Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mayıs '12

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
288
 

Blogların uyarıcı gücü adına!

Blogların uyarıcı gücü adına!
 

uyarıcı güç :)


Milliyet Blog Yazarları'nın sayısı arttıkça, binbirçeşit düşüncenin de burada sergilendiğine tanık oluyoruz.

Milliyet Blog'un güncel aktivitesinin sürati açısından da günlük gazeteleri geride bırakmış durumdayız.

Basından, komşusundan, arkadaşından, hocasından aldığı taze bilgileri kendi zihin fırtınasında savurup, kültürel imbiğinden, zihinsel süzgecinden geçirip Milliyet Blog'da anında ve canlı canlı yazan birçok yazarımızdan, ülke gündemine dair çok şeyler öğreniyoruz.

Milliyet Blog'a yeni başladığında klavye üzerinde parmakları titreyen; yazdığı bloga gelen yorumlar karşısında eli ayağına dolaşan birçok yazarın, aradan yıllar geçtikten sonra kusursuz yazıp yorumlamalar yaptığını görüyoruz ve mutlu oluyoruz.

Amatör ruhla ve heyecanla yazanların, gündemi yakından izlemeleri, gözümüzden kaçan birçok haberi ve bilgiyi sıcağı sıcağına bize sunmalarına vesile oluyor.

Bu sâyede, siyasetçimizi, eğitim ve sağlık gibi hayati önem taşıyan sorunları daha yakından tanıma ve izleme şansına sahip oluyoruz.

Bu hızlı değişim, çağdışı uygulamarıyla  tanınan duygu sömürgenlerini, dinsel duyguların ticaretiyle köşe dönenleri de tedirgin etmeye başlamıştır.

Eskiden çarşaf altında, gizli kapaklı yerlerde, sincice dönen dümenler, sanal internet aktivitelerinin yoğalmasıyla birlikte gün yüzüne çıkmaya başladı.

Kapalı kapılar ardında yapılan, dedikodular, konuşmalar bile buralara yansmaya başlamıştır.

......

Perçem düşüyor; keller görünüyor artık !..

Cinsel tacizler, ensest ilşikiler, çocuk gelinler, kadına şiddet, din simsarlığı, çocuklara imam nikahı, bozuk süt simsarları, tefeci zulmü gibi birçok yasa dışı olay kısa sürede bloglarda yerini alabilmektedir.

Ayşegül Havyar isimli blog yazarı arkadaşımızın bugün yayınlanan ve aşağıda linkini verdiğim yazısında anlatılanlar, tüylerimi diken diken etti...

http://blog.milliyet.com.tr/kadin-pedi-ve-allah/Blog/?BlogNo=362062

 

'' Kadın Pedi ve Allah !..''

Yazının başlığı bile ürküntü veriyor insana !..

Din tacirlerinin kadın pedi üzerinden yaptıkları akıl almaz ticaret anlatılıyor.

Ülkenin içine düştüğü bir bataklığa ışık tutuyor bu yazı !..

Okunacağını umuyorum ve öneriyorum.

. . . . . .

Teknolojinin ve aklın-mantığın gücü batıl inançları da zorluyor.

Çağın hızla gelişen uygarlık ışığını görenler, hurafelerin düştüğü komik durumu algılıyor artık.

Bu arada gerçek mümin ile sahtekar din tacirlerinin de ayrımı yapılabilir hale gelmektedir.

İnterneti kullanmayan mahalle yok artık !..

Hiç ummadığınız kişilerin elinde,cep telefonlarının, I-Pod'ların en son modellerini görebiliyoruz.

Teknoloji, sahtekarların maskelerini düşürüyor... Sahte  balcılar, eşek etini pastırma -sucuk yapanlar; sütü bozuklar vb. yüz karalarımız, bizzat hükümet tarafından  teşhir edilebiliyor.

Bunları sümen altında tutmaya çalışan yandaş bürokratlar, yandaş medya, bozuk sütü seven valiler, vb.ekipler  de biliyor ki kendileri gizlese de bu bilişim dünyası, affetmeyecektir.

Karanlıklara ışık tutan sanal siteler, milyonlarca insanı aynı anda yorumlar yaptırarak beyin fırtınaları estirmektedir.

Gerçek mü'minin asla tevessül edemeyeceği; inancını kendisiyle Allah'ı arasında tevazu ve empati içinde yürütenlerin de nefretle karşılayacağı bu din simsarlarının,'' kadın pedine '' kadar inen çirkin ayak oyunları, toplumu germektedir.

Öğrenci yurtları, her seviyedeki  vakıf okulları, dersaneler devlet tarafından ciddi denetlenmelidir. Bir çok kamu kuruluşu ve tüzel kurum denetimsiz durumdadır.

Şikayet edilen değil; şikayeti eden hırpalanır hale gelmiştir.

Milliyet Blogda yer alan birçok güncel ve eleştirel yazılarda bu sorunlar ekrana yatırılmaktadır.

En büyük düşmanımızın cehalet olduğu unutulmamalıdır.

Kanla,irfanla kurulan Cuımhuriyetin, kadın pedine kadar inen din tacirlerinin elinde helak olmasına göz yumulmamalıdır. Bir neslin beyninin nasıl yıkandığı; geleceğimizin nasıl karartıldığı sorgulanmalıdır.

Oy uğruna bu şarlatanlara göz yumanların, istediklerini iktidar edecek oy çokluğu da olsa, bu ülkede  demokrasinin asıl sahiplerinin, bir gün, sabrının taşıp sesinin çok gür çıkabileceği düşünülmelidir.

Gelecek yıllar, bilişim dünyasında örgütlenenlerin zaferiyle anılacaktır.

Ülke sorunlarına duyarlı ve tepkili olan aydın Milliyet Blog ve sanal dünya yazarlarının, yorumcularının gücü ;beyin fırtınalarının kuvveti, mürtecilerin, bağnazların, din tacirlerinin foyasını her zaman ortaya çıkaracaktır...

İşte, Ayşegül Havyar'ın yazısında olduğu gibi halkın içinde konuşulan gerçekler de gizli kapaklı kalmayıp buradan milyonlara aktarılabilmektedir.

Medeniyetin ışığı,ona kayıtsız kalanların gözünü kör eder...

Milliyet Blog'un gücü ve yazma erdeminin kutsiyeti adına aklın ve bilimin ışığında yürüyenlere saygılarımı sunarım..

 

...........

İBRET İÇİN :

http://blog.milliyet.com.tr/kadin-pedi-ve-allah/Blog/?BlogNo=362062

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İlgili yazıyı okudum gerçekten anlattığınız gibi.

Kerim Korkut 
 15.05.2012 13:13
Cevap :
Güneşi balçıkla sıvayanlar şimdi PED kullanıyorlar :))  15.05.2012 14:29
 

Blog yazarını diğer profesyonel yazarlardan ayıran en önemli özellik kayda değer bulduğu gözlemlerini hormonsuz ve makyajsız sunumlarda bulunarak paylaşmasıdır Mesut hocam. Tüm bu meziyetlere sahip olmamızda şans değil tabi, bir büyük gazetenin blog yazarları olmamızın etkisi çok büyük . Selamlar saygılar.

Arif ÖĞÜTÇÜ 
 12.05.2012 21:31
Cevap :
Ülkemiz gibi, halen gelişmekte olan ülkelerdeki en büyük eksiklik ve sıkıntı:'' Düşünen ve üreten,sorgulayan,sorunlara çözüm getiren '' çıkarlarına değil;ülkesine düşkün aydın sayısının azlığıdır.Ülke yönetimi için siyasete atılmayan,elini taşın altına koymayan aydınlar(?) cahiller tarafından yönetilmeye mahkum olurlar...Günübirlik egosunu tatmin etmek için ve -gününü gün etmek- sevdasıyla yazmaya çalışanların çoğu da maymun iştihaları sona erdiğinde,özgür düşünce platformlarını terkedip,kendilerine başka tatmin merkezleri ararlar...Önemli olan sizler,bizler gibi,istikrarla yazarak her türlü engellere karşın çıkarsız,umarsız,ciddi,tutarlı yazabilmektir. Ülkemizin de yazana-düşünene-okuyup,sorgulayana ihtiyacı var.Bu ülke ne çekiyorsa,cahil vatandaşından değil ;Elini taşın altına koymaktan kaçan,lay-lomcu,naylon lümpen sözde aydınların takıyyeciliklerinden çekiyor.Okumuşun cahili,çıyandır..Ülkenin geleceğine kıyandır..Teşekkürler...Selamlar...  13.05.2012 0:03
 

bEN KENDİ ADIMA SİZLERİN ARASINDA OLMAKTAN MUTLUYUM. Hayatıma bambaşka bir yön verdi m.blog. Her biriniz hakikatten ayrı birer değersiniz. Mesut bey, sizden özür diliyorum yanlışlık yaptım sayfamda, cevap görülmedi. Kuzenim ani bir rahatsızlık geçirdi perişan olduk, bende herşeyi şaşırdım. Neyse şimdi ŞÜKÜR, daha iyi, yorumlar yanlış şahıslara gitti. Onlardan da özür diledim.Selamlar...

Göksel47 
 12.05.2012 16:08
Cevap :
Teşekkürler...saygılar...selamlar...  12.05.2012 23:40
 

Cesur köşe yazarlarının her geçen gün azaldığı ve menfaatleri icabı bazı kesimleri desteklediği ülkemizde, amatör ruhla yazan blog yazarları halkın sesi olmaya devam ediyor. Yazınıza bütün kalbimle katılıyorum Mesut hocam. Durmak yok. Yazmaya devam....Saygılar, sevgiler...

Erol Özışık 
 11.05.2012 11:01
Cevap :
Erol Bey,sizin de takdir ettiğiniz gibi,bizler herkesin aynı basmakalıp düşünceleri ezberlemelerine karşıyız.Bazıları gibi düşünmüyoruz;hatta görüşlerine de katılmıyoruz ;ancak onların düşüncelerini özgürce,özgür ortamlarda haykırabilmeleri için de her türlü desteğe hazırız.yete ki ülkemiz ve insanlık için güzel şeyler düşünülsün.Demokratik özgürlüklerin de bir sınırı olduğunun bilincinde olmayanlar,bugün şarkî ülkelerin en büyük yumuşak karnı olan DİN ve İNANÇ mevhumunu, kişisel çıkarları uğruna pazarlayanların varlığı herkesçe bilinir haldedir.İstismara açık çoğunluk cahil kesimler,küçük menfaatler uğruna bu duygu ve din simsarlarına evlatlarının geleceğini satıyorlar.Devekuşunu ve üç maymunu oynarlarken koca gövdelerinin açıkta olduğunun bilincinde değiller.Satın alınmaya çok müsait olan bu gürûhların,çokça doğurgan oluşları ve bilinçsiz kelle sayıları ülkenin geleceğini karartacak Sözde demokratik Oy potansiyeli yaratmaktadır.Bunları da yazmaktan kaçınmayacağız.Selamve saygılarımla  11.05.2012 12:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1521
Toplam yorum
: 9157
Toplam mesaj
: 558
Ort. okunma sayısı
: 1623
Kayıt tarihi
: 23.06.07
 
 

İnsan yontmakla geçti ömr-ü baharı... Güzel ve canlı heykeller yaptı... Kimisinin içi çabuk boşal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster