Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ocak '07

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
925
 

Çocukluk denen şey 'iyi geçemez' diyenlere yanıt

Çocukluk denen şey 'iyi geçemez' diyenlere yanıt
 

Ruhları özgür bırakılmış düşsel zihin ve kalplerine hançer gölgesi değmemiştir onların, ebeveynleri tarafından ne sağa nede sola angaje edilmişlerdir. Kaç yaşında olurlarsa olsunlar özlerinde barındırdıkları geçmiş yılların masumiyeti vardır yüreklerinde.

Bazılarının göremediği veya görmezden geldiği gibi onların adları ne sağa ne de sola angaje olmuş siyasi liderlerin soyadlarından bölümler, alıntılar da taşımaz. Doğruları, yanlış yaparak öğrenmelerine izin verilmiştir. Ne de olsa minik serçe ruhu ancak kendini özgür hissettikçe kanat çırpar. Gün sona erdiğinde kapının eşiğinde belirdiklerinde annelerinin gözlerindeki o sevecen bakıştaki evrimsel samimiyeti en tatlı şefkati hissederek, öz güvenleriyle pekiştirerek adım atarlar yuvalarına. Bu bir iddia olacak ise bu yaşadıkları (Çok şahane) ile açıklamak bile yetersiz kalacaktır. Öncelikle bunun bir iddia konusu yapılması, tartışmaya açılması bile abesle iştigaldir. Ayrıca hiç birisinin bu konuda ikna edilmeye de ihtiyacı yoktur!!!

Sevilmek ve sevmek hayatın idamesinde olmazsa olmaz bir RİTÜELdir. Sevecek olanlar sevgilerini farklı yöntemlerle meşrulaştırma gayreti içersindedirler. Çoğu ebeveyn kendisini toplumsal çoğunluğun normlarına kurban ettiği için kaçınılmaz kırılmalar meydana gelir. Kendini bilen Özgür ruhlu sakin aile bireyleri, müdavimi oldukları huzur ve sükunet dahilinde bebelerine hakkaniyet ölçütleri içersinde adilane bir hayat verme çabası içine girdilerse eğer, bu ebeveynlerden ziyade yarınların ebeveyn adaylarının kazançları olacaktır. Artık onlar, yarınların "SAVAŞÇILARI" konumundadırlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

olum sen yazar olmuşsun da haberimiz olmamış,yazılarının hastası oldum lan

mehmet kolay 
 21.02.2007 18:42
Cevap :
Şefim Selamlar  22.02.2007 7:39
 

Peki affınıza sığınarak bir şey soracağım. Savaşçı lafı biraz agresif değilmi. Savaşçı olan bireylerin bahsettiğiniz sukuneti sahip özgür ruhlu aile bireyleri olmasını nasıl bekleriz? Ve bu geleceğin Savaşçı ebevynleri nasıl olurda müdavimi oldukları huzr ve suküneti (?) çocuklarına yansıtabilirler? Saygılarımla

Duygur 
 11.01.2007 12:25
Cevap :
"Savaşçı" tüm olumsuzlıklara karşı olumlu perspektif ve yol açabilme sanatıdır. Daha geniş bilgi Doğan Cüceloğlunun Sistem yayıncılıktan çıkan "ANLAMLI VE COŞKULU BİR YAŞAM İÇİN SAVAŞÇI" sında bulunabilir. Saygılarımla  11.01.2007 17:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1064
Kayıt tarihi
: 25.07.06
 
 

İzmirli'yim. Felsefe mezunuyum. İlgi alanlarım Felsefe, edebiyat, sosyoloji, tarih, toplum ve kültü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster