Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Aralık '17

 
Kategori
Telekom / Mobil
Okunma Sayısı
346
 

Cepte Tarife Tuzakları

Cepte Tarife Tuzakları
 

“Birader, sizden sms geldi de kontratım bitiyormuş galiba!”

“Bakalım abi, numaran neydi?”

“533 …”

“Evet Abi, 22 Ocak’ta bitiyormuş. 500 dk konuşma, 2 GB internet ve 1000 sms için 39 TL ödüyormuşsun.”

“Sana zahmet, gerçek kullanım detaylarıma da bakabilir misin?”

“Ortalama 150 dk konuşuyorsun, 0,8 - 1 GB internet kullanıyorsun, sms kullanımın sıfır.”

“Bu özel hattım. Çoğunlukla WiFi’a bağlı ve konuşmalar, mesajlaşmalar WhatsApp üzerinden yapılıyor. Yani, şu andaki tarifem bile bana çok diyebiliriz; bir düşüğü nedir?”

“Abi senin eski tarifen de yok artık! Bugün için en ucuz tarife 45 TL. 500 dk konuşma, 3 GB internet ve 1000 sms.”

“Kardeşim, ben mevcut olanı kullanamıyorum, sen daha da büyütüyorsun! Ben bir tabak yemeği yiyemiyorum, sen önüme iki tabak koyup zam yapıyorsun! Seneye de üç tabak parası mı ödemek zorunda kalacağım?”

“N’apıyoruz, yeni tarifeye geçiyor muyuz abi?”

“Me comprenez-vous?”

“Pardon abi!”

“Türkçe anlamadın da acaba Fransızca mı anlıyorsun diye merak ettim!”

“Dalga mı geçiyorsun abi, ben görevimi yapıyorum. Fiyatlarımız böyle; işine geliyorsa alırsın, gelmiyorsa almazsın!”

“Üff, müşteri ilişkilerinde çığır açtın valla! Sonraki, adımda ne var; yakamdan tutup dışarı mı atacaksın?”

“Estağfurullah abi de bana niye bindiriyorsun, şirketin fiyat politikasını ben belirlemiyorum ya!”

“Gelmeden önce web sayfanıza baktım. Benim eski tarife var hâlâ ve -yıllık taahhütte- 32 TL’ye düşmüş görünüyor!”

“Sen artık uymuyorsun ona abi, şartlarını değiştirdiler: Eylül ayının 23 - 25’i arası saat 09:37 - 11:19 arasında doğanlar için o!”

“He valla uymuyorum! Peki, bir de 500 dk konuşma, 1 GB internet ve 1000 sms paketi var, 25 TL.”

“Abi, o tarifeler sana uygun değil. O paket de 5 yıl 3 ay kamuda çalıştıktan sonra 7 yıl 2 ay da özel sektörde çalışıp kovulan ve pazarda kerevizle pırasa satmaya başlayanlar için!”

“Yani, Mart’ın 26’sını 27’sine bağlayan gece yarısı 00:30’da doğan ve de 46 numara ayakkabı giyenler için ucuz bir tarife yok diyorsun!”

“İstersen merkeze bir sorayım; ama bildiğim kadarıyla yok abi.”

“Boşver sorma, o kadar harika tarifenize uygun gün ve saatte doğmadığım için hüzünlendim biraz! N’olurdu sanki 24 Eylül saat 09:40’da doğsaydım! Bütün problem rahmetli anacığımla babacığımda, bugünleri düşünmemişler!”

“Olsun abi, anandır babandır, kötü anma yine de! Türkiye’nin en büyük operatöründen hizmet alıyorsun, alt tarafı 6 TL zam gelmiş ve internet kotan da 1 GB artmış. Bol bol kullan işte. Kapat WiFi’ı da dinlensin biraz!”

“Haklısın, bir şey değil 6 TL; ama ben sizin rakibe uğradım da az önce: 1000 dk konuşma, 3 GB internet, 1000 sms 29 TL. Hem çok daha ucuz hem de konuşma süresi sizden fazla. 24 yıl sonra operatör mü değiştirsem acaba? Öyle ya, bunca yıldır ne arayıp sormuşsunuzdur ne de bir kıyağınızı görmüşümdür; kıdemlilere özel indirimler olsa ya, çıkarıp bir telefon hediye etseniz mesela! Nalıncı keseri gibi sadece kendinize yontuyorsunuz!”

“Laf aramızda kalsın abi, valla çok haklısın; ben de rakip operatörü kullanıyorum zaten, iş başvurusunda da bulundum. Her gelen senin gibi fırçayı çekip gidiyor, dayanacak gücüm kalmadı! Bu gece de sen kovalarsın rüyamda sopayla!”

“Tamam kardeşim, üzülme; daha 22’sine vakit var, bu arada oraya geçersen ara da gelip seninle halledelim işimizi!”

“Canımsın abim, bir kahvemizi içseydin!"

 

Tülay EKER, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hepsi soyguncu hizmet yok artık herşey tamamen duygusala bağlanmış AtaCanDost :) Bu hafta abartısız hergün tartıştım internet ayrı telefon ayrı :) selam ve sevgiler :)

Tülay EKER 
 10.01.2018 13:13
Cevap :
"cİngÖz" diyelim, daha havalı duruyor:) Ben çözümü buldum valla, şimdilik sıkıntı yok:) Teşekkürler TlyCan, sevgiler.  10.01.2018 14:34
 

Ata Bey,cep telefonları tuzağına düşmeyen var mı? Sanırım yok.Eşimin ve benim birer cep telefonumuz vardı.Birini kapattım.Diğerini de sözde en düşük tarife 26,5 TL'ye anlaştık.300 dk.konuşma,1GB İnternet,tam anımsamıyorum 100 SMS.Ne SMS'si ne de İnternet'i kullanıyorum.Konuşma da ayda 150dk'yı geçmiyor.Özetle,verdiğimiz ücret karşılığında hizmet alamıyoruz.Lokantada yemeği isteyip yarısını yemeden kalkmak gibi. Ne güzel konulara değiniyorsun.Sağ ol.Yeni yılda tüm güzellikler senin olsun.Saygı ve sevgilerimle.

Hüseyin Başdoğan 
 01.01.2018 21:30
Cevap :
Gereğinden fazla ve de iç içe geçmiş tarifeler yaratarak insanların anlayıp mukayese etmelerini engelliyorlar hocam. Çünkü anlarsanız sorgularsınız ve tuzağa düşmezsiniz! Bazen düşünüyorum da böyle kurnazlıklara kafa yoracaklarına kendilerini iyileştirip fiyat avantajı olarak sunsalar bizlere, hayatı paylaşmak daha keyifli bir hâl alır. Değil mi ki onlar bizi kandırmaktan çekinmiyor; bizler de uyanık olacağız, faka basmayacağız ve çevremizi de uyaracağız. Ben de size ve ailenize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yeni yıl diler, ellerinizden öperim hocam. Teşekkürler, sevgiler.  02.01.2018 7:27
 

piki:))tamam yakalandım..ama yapmam gereken başka şeyler var:))o yüzden durmak yok yola devam..

savas barka 
 29.12.2017 8:54
Cevap :
"Savaş" olarak mı:)) Rumuz kullanımına peki de cinsiyete uygun olsa iyi olur:) Erkek rumuzuyla feminen üslup garip kaçabiliyor:) "Erkek Fato"yum diyorsanız ayrı:)  29.12.2017 13:47
 

bu yazını okurken çok güldüm..bence devamı olmalı..kullandığın üslup mükemmeldi..iyi seneler Ata bey..yalnız savas barka olucak..emin ol bende kendimi çok severim..uzlaşırım orta yolu bulurum ama emrivakilerden zorlamalardan baskılardan hoşlanmam..kovulmadan gideyim:))

savas barka 
 28.12.2017 15:06
Cevap :
Hep de kasvetli gri yazılar olmaz ya, ara sıra maviye de kıyak çekmek gerek:) Elbette ki sizin kendinizi nasıl gördüğünüz değil, benim sizi nasıl gördüğüm önemli; o nedenle cekler, caklar anlamsız! Size emrivaki ve baskı gibi gelen kavramlar belki de kaçışınızın sobelenmesidir:)  28.12.2017 19:53
 
Toplam blog
: 462
Toplam yorum
: 8321
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1153
Kayıt tarihi
: 07.03.09
 
 

Ne güzel bloglar yazdık, ne muhteşem dostluklar kurduk; onlar kaldı baki... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster