Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ocak '15

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
188
 

Blogman; Blogist

Blogman; Blogist
 

giesunblog.com


Blog-man : Blog-eri, demektir.
 
Yani kendini bir blogun içinde doğmuş ve sanki oralarda bir yerde ölecekmiş gibi hisseden. Blog'dan Blog'a gezip, arada bir diğer Blogman’lere ukalalık eden, biraz da Blog budalası, demektir. 
 
Biraz daha açalım:
 
Blogman nedir? Kafası blogdan başka bir yere çalışmaz ve buralarda konuşup, gezerek kendini ferehnaz sayar.. Ve kendisiyle birlikte türkü söyleyen dostları sayesinde; bazı Blogları çöplük yapıp oralarda ötüp; öteki öten horozlara çatan (tavuklara çatamaz, çünkü canına okurlar..) bir fani yaratıktır..
 
Blogman (Bazen de blogmen.. diye okunabilir) gerçi, bu işi sadece erkekler yapar gibi bir duygu uyandırsa da; kadınlar bu işin bayrağını alıp taa uç hedeflere taşımışlardır. Onun için Blogmen’lerin, Blogwomen’lara söyleyeceği bir söz yoktur. Takdirden başka.
 
Ne dersiniz ben söyledim oldu gibi ama , “Blogwomen” olabilir mi?? Çünkü …
 
“Babalanmak,” diyoruz da analanmak, demiyoruz…
 
Babacan var da, anacan yok….
 
Babayiğit var, anayiğit yok…
 
Babaeski var, anaeski yok… O zaman..???
 
Yani sanki Blogman olur ama, Blogwoman olmazmış gibi geldi ama gerçek hayatta hiç de öyle değil. Belki de bu BLOG alanında kadınlar erkeklerden çok daha fazla. Hem de nasıl? Öyle yaman bloglar yazıyorlar ki, değme babayiğitlerin karı değil… 
 
Blogman öyledir işte… Blog yer, Blog içer… Sonra..? Gece gündüz düşündüğü Blogtur… Blog'tan başını kaldırıp da, köşe başındaki bakkala ekmek almaya gitmez, oğluna  “Sen git…” der.. Böyle bir adam işte. 
 
Bir de bu adamların (ve de kadınların) blog ilmini üniversitelerde veya kütüphanede arayan, araştıran cinsleri vardır ki, onlar her halde bu konularda Yüksek lisans’a ve Doktora’ya çok yaklaşmışlardır.. Onu da bitirdikten sonra, evde kaldıklarının resmidir ki; ondan sonra iyice “Blog-ahvaz” olurlar; ve artık onlardan bir hayır gelmeyeceğinden, herkes böyle şahısları gördükleri zaman kaçacak delik ararlar; bu yüzden bu ilimde çok ileri gitmiş kişilere “Blog-off” diyebilirsiniz. Bunlar az biraz “Blog” konusunda uçurtmuşlar, demektir.
 
Bazılarının Bloglarına zaten yanaşılmaz; öyle bir ters tekme yersiniz ki, sonunuz “Blog-out” olmuş olursunuz. Allah rahmet eyleye!
 
Değerli Blogman (Blogwoman)ların bir kısmı da zaten yorumlara ve ters tekmelere baştan kapalı olduğu için, ne zaman yanaşsanız, “Boşuna” deyip, terse-forse olmanız içten bile değildir. Hiç boşuna yanaşmaya çalışmayın.. Zaten öyle kimseler hayatta yokturlar fakat kendilerini var gibi satarlar. 
 
Vatandaşların bir bölümü de, bu Blogistlerden yedikleri ters tekmelerden dolayı öylesine korku içine düşmüşlerdir ki… Onlara artık kimse yardım edemez, belki de fizik ilmiyle uğraşan psikanalistler bu “Blog-fobi” kurbanlarının eninde sonunda dertlerine bir çare bulacaklardır. Ne zaman? Belki ÜÇ Vakte kadar…
 
Şimdi gelelim “Blog-shire” diye bir ülkenin olup olmadığına. Kimbilir belki de “Blog-ütopi” ilmine aşina olanlar, gezdiği yerler içinde bazısının bu (Blog-shire) olduğunu sanmışlardır ama yanlıştır..Orası “New-Şehir”dir. Biline.
 
Ha bu arada, isteyenlere ve blog ortamında giderek artan KORKU yüzünden “Ne halt edeceğiz!” diye korkup, yerlere yatanlara, Kurumumuz tarafından uygun “Müstear isim- Takma lakap” bulunur. Beğenmezseniz, ücretsiz değiştirilir. Bütün bunlar bu kurumun yaşaması için vatan millet menfaatine yapılır. 
 
Yeter ki vatan Varolsun. Yaşasın Blog-Cumhuriyeti…!!
 
Şennur Köseli, Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir dönemin "Pirleri", "Pirmete" ve "Mehmet Sağlam" adında usta yazarlarımız vardı. Meslekleri mütercimlikdi, ama onlar kendilerine "dilmaç" derlerdi, "blog" kavramını da sevmez "e-günce" derlerdi. bu kavram zaten bloğumuzun üyelik kısmında kullanılan bir sözcük. Ben de "e-günce" ve orada yazanlara da "e-günce yazanı" -ya da "e-günceci" ("muhallebici" gibi) demekten yanayım. Saygı ve selamlarımla.

Ersin Kabaoglu 
 20.01.2015 0:10
Cevap :
Sayın Ersin Bey; ben de aslında "Günce"yi önermiştim. (Ama doğrusu pek de kullanmadım.) Burada bir sürü "Blog"dan türetilmiş sözcükler kullandım. Hatalıydım. Ukalalıktır. Önemli olan Türkçe'dir ama kimse iplemiyor..!Bunu bir Mizah yazısı sayın lütfen. Saygılarımla.   20.01.2015 7:54
 

Emekli olmuş kişi yeni hayatına alışmada zorluk çekerken bloglarla tanışınca İŞTE BENİM İKİNCİ İŞİM diyerek bilgisayar masasına oturuyor sabah saat 8.00 de akşam 18.00 de kalkacak ama hayır fazla mesaiye kalıyor ve gecenin 24.00 oluyor bazıları gece 03.00 te hala masa başında. Bendeniz fazla aktif olmasam da rutin işlerimi aksatmamak kaydıyla hobi olarak buradayım sağ ve sağlıklı oldukça devam etme kararıyla. Selam ve saygılarımla...

Yurdagül Alkan 
 19.01.2015 22:51
Cevap :
Sayın Yurdagül Hanım, büyüklere de oyun lazım (en çok da çocuklara) Artık bu yaştan sonra herhalde kapının önünde oynayacak değiliz. Futbol sahasında top koşturamayız.. İşte, burada bir yer bulduk, kendi aramızda laf çeviriyoruz. Bazen, gaipten bir ses gelirse, seviniyoruz. İşte, dostlar alışverişte görsün misali... İlginize teşekkürler. Saygılar.  19.01.2015 23:26
 

Şahsen ben sizler gibi yazarlar, şairler arasında bulunmaktan mutluyum. Ama yorum yazarken herkese yazmıyorum. Çünkü tenezzül edip cevap vermiyorlar hocam. Ben al gülüm ver gülüme de kendi sayfamda pek rastlamadım. Zevkle okudum. Adadan selamlar.

Göksel47 
 19.01.2015 18:40
Cevap :
Sayın Göksel Hanımefendi, insan bu yazdıklarıyla ne yazar olur, ne de başka bir şey.. Bunlar hep, eskilerin deyimiyle "Avuntu"... Bir ben söylüyorum, bir sen... dinliyoruz. Çünkü artık ne gazetelerin , ne de TV'nin izlenecek hali kalmadı.. En iyisi kendi aramızda bir sohbet çevrimi oluşturmak, işte o kadar. Kimse de fazla bir şey beklemesin bana göre. Ama devam... Güzel Kıbrıs'a ve saygıdeğer Kıbrıs'lılara binlerce selam.  19.01.2015 23:30
 

Selam ,saygı ve svegiyle hocam :)

Tülay EKER 
 19.01.2015 9:56
Cevap :
Çok teşekkür ederim değerli kardeşim. Esenlikler dilerim.  19.01.2015 13:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 789
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster