Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '12

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
2765
 

Marka olmuşum; haberim yok!..

Marka olmuşum; haberim yok!..
 

Geleneksel Anneler Günü toplantımız aklımda, yazdım, yazacağım derken çarşamba oldu. Bir telaş açtım  blog ana sayfasını, yazarlar kısmını tıklayıp “derinmavi” yazdım, açıldı, o da ne rengim kırmızıya dönmüş! Kırmızı kazaklıydı resmim ama bu kadar da kırmızı değildi. Bir değişiklik yapmamıştım resmimde ama yapmıştım da “pır pır” larımdan ben mi unutmuştum? Değilmiş. Değişiklik yapmamışım; ben değilmişim.

Açtım sayfasını, kişisel bilgilerine bakınca mitoz bölünmeye uğramışım gibi hissettim kendimi. Meslek aynı, cinsiyet aynı, cümleyi bitiriş rengi bile aynı!  "Pes" dedim tabi.

İsim derseniz çok(!) farklı:  Derin Mavi. İnsan en azından öz Derin Mavi, hakiki, olmadı “En hakiki Derin Mavi” yazar, değil mi? (Yukarda bir yerlerde DeRİNMaVi diye çıkıyor, harfleri böyle kullanan biri vardı ama, kadın değildi)

Kayıt tarihi: 25.04.2012 ve iki hafta sonra; 9 mayısda üç yazı yazmış, üçü de aynı gün yayında. Biraz tuhaf değil mi sizce de?

Diyeceğim o ki; taklitlerim çıktığına göre, marka olmuşum. :)  Ne derler; taklit aslını yüceltirmiş. Yine de taklitlerimden sakınınız.

Sevgi ve saygılarımla; derin ve mavi.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

merhaba Hocam...o şiire ben de yorum yazmıştım hem de BalcıBaba'ya gönderme yaparak...şimdi yine okudum yazı güzeldi be Hocam,bence ''vayy bee'' yi haketmişti...ben de siz yazdınız sandım önce...BalcıBaba ''vay be'' deyince ben de okudum yazıyı,sonra ''hem de nasıl...vayy bee'' diye yazdım...rumuz işine gelince ne diyeceğimi bilemedim... ''bir ortak mavi'' bulunur elbet...bizler sizi tanıyoruz,okuyoruz ve saygı duyuyoruz hem de kesintisiz be Hocam...eyvallah...

nedim üstün 
 14.05.2012 15:42
Cevap :
Çok teşekkürler :) Sayfadaki resme kadar aynı olan benzerlikten dolayı ben sanmanız doğal. Neyse ki olmadığım konusu netleşti sanırım. Sevgilerimi yolluyorum, aydınlık selamlarımla.(derinmavi.. iki nokta var sonda ve çok özel bir anlamı.. Belirteyim de, sonradan bir de ".." çıkmasın:)  14.05.2012 16:30
 

"Serin Mavi" adlı rumuzla yazmayı düşünüyorum!! Malum Karadenizliyiz!!

Ahmet Balcı 
 14.05.2012 9:46
Cevap :
Bak bu olur :) Bahardan sonra yaz ne de olsa sayın Balci! (Post-itime not: Kışa, kimse akıl etmeden rumuz; "sıcak mavi" olarak değiştirilecek)  14.05.2012 10:01
 

Cevap olarak bu yazıyı blog olarak girmiştim ancak red edilmesi üzerine yorum olarak eklemek zorunda kaldım. Mitoz’u tıbben de bilen bir hekim olarak böyle bir durumun asla mümkün olamayacağını sanaten ifade ederim.. Sanat öncelikle özgünlüktür! Mitoz kelimesi sanattan anlayan bir insanın ancak hakaret olarak kullanabileceği bir kelimedir!.. Böyle bir yaklaşım ile yazmadığınıza, yakınlık olarak ifade ettiğinize inanıyorum!.. Bir DerinMavi hisseden düşünen yaşayan kişiyle daha tanışmış olduğum için memnunum. Derinden ve maviden inadına maviyle merhabalar!.. Benim hep merak ettiğim bir sorudur; DerinMavi’den kim ne anlamaktadır? Bu rumuzu kullananlar ne anlam yüklemektedir? Hayata ve sanata yüreğini adayan tüm yüreklere sonsuz sevgi ve saygılarımla! Maviyle!

Derin Mavi 
 12.05.2012 21:12
Cevap :
Mitoz... "teşbihte hata olmaz" derler biliyorsunuz. Katkınız için çok teşekkürler.  14.05.2012 9:12
 

Sayın derinmavi sizi anlamakta güçlük çekiyorum. 25.04.2012 de kayıt 09.05.2012 de yayınlanmayı neye bağladığınızı, tuhaflığın ne olduğunu anlayamadım? Kayıt yaptım üyeliğimin onaylanmasını bekledim Onaylanmadı, acaba blog girmedim diye mi dedim ilk bloğumu yayınladım Yine onaylanmaması üzerine acaba üç blog mu girmek gerek diyerek 2 blog daha ekledim… Birkaç gün sonra hala onaylanmamış olması üzerine üyeliğimi iptal mi etsem diye düşündüm… Yayınlandığı tarih vs siz ne zannettiniz bilemem ama gerçekte tamamen tesadüfler veya kendi kontrolüm dışındaki etkenler ile gerçekleşmiştir… MB için üyelik kayıdı yaparken öncelikle derinmavi denedim, kullanımda olması üzerine drderinmavi yaptım ki aynı durumdan dolayı mail adresim de drderinmavidir. Seyirdefteri kısmında Marka olmuşum haberim yok başlıklı yazınız ile varlığınızdan haberdar oldum Okudukça şaşırdım Derin ve Mavi bir pes de ben çektim!.

Derin Mavi 
 12.05.2012 21:12
Cevap :
Bir "pes" de siz çektiniz demek. Benim gibi yani :) İyi akşamlar diliyorum. Zamana bırakmak en uygun olanı sanırım. Sevgiler, aydınlık şehrimden; sardunya renklerinden yansıyan mavilerle.  14.05.2012 20:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 209
Toplam yorum
: 2556
Toplam mesaj
: 478
Ort. okunma sayısı
: 3233
Kayıt tarihi
: 29.03.07
 
 

Yazmak... Öyle güzel, öyle hoş ve öyle derin bir eylem ki!.. Olmazları bile oldurabiliyorsun. "Ke..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster