Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ocak '07

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
2519
 

Büyük buluşma..!

Büyük buluşma..!
 

Geçen hafta Perşembe günü erken vakitte hastahaneye yolum düştü. Hastahaneler çok önemli yerlerdir; hem kaybedileni geri almak hem de varolanın değerini bilmek adına. Bir erkek gözüme ilişti. Elinde kamerasıyla "Ameliyathane" yazan kapının önünde bekliyordu. Ne kadar metanetli gözükse de yüzünde çizgilere sinmiş endişeyi gördüm; belli ki içerde bir sevdiği vardı. Yanında da ailesinden birileri onunla beraber bekliyordu. Derken kapı açıldı. İçeriden çıkan birisi gülümseyen bir yüz ifadesiyle:

-Gözünüz aydın, sağlıklı bir oğlunuz oldu..!

Babanın sorusu gecikmedi:

*Peki annesi iyi mi?

-Sorun yok; o da iyi..!

Babanın yüz ifadesi yumuşadı. Dudaklarında bir dua kıpırdanması gözüktü; belli ki herşey yolunda gittiği için ALLAH' a şükrediyordu. Gergin bekleyiş yerini mutlu bir bekleyişe bıraktı. Baba kamerasını çoktan hazırlamıştı. Ameliyathanenin kapısı açılınca oğul gözüktü. Baba çok farklı hissetti. Tarifi olmayan bir duyguydu yaşadığı. Kamerasıyla her anı yakalamaya çalışıyordu. Öyle ya bu teknolojik oyuncağın parasını hakedeceği en uygun an bunun gibi anlardı. Kimbilir yıllar sonra bu görüntülerin değeri ne olurdu. Baba oğlu yıkanırken onu hem kameraya çekti; hem de hayran hayran ona baktı. Onda o kadar çok şey gördü ki:

-Onda ALLAH' ı gördü. Bugünlerde her önüne gelenin yaptığı küçücük eylemleri bile "Yaratmak" diye tabir ettiği bir dönemde asıl yaratmanın ne olduğu anladı. "İşte yaratmak bu..!" dedi. Yoktan varetmek; hem de bu kadar mükemmel bir şekilde.

-Onda kendini gördü. Kendi kaşlarını, gözlerini gördü. Ellerinde, çenesinde annesini gördü.

Kalbinin bir tarafı kıpır kıpırken diğer tarafında eşinin endişesi vardı. Eşi ameliyathaneden çıkmak üzereydi. Hızlı adımlarla geri döndü. Eşi kapıda gözüktü. Acıdan gerilen yüzü görünce kalbini bir üzüntü kapladı. Çünkü onu en çok üzen çaresiz olmaktı, şu anda da çok çaresizdi. Sevdiği bir kişi acı çekerken yaptığı tek şey ona bakmaktı.

Derken o muhteşem an geldi. Annenin yanına yeni doğan bebeği getirildi. Hayatta çok özel anlar vardır. Yalnızca bir defa yaşanacak, bu da o anlardan biriydi. Acıdan gerilen annenin yüzünü eşsiz bir mutluluk kapladı, sanki acıları bir anda yokolmuş gibiydi. Baba yine hazırdı. Kamerasıyla bu anı da korumaya aldı. Gerçekten kelimelerin anlatamayacağı, ancak yaşayarak bilinebilecek birşeydi bu. Annesi ve oğlu yanyana ne kadar da güzel duruyordu. Onun da bebeğin bu güne gelmesinde fedakarlığı fazlaydı ama anneyi düşününce bunun pek bir anlamı olmadığını ve Sevgili Peygamberinin neden anne hakkının baba hakkından üç defa daha fazla olduğunu söylediği anladı. Annelik ayrı bir şeydi..! Babanın aklına Sevgili Peygamberimizin:

"Evlat kokusu Cennet kokusudur..!"

sözü geldi. Yavaşca eğilip onu kokladı. Gerçekten benzersiz ve tüm bildik kokuların dışında bir kokuydu...!

Bu sahne beni çok duygulandırmış, çok mutlu etmişti. Bu aileye nasıl bu kadar yakın oldum; bunları nasıl biliyorum diye merak ederseniz hemen söyleyeyim O BABA BENDİM..:)

Hoşcakalın..!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

payımız o kadar değerli ki, bu payın her anını yaşamak çok büyük mutluluk. Emre bebekle analı babalı huzur ve mutluluklar diliyorum.

serifsoner 
 06.07.2008 17:42
 

Beşir ilk babalar günün kutlu olsun. İlk adımlara az kaldı. Umarım hep birlikte up uzun yıllar gecirisiniz.

Engin Allı 
 17.06.2007 20:18
Cevap :
Sevgili Engin, evet haklısnız. Bugün benim ilk babalar günümdü. Her ne kadar birtek günler benim için birşey ifade etmese de baba olmak çok güzel. Sevgiyle kalın, çok teşekkürler.  17.06.2007 23:01
 

Bugun gezerken sizin yazılarınız ilgimi çekti..ilgi ile okurken yazınızı.. allah allah dedim.. nasıl bilebildi ki bunca duyguyu herhalde bir yakınının çocuğu idi..yada senaryo yazdı....) süpriz sonda imiş.. hoşuma gitti...şimdi biraz büyümüştür...uzun analı babalı ömür diliyorum Emre bebeğe.. annesinede selamlar..

Halide 
 29.04.2007 16:01
 

Beşir bey size, sevgili iş arkadaşım eşinize ve Emre bebeğe sağlık ve mutluluk dolu uzun bir ömür dilerim. Yaşamı da kendi kadar güzel olur inşallah. Sevgiler...

Banu Mutlu 
 06.02.2007 11:24
Cevap :
Sevgili Banu, bunları yazarken şu an bizimkisi "süt süt" diye dünyayı yıkıyor. Gerçekten zor ama bir bakışları bile yetiyor herşeyi silmeye. Güzel dileklerinize eşim, oğlum ve kendim adına çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın..!  06.02.2007 13:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 410
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 89
Ort. okunma sayısı
: 3258
Kayıt tarihi
: 13.04.06
 
 

Bilgisayar, elektronik, internet alanındaki son gelişmeler. Tüketici elektroniğindeki trendler. Otom..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster