Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mayıs '14

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
663
 

Bugün 29 Mayıs. İyi ki doğdun sevdiceğim.......

Bugün 29 Mayıs. İyi ki doğdun sevdiceğim.......
 

Onu tanıdığımda 19 yaşında bir çocuktu. Bense 17 yaşında bir küçük kız.Onu ilk gördüğümde 'Ne gıcık çocuk, Bununla evlenecek kıza Allah sabır versin demiştim. O da beni ilk gördüğünde 'Ne şımarık kız, bununla evlenecek adama kolay gelsin .'diye düşünmüş.

19 yaşına çok ağır gelen takım elbisesi, traşlı saçları, onu yaşından daha olgun gösteren gözlükleri ve elindeki bond çantası ile Üniversiteye yeni başlamış bir gençten ziyade , bilim adamaına benziyordu.

Ben de uzun saçlarım, mini eteğim ve daima gülen yüzümle sayfiye yerinde partiye giden bir genç kızı andırıyordum herhalde.

Sonra beraber büyüdük. Yıllar geçti. Biz ilk görüşmemizdeki düşüncelerimizin tersine birbirimizi sevdik ve yaşam yolunda beraber yürümeye karar verdik.

Bu yaşam yolunda çok tökezlendik, çok taşlara çarptık. Ama bütün düşmelerin sonucunda kalktık, silkindik ve beraberce yolumuza devam ettik. Yıllar sonra bu yürüyüşe iki küçük kız da ilave oldu.

Onlarla da yürüdük. Bu sefer onların düşmemesine, bir yerlerini incitmemesine azami dikkat serfederek yürüdük.

Aradan 50 yıl geçti. Dile kolay yarım asır. Hala düşmemek ve incinmemek için dikkat sarfederek el ele yürüyoruz yaşam yolunda. Artık yorgunuz. Yıllar bizi yıprattı. İlk yıllarda koşan bacaklarımız menüsküs, kireçlenme, romatizma sebebiye zor yürüyor.Bazen bir kaldırım çıkarken, bazen bir hendeği atlarken tökezleniyoruz ve birbirimize tutunarak aşıyoruz engelleri.

Bugün 29 Mayıs. Bir zamanlar gencecik bir çocuk olan sevdiceğim tam 70 yaşını bitirdi.Artık dizleri zor yürüyen. Omurgası kamburlaşmaya başlayan bembeyaz şaçlı bir dede oldu.

Ben bugün onun doğum gününü kutlamak ve daha nice yıllar demek istiyorum.

İyi ki doğdun sevdiceğim ve ben iyi ki sana rastladım üniversite anfisinde.

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Oya Hanım, eşiniz çocuklarınız ve torunlarınızla , daha nice birlikte geçireceğiniz mutlu yıldönümleri diliyorum... Sizden , Nahide ve Göksel öğretmenlerden sonra ben geliyorum:) Biz de kısmet olursa Temmuz'da 35'i bitiriyoruz... Burada, bir "altın kızlar" grubu kuralım, ne dersiniz? :)))))Sevgilerimi,selamlarımı iletiyorum...

Nur Eşmeli 
 30.05.2014 14:50
Cevap :
Süpersiniz Nur Hanım,Altın kızlar harika bir grup olur. Size ve eşinize nice sağlıklı, mutlu yıllar dilerim. Hep sevgi ile kalın.Selam ve sevgilerimle  30.05.2014 15:52
 

Canım Allah size ve beyefendiye sağlıklı mutlu nice yıllar versin, doğum günü kutlu olsun. Biz sizden bir eksik yıldır yani 49 yıldır beraberliğimizi devam ettiriyoruz.Selam ve sevgilerle öptüm sizi.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 30.05.2014 10:29
Cevap :
Sevgili Nahide Hanımcığım. Güzel dilekleriniz için eşim ve kendim adına çok teşekkür ederim. Bu arada size ve eşinize de daha uzun yıllar sağlıklı, huzur dolu günler dileyeceğim. Biz eşimle 50 yıldır arkadaş ve 47 yıldır evliyiz. Demkki siz bizden daha kıdemlisınız evlilik yolunda. Sevgi ve saygılarımla  30.05.2014 11:51
 

70 yaş ne ki Oya hanım.Orta yaş sayılır.Daha nice yıllara birlikte yürümenizi dilerim.

yılmaz çetingöz 
 30.05.2014 0:41
Cevap :
Çok teşekkür ederim Yılmaz Bey. Sabah bozuk moralimi düzelttiniz ve bana mücadele gücü verdiniz. Doğru 70 yaş ne ki. Ama içinde bulududğumuz şartlarda 100 yıl yaşama ihtimali de beni korkutuyor doğrusu. Ne dersiniz. Sevgi ve selamlarımla  30.05.2014 11:49
 

BİZİM de 44 yıl, anlattıklarında kendimizi de buldum. Nice yıllara, çocuklarımızla yaşlanalım, torunlarla büyüyelim sevgili arkadaşım. ADADAN SEVGİLER.

Göksel47 
 29.05.2014 17:53
Cevap :
Sevgili Göksel Hanım. Size de nice yıllar. sağlıkla hep beraber inşallah. Sevgi ve saygılarımla  29.05.2014 22:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 826
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1034
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster