Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Aralık '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
367
 

Can kıranlar ve cam kıranlar

Can kıranlar ve cam kıranlar
 

Yalnız ve güzel ülkem


Yüreklerimiz kan ağlıyor.Tokatta yedi askerimiz şehit. Üstelik bir askeri harekatta bile değil asker. Askere pusu kuruluyor.

DTP yaptığı açıklamlarda topu hemen başkalarına iğrenç spekülasyonlar yaparak atıyor.

Nasılsa ortada günah keçisi bir Ergenekon var.

Neden spekülasyonlu açıklamalarında, bu ülkenin başına bela olmuş, PKK terör örgütüne yönelik bir kınama mesajı vermiyor DTP?

Üstelik böylesi bir acı olaydan sonra, böylesi bir terörden sonra, gerekli olan samimiyete ve sağ duyuya önem vermeyerek , kaybedilen canların karşısında, kırılan camları gösteriyor.

" Barışın, diyalogun ve kardeşliğin " * köprüsü böyle mi kuruluyor?

DTP kaostan yana olan radikallerin ekmeğine yağ sürdüğünü farkında değil mi?


DTP'nin bu konuda aklını başına toplamasının ve gerçek demokrasiden yanalarsa, onu hazmetmiş bir olgunlukla davranması gerekmez mi?

Kürt aydınlarına, düşünürlerine düşen bir görev yok mu?


Zaman sağ duyuyu koruma zamanı, birlik zamanı, us yürütme zamanı.


Anaların ve kendini insan hisseden herkesin yüreği yanıyor.

Bizim halkımız aklı başında olan Türküyle , Kürdüyle, Lazıyla, Çerkesiyle, kan kusuyor ama kızılcık şurubu diyor.

Bu ülke, bu güzel ve yalnız ülke, huzura kavuşmak istiyor artık.

Yavrularımız ışıklar içinde yatsınlar.

Açılım neymiş mimarlarının, şu engel oluyor, bu mani oluyor diye bahaneler bulmadan sözcük sözcük planı ve programıyla açıklanmasının zamanı gelmedi mi?

http://www.milliyet.com.tr/Siyaset/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&KategoriID=12&ArticleID=1171186&Date=08.12.2009&b=DTPden 7 sehit icin ilk yorum

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Milliyet.com.tr sitesinden 178 kez görüntülenmiştir

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kasım 1839'da Tanzimat Fermanıyla başlatılan reformist düzenlemeler cumhuriyette de devam etmesine rağmen,hala birçok şeyin düzenlenmesi gerekiyor bu ülkede!... Ve Temmuz 1878 Berlin Antlaşmasıyla, batının şart koşmasıyla , o günkü Vilayat-ı Sitte'de de(Doğu Anadolu'da...) başlatılan reformlar da, bir şekilde günümüzde de gene ağır aksak devam ettirilmeye çalışılıyor işte... İkiyüz yıldır artarak gelen, bir acılar tarihi!... Ve bu tarihi kısmen de olsa, değiştirebilmek , aslında hepimizin elinde... Nerelerden bu günlere ne şekilde geldiğimizi kavramaya çalışmak, büyük düşünmek ve büyük işleri hep birlikte kotarmaya çalışmak gerekiyor...Yoksa ülkeye de, bu ülkenin çocukları,kuşlarına da çok yazık oluyor!... Dostça selamlarımla.

zeki etferat 
 15.12.2009 12:18
Cevap :
Evet değerli arkadaşım çok zor bir yorum yazmışsınız. Teşekkürden başka bi şey diyemedim size. sağolun.  17.12.2009 1:31
 

Buradan söylemesi kolay. bir de ateşin düştüğü ocaklara sormalı. Ama gerçekten bildiğiniz gördüğünüz şeyler varsa onları saklamak da doğru değil elbette. Buradan yazmalısınız dikkatli bir şekilde akıl süzgecinden geçirerek diye düşünüyorum. teşekkürler.

Ezgi Umut 
 10.12.2009 15:05
 

arkadaşım yazınız dikkatimi çekti inan hepimizin yüreği kan ağladı ama gözümüzle görmediğimiz bir şeye neden yorum yapıyoruz misal ergenekona günah keçisi diyorsunuz ya ergenekonun parmağı varsa olmadığından eminmisiniz , işte bu ön yargılar yüzünden iki halkı birbirine düşürüyorlar.bu işten ekmek yiyenler teröristlerle birlik olup keyfini çıkarıyorlar kim bilir aramızda kahrolsun pkk sloganı atıyor olabilir.pkk yı kahretiğin kadar onlarıda kahretmeye çalışacan biraz gözümüzü açalım dünyaya milliyetçilik duyguyla at gözüyle değil dostça ve iğneyi ilk önce kendimize batırarak yaşamın özünü yakalayabiliriz kahrolsun bu kanlardan nemalanan pkk ve onun işbirlikçisi olup aramızda ben türk miliyetçisiyim diyen lere asıl tehlikeli olan onlar hatta ve hatta pkk dan daha tehlikeli hiç olmasa pkk düşman olarak biliyorsun.

can dostum 
 09.12.2009 11:11
Cevap :
Vedat Bey, Sorduğunuz soru çok önemli. Gözümüzle görmeden yorum yazılmamalı, dersek buradaki pek çok bloğu çöpe atmak gerekir. Ben iki gazetede DTP bildirsi verilince yazdım. Diğer kanallardan da kontrol ettim. Ve söylenmiş bir açıklama üzerine kendi düşüncemi söyledim. Ama sizin sıkıntı duyduğunuz nokta sanıyorum DTP haberinin eleştirisinde kullandığım günah keçisi lafı. Peki ben size söyle söyliyeyim. Ergenekon davasından yargılanan ve şu kadar ceza aldı dediğiniz kaç kişi var? Ben çok iyi takip edememiş olabilirim. Hukuki bir davada suçlu demek için suçun ispatlanmış olması gerekir. O zaman diyeceksiniz ki PKK da yapmamıştır. İŞte buna inanmak çok güç. O olay öncesinde tabanımız bizi dağlara çıkmaya zorluyor demek ne demek? Dağlara pikniğe mi çıkılıyor?Üstelik yanılmıyorsam açılımın olduğu gün dahi bir asker kaybettik, sanki öyle anımsıyorum.  10.12.2009 15:01
 

kelimesi kelimesine katılıyorum. Ellerine sağlık. Sevgilerimle...

narçiçeği 
 09.12.2009 1:20
Cevap :
teşekkürler.  09.12.2009 12:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 566
Toplam yorum
: 1972
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1316
Kayıt tarihi
: 11.07.06
 
 

Edebiyatla ilgileniyorum. Ayrıca amatörce belgesel film çalışmaları yapıyorum ve kültürel etkinlikle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster