Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1405
 

Çakallar, boşuna sevinmeyin!

Çakallar, boşuna sevinmeyin!
 

Görsel internetten alınmıştır.


Terör!.. Nedir terör?

Yıldırma, korkutma...

Bir gurubun, diğer bir gurup üzerinde uyguladığı baskıdır terör. Bazen devletlerin başvurduğu bir yöntem de olabiliyor ne yazık ki. Mesela siyasal amaçlar güdülerek devlet tarafından şiddet uygulanabiliyor. Bu terör örgütlerini kullanarak kendilerince öncelikli tehdit olarak algıladıkları diğer örgütlere karşı savaştırıyorlar. Hatta bu devletler ortaya çıkıp bir de teröre saydırabiliyorlar çok masumlarmış gibi.

Nedeni ne olursa olsun, Ülkemiz de büyük bir terör tehdidi altında. Her gün, her an bir şehit haberiyle yüreklerimiz dağlanıyor.

İnsanlarımız bu olaylar nedeniyle patlama noktasına gelmiş, hatta yer yer patlama anları da düşüyor haber sitelerine.

Mesela Muğla’da peşmerge kıyafeti giydiği iddiasıyla Kürt kökenli bir vatandaşımız saldırıya uğramış ve linç edilmekten jandarma ekipleri tarafından kurtarılmış. (milliyet.com.tr)

Ankara Beypazarı’nda, Dağlıca’da 16 askerimizin şehit edilmesi, bir grup tarafından protesto edilmiş. Protestocular bazı evlere ve araçlara zarar vermiş. Mahalle sakinleri ile çıkan kavgada 2’si polis 7 kişi yaralanmış. (milliyet.com.tr)

Her ne olursa olsun vatandaşlar olarak sakin olmak, provokasyona gelmemek gerektiğini unutmamalıyız.

Devletin güvenlik güçleri görevinin başındadır. Bugüne kadar olduğu gibi, bugün de terörün üstesinden gelmeyi bilecektir. Bizim olası taşkın davranışlarımız, güvenlik güçlerimizin görevini layıkıyla yapmasına mani olacaktır. Hatta biz taşkınlık yaparken, terör örgütüne, kendisini haklı gösterme şansını da vermiş olacağız.

Bizden olmadığı için insanlara saldırıp, yakıp yıkmaktan uzak durup, çevremizde suç işleyen olursa, tez elden güvenlik güçlerine bildirerek bu zorlu sürece katkıda bulunabiliriz. Aksi bir durumda telafisi olmayan vahim sonuçlarla karşılaşmamız kaçınılmaz olacaktır.

Öncelikle kendi hayatımızı, daha sonra da ülkemizin bekasını tehdit edecek olayların içerisinde olmamalıyız.

Terörle mücadele, uzman işidir. İşi uzmanına bırakmak şarttır!

Terörün amacı belli; halkı birbirine düşürmek, bölmek, parçalamak. Sonrasında nasılsa yemesi kolay olacaktır (Midelerine otursun inşallah.)

Bu nedenle lütfen dikkatli olalım. Düne kadar en iyi komşumuz olan insanlara bir anda düşman gözüyle bakmayalım. Türkiye olarak içimizde barındırdığımız o renklerle biz Türkiye’yiz. O renklerin bir tanesi dahi eksilirse, asla eski Türkiye olamayız.

Gelin renklerimizi siyaha dönüştürmeyelim.

Kolumuzu, kanadımızı kırmayalım.

Gün kardeşlik günüdür.

Gün birlik günüdür.

Gün sıkı sıkı kenetlenme günüdür.

Biz bir ve diri olmazsak, ağzından salyalarını akıtarak kıyıda bekleyen aç çakalların bayramı olur o gün.

Ülkemizi çakallara yedirmeyelim...

08 Eylül 2015

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Milliyet.com.tr sitesinden 303 kez görüntülenmiştir

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Haklısınız:( Kimliğimiz boynumuza asılı çıkacağız sokağa! Evlerde, araçlarda çokça Türk bayrağı görüyorum. Geçenlerde gördüğüm bir araba çıtayı iyice yükseltti. Camında "3 kuşak Afyonluyuz." yazıyordu! Tanrı bu milletin yardımcısı olsun. Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 19.09.2015 19:15
Cevap :
İnsanları ayrıştırmanın en üst seviyesini yaşıyoruz Ata Kemal Bey. Bu konuda Hükumetimizin çabaları takdire şayandır. Hiç bu kadar ayrışmamıştık. Sayelerinde bu da oldu. Yine de şapkayı önümüze alıp düşünmek ve bu olumsuz gidişe dur demek için birlik olmak zorundayız. Başka çare yok çünkü. Selamlar, mutlu kalın...  20.09.2015 11:39
 

Merhabalar. İnşAllah büyük bir sorunla karşılaşmayız. Ama bu zamana kadar yaşadığımız bu bir kaç münferit hadise gösteriyor ki, her an çok büyük bir kaosa gebeyiz. Dikkatli olalım, sağ duyulu davranalım. Aksi halde, sizin de dediğiniz gibi bu ülkeyi çakallara da sırtlanlara da teslim etmiş oluruz. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 15.09.2015 9:10
Cevap :
Her birimize düşen büyük bir görev var. Bu gergin ortamı olabildiğince yumuşatmak, gevşetmek. Yoksa olabilecek öfke seli önüne gelen dağları bile devirebilir. Birlik olursak hiç kimse canımızı yakamaz. Şimdi el ele verme zamanı dosta, düşmana karşı... Selamlar, mutlu kalın...  15.09.2015 20:46
 

Öylesine çok çakal sürüsü var ki ülkemizde.Öncelikle onları yaptıkları işlere göre guruplara ayırmak gerek.Terör çakalları,çıkar çakalları,yal ve mera peşinde koşan grühlar,ki en tehlikelisi de bu çakallardır ve biraz mürrek yalamışlıkları da vardır,bir de din tüccarı mesleği hırsız çakalar,ne yapacağına tam karar veremeyen siyasi çakallar da var.Çok zor da olsa halkımız duyarlı olmak,tercih ve seçimini de sağlıklı yapmak zorundadadır.Gerçekleri bıkmadan usanmadan halka götürmek gerek...Anlamlıydı.Duyarlılığınız için sağolun Ayşegül hanım.Selam ve saygılarımla...Ruhları şad olsun tüm şehitlerimizin.

Abbas Oğuz 
 14.09.2015 18:19
Cevap :
Abbas Bey, say say bitmez bu çakal sürüleri. Kimisi içeride, kimisi de dışarıda bekleşip durur uygun zaman ve zemini. Ama halkımızın bunlara atacağı tokadın sesini de şimdiden duymaya başladım. Gerçekler ne kadar üzerleri örtülse de bir gün mutlaka gün yüzüne çıkacak, çıkmak zorunda. Gerçeklerden ve onun getireceği sorumluluktan kimse yakasını kurtaramayacak...Selamlar, mutlu kalın..  15.09.2015 21:01
 

Doğu ve Güneydoğu nun eskisi gibi olmadığını biliyoruz çoktandır. Yani bölgenin yeniden psikolojik anlamda kazanılması pek mümkün görülmüyor ki zaten seçimlerde de HDP ye neredeyse blok oy verdiler. Ancak özellikle Batı da diğer bölgelerde yaşayan ve uzun yıllar öncesinden göç etmiş durumu iyi olan kürtlerin önemli çoğunluğu teröre karşı gibi görünüyor. Onlarla bu sorunsuz ilişkiyi bozmamamız lazım çünkü seçim sonrası -inşallah- gerginliğin azalacağı, özellikle de koalisyon kurulabilirse meselelerin daha rahat konuşulabileceği bir zemin de oluşabilir. Terörü desteklemeyen kendi halinde yaşayan kürtlere yapılacak şiddet ve olumsuz tepkiler terörle mücadelede yarar değil zarar getirir. Yazı ve sözlerimizle provakasyonlara karşı insanları ne kadar uyarırsak o kadar karlı çıkarız. Perşembe günü Ankara da yapılacak olan "teröre hayır mitingi" İnşallah çok olumlu sinerji sağlar.

beyazışık 
 14.09.2015 15:08
Cevap :
Merhaba Beyaz Işık. Mevcut hali ile Doğu ve Güneydoğu çok sıkıntılı ama siyaset öyle bir şey ki, hiç ummadığımız anda her şey yüz seksen derece dönebilir. Umuyorum ve diliyorum. Batıya yerleşen Kürt vatandaşlarımızın ayrılmak gibi bir niyetinin olmadığını düşünüyorum ben de. Seçim çok şeylere gebe. Geçen gün bir haberde; CIA’in Türkiye uzmanı olarak bilinen akademisyen Henri Barkey'in “Erdoğan her halükarda bir kaybet-kaybet durumuyla karşı karşıya. Ya seçimlerden aynı sonuç çıkacak. Ya da HDP meclise giremeyecek ve şehirler havaya uçacak” dediği belirtilmişti. Senaryolar çeşitli. Umarım bizim dilediğimiz iyi senaryolar gerçekleşir...Selamlar, mutlu kalın...  15.09.2015 21:09
 
 
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 3989
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1420
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

Bir Kamu Kurumundan emekliyim. Bloğumda; yaşadıklarımı, çevremde gözlemlediğim olaylar ile kendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster