Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Eylül '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
686
 

Blog kitabı çıkıyor, var mı katılmak isteyen?

Blog kitabı çıkıyor, var mı katılmak isteyen?
 

Değerli Kerem Oğuz ’un yazısını okur okumaz harekete geçtim. Blog yazarlarından Reha Ülkü Bey, Kerem’ in söz konusu yazısına gönderdiği yorumda, 500 baskılık bir kitabın 1000 dolara mal olacağını ama bir kitabı dolduracak yazar sayısının bu çatı altında bulunmadığını söylüyordu.

Şahsi görüşüdür, saygı duyarım. Biz de zaten Anton Pavloviç Çehov olduğumuzu iddia etmiyoruz. Bir Orhan Pamuk veya bir Ahmet Altan’ da yok aramızda. Bol miktarda Ayşe Arman var ama o kadarcık kusur kadı kızında da olur.

Bizim bu antoloji kitabı da kendi çapında bir kitap olacak işte.

1000 dolar nedir ki? Gördüğünüz gibi günden güne eriyip giden bir para birimi. Hem de euro karşısında. Gelelim esas konuya… Ayıptır söylemesi, benim kara günler için halımın altına sakladığım bir 1000 eurom var. İşim gereği evime iki haftada bir geliyorum. Gelir gelmez de yaptığım ilk iş halının altına bakmak. Hani olur ya, belki biri çalmıştır diye. İki senedir durur o para orada. Hani bu parayı diyorum şu bizim kitap işine yatırsak, nasıl olur?

İyi olur değil mi?

Ben yazılarımı diğer blog yazarı arkadaşlarımla “ paylaşmak ” için yazdığımdan kitapta yer almasam da olur. Ama çok ısrar ederlerse arşivim meydanda. Seçsinler bir yazımı arka sayfaların bir yerine koysunlar işte.

Beni daha çok işin ticari kısmı ilgilendiriyor. Milliyet Blog idaresinden bir açıklama gelmediğine göre şu işin sponsorluğunu üstleneyim, yüz binlerce adet satacağından emin olduğum bu kitap sayesinde köşe döneyim diye düşünüyorum.

İstanbul’da bir yayıneviyle anlaşmış bulunuyorum. Kitabın editörlüğünü değerli ortağım Solohan üstlenecek ( Editördür kendisi ) . Eserlerinin bu kitapta yayınlanmasını isteyen blog yazarı arkadaşlarım başvurularını hemen yapabilirler.

Belki inanmayacaksınız ama isteyen istediği adet yazıyı bu kitapta yayınlayabilir. Hiçbir kısıtlama getirmiyoruz.

1 adet yazı: 50 YTL.

2 adet yazı: 100 YTL:

3 Adet yazı: 130 YTL(indirimli).

Üçten fazla yazısını yayınlatmak isteyen yazar arkadaşlarla pazarlık edebiliriz tabii. Örneğin Ali Gülcü arkadaşımızla anlaşmış bulunuyoruz. On ( 10 ) adet yazısının yayınlanmasını istiyor. Çetin pazarlıklar sonucu 350 ytlye fit olduk.

Kendisi iyi bir yatırım yapmış oldu. Kitabın gelirinden de pay alacak tabii. Bir yazıya bir pay, 10 yazıya on pay işte ( Pay’ın ne olduğu ilerde açıklanacak ).

Olmuşken büyüğünden olsun diyoruz. Şöyle 400–500 sayfalık tuğla gibi bir kitap.

Yalnız vaktimiz kısıtlı. Başvurularını erken yapan yazar arkadaşların yazıları ilk sayfalarda yayınlanacak, benden söylemesi.

Hadi bakem!

Kerem Oğuz'un yazısı: http://blog.milliyet.com.tr/Blogum.aspx?BlogNo=65570

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İki haftalık bir tatil yapayım dedim, yokluğumda kitap çıkarmaya kalkmışsınız. Bu kitap işini biraz erteleyebilir misiniz? Tam da MB'a katılmayı planlıyordum. Yetişemezsem eğer, yorumlarımdan bir derleme yapıp bana da bir sayfa ayırır mısınız? Yazı başına 50 ytl iyi fiyat, peki yorum derlemesinin fiyatı nasıl olacak? Yorum başına mı yoksa dost işi yuvarlanmış bir rakam mı? Yorum deyip geçmeyin lütfen, ciddi iştir. Sevgiler, saygılar.

Nilgün Akad 
 05.10.2007 0:16
Cevap :
Kerem (Oğuz) kardeşim rahat durmuyor ki! Kitap da kitap diye tutturdu. Beni de emellerine alet edip duruyor. Acelen ne be çocuk, az bekle de Nilgün Hanım'da gelsin diyorum ama dinlemiyor. Ben onu oyalarım Nilgün hanım,yeter ki siz gelin. Selamlar, sevgiler. MUTLUKALIN:))  05.10.2007 21:39
 

Bir süredir uzaktım bu diyarlardan bir döndüm başım döndü. Neler oluyor buralarda biri beni aydınlatsın. Kitap işi ilginç. Neden olmasın da, ciddi bir mevzu mudur yani? Pek fazla yazı okuyamadım henüz. Siz de malum mizah yazarımız olaraktan mizah mı yaptınız hani?  Bu konu da beni aydınlatırsanız sevinirim. Yorumlardan ben birşey anlamadım. Sevgilerle

Gülün içinden 
 01.10.2007 1:16
Cevap :
İnanın ben de bir şey anlamadım. Hem sonra ben ne yazdığımı biliyor muyum Gül Hanım. Selamlar. Mutlukalın:))  02.10.2007 18:09
 

Ümit Bey, yazınız güzel bir teklif ama yorumları okurken kahkaha fırtınasına tutuldum hem de tatilde olduğumdan int kafede... Çok hoştu. Bence sadece yazılar değil gelen yorumlar da alınmalı. Bu durumda telif durumunda doğacak değişiklikler için de bir mali müşavir görevlendirmek gerekecek.:)))) selam ve sevgiler. İzmir' e gelmediniz.

Ezgi Umut 
 27.09.2007 17:50
Cevap :
Nedense benim yazılarım yorumlarda devam ediyor Ezgi Hanım. Çok ilginç yorumlar geliyor bazen. Bu sefer de gülmekten yorumu yanıtlayamıyorum. Yılbaşında gelmek istiyorum İzmir'e. Selamlar, sevgiler.  30.09.2007 22:14
 

Kardeş bende kitap da yer almak için yer bakmaya gelmiştim. İstediğim şöyle bol  resimli italik yazılı, hatta önlerde bir yazı olmalı  okuyucuyu çekmeli başlığı da güzel olmalı ki bala üşüşen arılar gibi(sinek mi idi yoksam) herkes bol bol okuyup feyz almalı. istediğiniz yazımı alabilirsiniz hepside uygun... seçmece yazılar bunlar seçmeceee... hopp Ümit bey seçin dedikse dağıtın demedik ki... cık cık cık...olmaz ki. ama..siz yinede şen ve esen kalın efendim

Halide 
 26.09.2007 23:21
Cevap :
Yeriniz ayrılmıştır Halidanım, siz de şen ve esen kalın. Selamlar, saygılar:))  30.09.2007 22:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 312
Toplam yorum
: 4634
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1612
Kayıt tarihi
: 10.02.07
 
 

Önceleri konuşurdu insanlar, "yazmak", sonraların işi... Duygu ve düşüncelerimizin yanı sıra gözl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster