Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ocak '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1637
 

Çekirge; bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncü de yakalanır

Çekirge; bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncü de yakalanır
 

Kaçamak, kaçmasını bilen içindir.


“Polonyalı koca 14 yıllık karısını genelevde yakaladı”.

Görüyorsunuz işte Polonyalılarda eşlerini aldatabiliyorlarmış. Hep yazılan çizilen Türkiye içindi ama, dünya sadece ülkemizden ibaret değilmiş. Değilmiş te yalnız kadın iyi etmemiş. Evli, barklısın kocanı ne diye aldatıyorsun, üstelik genelevde. Hadi adamın elinin kiri ya sana ne oluyor? Diyenler vardır mutlaka.

Birde olaya erkeğin tarafından bakalım. Sahip olduğun kadın senden sonra kaç kişiyle işi pişiriyor. Erkekliğe sığmaz. Türkiye’de olsa kesin silahını çıkarır vururdu kadını, o adam. Namus şereftir bizim ülkemizde. Peki hiç tarafsız bakmayı düşündünüz mü? Kadın ek gelir için gidiyormuş ta adam ne için gitmiş, ne işi varmış? Adam ihtiyacını gidermek için gitmiş, karısı yetmiyor ya. İyide kardeşim sen utanmadan gidiyorsun, o kadar kadınla beraber oluyorsun da karının ne suçu var. O da beraber olsun, üstelik parada vermeyecek. Olmaz!

Kadın evinde oturur, çalışıyorsa işten eve evden işe gider. Dünyanın tek, değişmez kuralı budur. Seks, erkeklerin işi ve hobisidir. Karışmayacaksın! Ama bu iş içinde kadın lazım şimdi yine kurtuluş yok. İşlerine geldiğinde benimsin, gelmediğinde başkasının. Lütfen eşlerinize haksızlık yapmayın. Kadın kadınlığını erkek erkekliğini bilsin bundan sonra. Yoksa çekirge gibi yakalanırsınız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızı okuyunca aklıma şu geldi. Peki koca geneleve gidiyor ve para harcıyor. Ya pekiyi kadın. Kocasının harcadığı o paraları fazlasıyla topluyor. Öyle değil mi? Niye koçunuyorsunuz ki. Yani koca yapsın pişliğini kadın temizlesin yani. Saygılarımla.

Ahmet Üstündağ 
 15.03.2008 19:31
Cevap :
Değil mi yani, kdv fişi gibi oldu bu. Kaybedilenler yine aileye geri dönüyor bir şekilde. İki tarafta işini görüyor sonuçta. Teşekkürler, saygı ve selamlar.  15.03.2008 22:46
 

Şimdi adam karısını genelevde yakaladı diye haber çıkıyor.Peki aynı zamanda kendiside yakalanmış olmuyor mu? Yani kadın kocasını genelevde yakaladı diye başlıkta atılabilirdi bu olaya.Kadın çalışarak aile bütçesine katkıda bulunuyor adam ise evde ihtiyacını giderebileceği biri varken gereksiz harcama yaparak aile bütçesine zarar vermiş oluyor.Vallaha hakim karşısına çıksalar hakim bile şaşırır bu konuya,zaten büyük bir ihtimallede mahkemede sonuçlanacak bu evlilik.Mahkeme kararını gerçekten çok merak ediyorum.Çünkü ilginç bir konu.Ülkemizde olsaydı mahkemeye gerek kalmazdı.Kocalar bizim ülkemizde hakim,savcı ve cellat üçlemesinin içinde buluyorlar kendilerini.Bu yüzden kadını oracıkta yargılayıp haksızlığına karar verip çoktan öldürmüşlerdi.Paylaşım adına teşekkürler,iyigünler.

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 14.01.2008 3:27
Cevap :
Blog arkadaşım, burada her iki karakteride çekirgeye benzettim. Sadece erkek suçlu değil tabi ki kadında. Allah'tan Türkiye'de gerçekleşmedi olay, cezası ağır olurdu dediğiniz gibi. Teşekkürler benden, sağlıcakla kalın.  14.01.2008 16:03
 

Ben de bu konuda bir yaklaşımda bulunayım. Kardeşim evli olan kadına da erkeğe de şunu sormak lazım. Siz niçin evlendiniz. Birbirinizi aldatmak için mi? O sağlam evde beni beklesin diye mi evlendin? Evlilik bağı nerede. Bn bu haberleri okudukça insanlığımdan u-t-a-n-ı-y-o-r-u-m. Saygılarımla.

Ahmet Üstündağ 
 13.01.2008 17:45
Cevap :
Evlilik birbirini aldatma kurumu değil, sorumluluk alabileceksen evlenirsin değil mi? Doğru yorumunuz ve katkınız için teşekkür ederim. Selam ve saygılar.  14.01.2008 15:58
 

Sanki bu olayda aldatmadan daha farklı bir şeyler var...:) “ Aşkım seni aldattım”, “kiminle?”, “kimseyle değil canım şehrin hemen hepsiyle!”

Ali Gülcü 
 10.01.2008 12:04
Cevap :
Ali bey farklı bir yaklaşım sizinki de. Sanki "göze göz dişe diş" ilkesi uygulanan. Teşekkürler yorumunuza.  10.01.2008 13:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 82
Toplam yorum
: 305
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 1946
Kayıt tarihi
: 13.10.06
 
 

Müzik ve amatör fotoğrafçılıkla ilgileniyorum. Yazma isteği içimde vardı. Mutlaka bir gün düşünce..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster