Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mart '18

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
183
 

Bugünlerde Neden Konulu Blog Yazmıyorum?

Bugünlerde Neden Konulu Blog Yazmıyorum?
 

 
Milliyet Blogda şiirlerimi yayımlamaya başladıktan sonra düz yazılar da eklemeye başladım. Günün önemine göre ele alıp, elimden ne gelirse gayretle yazıyor idim ancak bugünlerde mümkün olmuyor.
 
Elbette yükümlülük duyuyor insan lâkin yazılar şiir gibi çabuk onaylanmıyor. Tabii yazıların o'su var bu'su var ee bir de ülkemin içinde bulunduğu ohal var hâliyle irdeliyor editörüm.
 
Efendim üzerinize afiyet kendime zarar verecek kadar mükemmelliyetçi ve de özgür bir ruha sahibim. Bu durumda ayıkla bilginin hasını. Örneğin dünyanın en huzurlu ülkesi olarak gösterilen İzlanda'nın polisleri, İnstagramdan âdetâ huzurun  fotoğraflarını paylaşıyorlar. Şimdi bunu yazmaya kalksam, bunun nüfusu var, medenilik ölçüsü var eee bir de neden bizde olmuyor hayıflanmaları var.
 
Yazarken bir de sinirlenmek var tabii ki...
Malûm ülkemizde yok yok: Ayşe Arman geçen yazısında zihinsel engelli bir kızın içler acısı olayını yazmış konu elbette "sapkınlık". Hâliyle "boyunuz devrilsin diyor. Aslında “Geberin!” demek de içimden geliyor ama beddua etmek iyi bir şey değil ama artık gerçekten inanılır gibi değil, dayanılır gibi değil...diye yazmış.
Okurken bile deliriyor insan. Olmaz olamaz yahu, yok artık dedirtecek cinsten. Gerçi o derecede olan o kadar çok şey var ki: sanki memleketin bütün meselesi kadınlarmış gibi "ağzı olan konuşuyor" kardeşim. Hay kadın kadar başınıza taş düşsün emi!... Buyurun işte sinirlenmeler başladım bile ki, ucundan bir dokunmak denir buna. Haliyle yazarken boğulacak kadar açılacağım tabii editörüm bana küsecek ya yayımlamayacak ya düzelt diyecek. Hâliyle bu durumdan sonra ben editörüme küseceğim mail yazıp hesap soracağım değil mi? Burası yol geçen hanı değil ki, kendilerinin de bir sorumluluğu var. Peki ne yapacağız? Sizi bilmem sayın blogger arkadaşlar ama ben akıl ve ruh sağlığım açısından bakarak kitap okumaya şiirlerim için beslenmeye karar vermiş bulunmaktayım. Yazma tahammülü olan arkadaşları elimden geldiğince okumaya çalışıyorum. Şiir herkesin ilgisini çeken bir dal değil elbette. Okuyan da sağolsun okumayan da. 
 
Sağlıcakla 
Sevgiyle kalın...
 
 
Hâdiye Kaptan
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eylül 2015'de MB'a kayıt amacım güncel ve gündem yaratan konuları kendimce değerlendirmek ve eleştirmekti. Çünkü öylesine bir huzursuzluk oluştu ki derinliklerimde sürekli bir sızı şeklinde... O zamana kadar gönlüme neşter vurmuş değişmeyen acı ülke gerçeklerini de yazmaktı. Yazdım da fakat zaman içerisinde çok fazla sinirlenip üzüldüğümü fark ettim. Acı olan ise toplumun arsızca dibe batmakta her geçen gün çaba sarfetmesi, yetiştirilen neslin de bu modaya uyuyor olması. Vazgeçtim benim MB'a gelmeme ön ayak olan konu başlıklarından. Artık edebiyat alanında yazılara yer veriyorum. Haklı serzenişinizide anlıyorum. Ne oldu içinizdeki huzursuzluk derseniz de, ince ince sızlamaya devam ediyor. Huzurlu yarınlara diyelim o zaman. Saygıyla...

Özkan Sarı 
 27.10.2018 23:26
Cevap :
Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Yazmak ayrı bir dert oluyor yazmamak ise bambaşka bir dert. Ayırdığınız değerli zaman için çok teşekkürler ederim. Sevgiyle kalın Sağlıcakla  28.10.2018 16:10
 

Sizi anlıyorum dersem siz de beni anlar mısınız? Sevgi ve selamlarımla

Matilla 
 18.03.2018 15:01
Cevap :
Elbette. Neden olmasın. Selâmlar ile Sağlıcakla   20.03.2018 23:14
 

Yürekten gelen sessizliğimizle bazen cansıkıntımız hüzne dönüşür iyi,doğru ve önemli olanın gözlerden ırak tutulması...Saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 18.03.2018 14:29
Cevap :
Merhabalar Abbas bey Elbette ki, bizler gazeteci değiliz ve köşe yazarları(bakıp görenler) yazıyorlar yazabildiklerince ancak insan yazabiliyorsa işte bu sessizlik yük oluyor insana. Ben kendi tarafımdan bakınca böyle hissediyorum. Bu yüzden de dile getirmek istedim sadece. Selamlar ile Sağlıcakla  18.03.2018 19:46
 

Her bir cümle anlamının ötesinde o kadar çok şey anlatıyor ki...

Kerim Korkut 
 18.03.2018 11:29
Cevap :
Teşekkürler ettim Kerim kardeşim. Kısaca izah etmeye çalıştım sadece. Selamlar ile Sağlıcakla  18.03.2018 12:11
 
 
Toplam blog
: 467
Toplam yorum
: 1657
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 141
Kayıt tarihi
: 16.05.11
 
 

Güzel Sanatlara tutkulu, Türk sanat müziği hayranı,  deniz ve İstanbul âşığı şiiryazar bir fâni....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster