Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Aralık '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1579
 

Bu aşı ile Dünya nüfusunun çoğu, "öldürülmek" isteniyormuş!

Bu aşı ile Dünya nüfusunun çoğu, "öldürülmek" isteniyormuş!
 

İşte Eski Finli Sağlık Bakanı Dr. Rauni Kilde. 'şoka soktu! Bakalım bizimkiler ne der?


Hangi çağdayız? “Süpersonik, sesten hızlı, fizik ötesi, elektronik çağdayız” diye cevaplandırdığınızı duyar gibiyiz. Hayır. Son aldığımız bilgilere göre uyandırma servisi ile paralel çalışan bedenimizin “uyku modu’nda” göstergesi ne ise, işte o çizgi, o hava ve o çağdayız.

Evet. Finlandiyalı eski Sağlık Bakanının ortaya attığı ve Dünyayı şok eden açıklamasına göre “Grip aşısı, milyonları öldürecekmiş!” Şimdi biz milletcek uyumuş mu oluyoruz bu korkunç teori karşısında? Neden daha önce haberimiz olmadı? Aşılar yapıldıktan sonra mı?

Ne uyuması, her gün çeşitli şüphelerin girdabında, burgu burgu burgulanıyoruz. Bütün hislerimizle ayaktayız. Ama, çaresiziz.

Finli Bakanın şu okuyacağınız beyanları, Internet sitelerine de düştü. Dün akşam da TGRT. den diledik. Finli Bakan ne diyor biliyor musunuz? ”Domuz gribi aşısı, bir aldatmacadır” diyor.

Şimdi sıkı durun. Devamla da “ Bu aşı ile mümkün olduğunca dünya nüfusunun çoğu, öldürülmek isteniyor” diyor. Bu düşüncenin de ABD eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger’e ait olduğunu söyleyen Dr. Kilde “ 14-15 Mayıs 2009 tarihinde yapılan Bilderberg toplantısında bu kararın alındığını belirtti.

Dr. Kilde, bir televizyona yaptığı açıklamasında “ ABD, hiçbir maddi kayıp yaşamadan hatta milyarlarca dolar kazanarak dünya nüfusunu üçte iki oranında azaltmayı hedeflemektedir” diye konuştu.

Dünya Sağlık Örgütü’ne domuz gribinin ölümcül bir salgın olduğu yönünde beyanda bulunması için baskı yaptıklarını belirten Rauni Kilde’ böylece aşıyı tercihli değil, zorunlu yapmak istiyorlardı. Özellikle hamile kadınların ve çocukların ilk önce aşı ile zorunlu tutulması, gelecek nesilleri hedeflediğini göstermektedir” açıklamasında bulundu. Söylemin korkunçluğuna bakar mısınız?

Finlandiya Hükümetinin sınıflandırmayı kabul etmediğini ve hastalığın derecesini normal hastalık olarak gösterdiğini ifade eden Kilde, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Hiç kimse aşının bir yıl, beş yıl, ya da 20 yıl sonra ne gibi etkilerinin olacağını bilmiyor. Mutlak kısırlık mı? Kanser mi? Ya da ölümcül herhangi bir hastalık mı?” diyen eski Finli Bakan, “ Amerikan yönetimi, ileride bundan doğacak herhangi bir sıkıntıdan dolayı ilâç şirketlerine bir sorumluluk yüklenmemesi için, şimdiden önlemini aldı ve onları tüm sorumluluklardan muaf tuttu. Bu bile işin ciddiyetini göstermeğe yeter” şeklinde konuştu.

Şimdi. Saçımızın kakülünü kesip, önümüze koyalım. Bu haber dün akşam TV. de söylendi ve o akşam da Internete düştü. Bu iddialara cevap verecek birileri çıkacak elbet. Yarattığı tedirginlikler de cabası.

Bizim eski bakan Osman Durmuş, “Ben grip aşısı olmam!” dedi. Yenisi ise, daha yakın zamanda aşıya razı oldu. Olmasaydı, bir bildiği var ki, ben niye olayım diye geçirirdik içimizden.

Keza Başbakan da olmam diye kestirip attı. Uzun müddetle suskun kaldı. Sordular, “tedbirimi aldım” dedi. Bunu daha önce söyleseydi ya! Bu memleketin Başbakanı, “olmam” diyorsa, bir bildiği vardır diye kaçımız düşünmedik! ve de aşılardan yan çizdik?! Değil mi?

Beş hörgüçlü, çok başlı develere binmişiz; O hendek senin

bu hendek bizim, atlaya, zıplaya yol alıyoruz. Çayıra salınmış çocuklar gibiyiz. “Mevlâmız kayıra” diye düşünüyoruz. Ama şimdi düşünmüyoruz öyle. Milletcek bir tedirginlik yaşıyoruz. Her birimiz kararsız kasımlara döndük. Üzüm üzüme baktı baktı, biz de ilgililere baka baka karardık.

Kaçıncı yüzyıldayız? Taş devri, tunç devri, demir devri derken, elektronikten süpersoniğe zıpladık. O da yetmedi görünmez uçaklar, bilgisayarlar derken, Ayın merkezine, fezanın derinliklerine seyahatler derken, az gittik, uz gittik, aklımızca dereler tepeler aşıp dümdüz eyledik. Bir de bakmışız ki, yerimizde saymışız

Şu üç otuz paralık dünyanın bir köşesinde oturmuş, olan bitenleri seyrediyoruz. Aşı üretmeyiz. Aşıdan anlamayız. Elâlemin avucuna bakarız. Somalili muhtaçlar gibi, ne verirlerse, ona razı oluruz.. Gıkımız çıkmaz. Aşı olurken de bir kağıda imza attırırız “ Mesuliyet bana aittir, kendim istedim aşıyı” diye. Bu kâğıt ne demek oluyor? Karşı taraf kendinden emin değil mi? Baksanıza emin değil tabi. Bu ülkenin Başbakanı olmuyor aşı. Sağlık eski bakanı olmam diyor, yenisi de daha dün aşıya razı oldu. Bu ne iş?

Bu pirincin taşını kim ayıklayacak? Yoksa “ Merak etme sen, yola devam eyle sen, bu pirinç, daha çok su kaldırır!” mı denmek isteniyor.

Sonunda, o İtalyanların çevirdiği film gibi, sonu “acı pirinç” olmasın da!

Ört ki, ölem!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba...Dr.Kilde'nin açıklamasının tam netni bir yakınım tarafından mail adresime gönderilmiş. Okudum...Ve, bu grip konusu gündemimize düştüğü zaman eski Sağlık Bakanı Durmuş'un(MHP) yaptığı açıklama aklıma geldi...Durmuş da, benzer şeyleri söylemişti ama onu pek ciddiye almamışlardı. Demek ki adamın bir bildiği varmış...Selamlar.

cdenizkent 
 11.12.2009 17:11
Cevap :
Durmuş, ondan önceki uykucu uyuşuk Bakana benzemedi. Uyumadı ayakta. Oturduğu zaman da öyle. Adamı beğenmedik ama, ağzı lâf yaptı Başbakanı hastalık kapıp götürüryor mu? Tedbir alıyormuş. Adam, korkusunu belli bile etmiyor. Siz de etmeyin, Başbakana benzeyin, rahat edersiniz. Ben Başbakana benzemek istemiyorum derseniz, sizin bileceğiiniz bir iş. İllâki dayattığımız yok yani. Selâmlar.  11.12.2009 18:14
 

Bu kuşkuyu "Tarihte Grip Salgınları ve Alternatif Tedaviler" başlıklı yazımda dillendirmiştim. Şeytan'ın ortaklarından bu da beklenir. Geniş bilgilendirme için teşekkürler. Esen kalınız.

Ayten Dirier 
 11.12.2009 15:02
Cevap :
Evet. Şeytanın ortakları. O şeytaanlar da onları alıp götürecek. Etme, bulma dünyası. Kuşkunuzda haklıymışsınız. Sağolun katkınıza, teşekkür ederim.  11.12.2009 18:08
 

Sn.Muzaffer Çellek Yazınızı ilgiyle okudum. Benim en çok ilgilendiğim konulardan biri de KOMPLO TEORİLERİ bu konuda kıyıda köşede ne bulsam ilgileniyorum. 1.12.2009 günu yayınladım H1N1 Başlıklı yazımda da sizin değindiğiniz konulara paralel şeyler yazmıştım. Okursanız sevinirim sizinde eleştirilerinizi beklerim. Diğer blog larımda da ilginç, kıyıda köşede kalan haberlere yaptığım yorumlar var.

oldmenone 
 10.12.2009 23:58
Cevap :
Okudum. Teoriler bu şekilde cazip olmuyor. Hayali, kurgu ve yapay geliyor. Hakikat payı az. Enteresan amma, adamına göre. Sizinki bir uğraş. Hobi gibi bir şey. Başarılar dilerim. Başka ne derim Selamlar  11.12.2009 13:56
 

...dikkatimi çekmesi üzerine Wikipedia'da Rauni Kilde ile ilgili sayfanın linkini veriyorum aşağıda: en.wikipedia.org/wiki/Rauni-Leena_Luukanen-Kilde Bu hanımın eski sağlık bakanı olduğu yazılmıyor burada. Doktormuş ve bir çeşit sağlık müdürü. Ayrıca UFO'cuymuş. Tamamlayıcı bilgi olarak..Selamlarımla.

Zühal Voigt  
 10.12.2009 23:46
Cevap :
" Dr. Rauni Kilde" denilince, resmi ile birlikte Finlinin yazısı karşınıza çıkıyor: Wikipedia, her şeyi abartıyor bazen. Linklere yine de bakarım. İstihbarat ağımız genişliyor desenize. Ay siz, ne kadar ısrarlı bir araştırmacıymışsınız? Bravo. Şimdiki gazeteciler, bu usulü bırakmış. İnşaatlarda tuğla duvarı ören götürü inşaat inşaat ustası gibi çalışıyorlar. Selam ve teşekkürlerimle.  11.12.2009 0:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 901
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster