Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Nisan '17

 
Kategori
Beslenme / Diyet
Okunma Sayısı
97
 

Çinliler gibi her şeyi yiyelim yoksa kıtlık zamanlarında aç kalırız

Çinliler gibi her şeyi yiyelim yoksa kıtlık zamanlarında aç kalırız
 

Bazılarımız şunu yemez bunu yemez, illa kebap, İskender, Brütüs… Tamam, varken seçelim de vücudumuzu bazı yiyeceklere şartlandırmak ne kadar doğru…

Buz gibi bir kola, sonra düşeriz yola… Arada su içmek gerektiğini de düşünüyorum, gün olur mecbur kalırız!

Yeryüzünde bilinen ve bizim elde etme imkânımız olan bütün yenilebilir-içilebilir şeylere damak tadımızı alıştırmalıyız.

Gerçi insan mecbur kalınca taşı bile yer ama bazılarımızın “Ölsem yemem” dediğimiz şeyler var ve bir kıtlık halinde bu durum sorun yaratabilir.

Ben bu konuda çok iyiyim, yenebilirse taşı bile yerim. Sadece duyumlarla iğrenme gelen köpek eti filam ki zaten ben hayvanların kesilip yenmesine karşıyım, kıtlıkta ölelim daha iyi…

Sorun bazı kişilerin kendilerini alıştırmadıkları için yemedikleri yiyecekler… Bir gün sadece bunlara kalabiliriz… Bunları bile bulamayabiliriz… Ne demek şunu yemem bunu yemem… Var olan ve elde edebildiğim hiçbir şeyi yemem dediğimi hatırlamıyorum; bendeki mide mide değil mi?

Ha, şimdilik böyle bir şeye gerek yok, her şey bol; ne istiyorsam onu yiyeyim… Ama sevmediğin şeyleri de bir gün yemek zorunda kalabileceğini unutma… Ara sıra tadıp vücudu alıştırmak lazım.

Bozuk, bayat, iyi pişirilmemiş durumları hariç de yenebilir şeyleri yememek bence ön yargı…”Tadını sevmiyorum” Ama biz tadını sevmediğimiz çok şeyi yiyoruz. Yemek karnını doyurmak, beslenmek; illa hoşuna gidecek diye bir kural yok.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Kerim Bey...Hem ilginç ve hem de doğru...Hem de me yalnızca bir kere değil çok kere...Surların önündeki meşatlık top oynadığımız yerdir. Şahidim de, kahverengi gözlerim ve de arkadaşlarımdır...Selamlar.

cdenizkent 
 07.04.2017 18:26
Cevap :
"Hem ilginç ve hem de doğru...Hem de me yalnızca bir kere değil çok kere..." Teşekkür ediyorum...  10.04.2017 13:37
 

Yemeye alışalım, gerektiğinde sürekli yeriz :)

Kadri KANPAK 
 06.04.2017 14:40
Cevap :
Meseleyi anlamışsın, vücudumuzu alıştıralım, sonra yersek yeriz.  09.04.2017 16:29
 

Tamam usta bagirma lumein ve bocekleri sen ye biz iskenderi yemege devam ederiz..!

Newyorker 
 06.04.2017 1:28
Cevap :
O kadar da değil, pırasayı filam kastettim!  06.04.2017 18:28
 

Merhaba Kerim Bey...Yemediğimiz ne malum?...Çocukluğumda, Edirnekapı sularının dibinde atların kesildiğini gözlerimle gördüm...Sanırım, ülkemizde salyangoz da yeniyor. Karadeniz Üniversitesi'nden bir bilim adamı, Türkiye'de kurbağa ve salyangoz neslinin tükenmekte olduğunu söylemiş. Kurbağadan "iyi çorba", kaplumbağadan da "iyi kumpir" olur gibime geliyor:))...Ama denizden çıkan her şeyi yemeliyiz. Biri ne demiş?... "Denizden babam çıksa yerim"; işte öyle...Selamlar.

cdenizkent 
 05.04.2017 16:45
Cevap :
"Yemediğimiz ne malum?...Çocukluğumda, Edirnekapı sularının dibinde atların kesildiğini gözlerimle gördüm...Sanırım, ülkemizde salyangoz da yeniyor." Çok ilginç yorum ya, şaka mı yapıyorsunuz!  06.04.2017 21:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5324
Toplam yorum
: 13755
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 658
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster