşta taraflar kıyasıya vuruşurlar da sonunda galip gelen hep umut'tur. Yeni şarkılarınızda buluşmak dileği ile Ahmet Bey. Sevgi ve selamlar...

Ay Şen 
 23.06.2012 8:42
Cevap :
Şu umut, umut diyenler de umutlu bir şekilde ölüp giderler çoğu zaman. Umutlu yaşayan insanlar yaşadıkları hayattan memnun değillerdir, mutsuzdurlar. Umut etmek bir şeyleri beklemektir hep gelmesede. Sürekli umut etmek sürekli hayat kırıklıkları da yaşatabilir... Bazen de kabullenmek gerekir hayatı. Hayat bize geldiği ve bizim onu acısıyla kederiyle hüznüyle kucaklayabildiğimiz kadardır. "Budur" demek gerekir bazen, hayat ne verdiyse yani. Tşk.ler  23.06.2012 11:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 271
Toplam yorum
: 1543
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 572
Kayıt tarihi
: 16.05.08
 
 

Güzel sanatlar fakültesi Müzik bölümüne gitmeme rağmen, fakülte sonunda yıllardır yaptığım turizm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster