Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Kasım '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
530
 

Cinsellikten uzaklaştınız mı?

Cinsellikten uzaklaştınız mı?
 

Seksten soğudunuz mu? Artık eskisi gibi sevişmek size cazip gelmiyor mu? Cinsel soğukluk yaşamaya başlamışsınız demektir. Bunun arkasında pek çok sebep yatar.

    Eşinizin size eskisi kadar yakın olmadığını düşünebilirsiniz Kendinizi artık seksi bulmuyor olabilirsiniz Duygusal bir travma yaşıyor olabilirsiniz. Eşinizin sizi istememiş olabilir bu da sizin sekse karşı ilginizi yok etmiş olabilir. Eşinizin sizi suçlamış olduğunu düşünebilirsiniz. Çalışma yaşamının yoğınlığından kaynaklı bir uzaklaşma olabilir. Doğum kontrol haplarını sürekli kullanmak neden olabilir. Kendinizi dışlanmış hissedebilirsiniz. Eşiniz sizi sevişme isteğinden dolayı suçlamış olabilir. Cinsel isteksizlik; stres, bozulan ilişki, depresyon, cinsel aktivitenin eskisi gibi olmaması ve başka bedensel rahatsızlıklardan dolayı da olabilir.

Sebebi ne olursa olsun, çözülemeyecek bir sorun değil bu… Önemli olan nedenini bulmak ve kendine ve partnerine zaman tanımakla olabilir.

Bunun için sekse renk katacak, cazip kılacak yöntemler uygulamalısınız...

Aynı şeyleri yapmayın. Farklı pozisyonlar deneyin.

Birbirinin gözlerine bakın. Sevgi iletişiminizi eksik etmeyin.

Hayatın streslerinden dolayı cinsel yaşamınızı dondırmayın. Unutmayın ki mutlu bir cinsel yaşam, yaşama karşı da mutlu ve olumlu olmanızı sağlar.
Özellikle kadınlar adet dönemleri yaklaştıkça sinirli, asabi olurlar. Bazı günlerde hormonların etkisiyle seks istemeyebilirler. Bu doğaldır ve bunu aşmanız için spor yapmak en önemli etkendir. Bu dönemde kendinizi sekse beyin olarak hazırlayabilirsiniz. Örneğin; neler yapacağınızın hayalini kurarak, partnerinizi düşünür ve rahatlarsınız.

http://www.turkiyeinternette.com/haber/7487-cnsellk-cinsellikten-uzaklastiniz-mi.html

TİN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 384
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1679
Kayıt tarihi
: 02.05.09
 
 

Yazmayı, okumayı, paylaşmayı, özgürlüğü seven, "BİLGİ"lenirken, "BİLGİ"lendiren dünya insanıyım. Lai..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster