Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ekim '11

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
4804
 

Cumhuriyet Bayramı nasıl kutlanır?

Cumhurbaşkanı ve Hükümet Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını iptal ettiler. Alın size akla zarar bir uygulama daha. Acaba Kurban Bayramı kutlamalarını da iptal edecekler mi? Buna sebep olarak da depremi gösterdiler. Bir çok ülkenin yardım talebini reddeden ve bizim yetersiz kaldığımız Van'daki depremi sebep gösterdi bizim hükümet. Sayın Başbakana, öncelikle bu yardımları reddetmenin kaç kurtarılabilecek cana mal olduğunu sormak istiyorum. Hala enkaz altından çocukar çıkıyor. Diğer ülkelerin ekipleri de olsaydı birkaç çocuk daha kurtarılsaydı günah mı olurdu. Kendimize yeteriz mazereti duvara çarptı. Bu insanlık dışı red ve bunun için söylenen aptalca savunma belki de bir çok vatandaşımızın canına mal oldu. Gelelim deprem sonrasına. Bütün kanallar gösterdi. Bir müteahhidin yaptığı iki binadan insanlara yaptığı apartman yerle bir olurken kendisine yaptığı villada çizik yok. Ama arkadaş apartmanın yıkılmasını allahın inayeti olarak görüyor. Tıpkı müslümanlıktan nasibi almamış olan cüppeli ahmet hoca gibi. O da Adapazarı'nın deprem görme sebebini allahın insanları cezalandırması şeklinde açıklamıştı. Sanki allah 1 yaşındaki çocuğu cüppeli rant elde etsin diye öldürmüş. Böyle aptalca işler ve açıklamalarda devlet yok. Vandaki müteahhit bir de kızılaydan çadır alıp villasının bahçesine kurmuş. Hem de bir değil iki adet. Yine televizyonlardan seyrediyoruz bu soğukta sokakta geceleyen aileler var . Devlet nerede? Hükümet nerede?.Belli değil. Yardımları kabul etmediler. Ne oldu; 1. Hala sokakta kalan insanlar var. 2. Ekmek 2,5 TL ye kadar çıktı. 3. Gelen yardımlar yağmalandı. 4. Karaborsa aldı başını gitti. 5. Temiz su bulmak neredeyse imkansız hale geldi. 6. Her zaman olduğu gibi AKP yandaşları tüm nimetlerden yararlandı. Gariban vatandaş sokakta, aç, üşüyor, parasız. İşte AKP Hükümetinin adalet ve yeterlilik durumu bu. Hal böyle iken bayram kutlamalarını iptal ettiler. Niçin. Biz zil takıp göbek mi atıyoruz Cumhuriyet Bayramında? Kutlamalar bir eğlence havasında mı geçiyor? Yoksa bir disiplin altında mı? Gerçek neden acaba deprem mi? İnsanın sorası geliyor. Nedir ki yasaklanan Cumhuriyet bayramı kultlamaları resmi tören mi, gösteriler mi? İstiklal Marşının okunması mı? Yoksa onuncu yıl marşı mı? İnşallah kurban bayramı kutlamalarını da iptal ederlerde hak geçmez. Hükümeti boş veren arkadaşlar. Van'da en çok soba, battaniye ve kışlık kıyafet sıkıntısı var. Elimizden gelen yardımı yapalım. Bir atkı bile gönderseniz allah sizden razı olacaktır. Hoşçakalın. Sağlıkla kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

merhaba, Cumhuriyet düşmanları intikam alıyor. Bu işin başka izah şekli yok. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 29.10.2011 12:02
 

Merhabalar, Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun! Sağlık, huzur ve mutluluk içersinde daha nice Cumhuriyet Bayramlarını kutlama dileğimle birlikte selam ve saygılarımı sunarım.

Pervane 
 29.10.2011 11:29
 

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları iptal edilmedi.Başbakanlığın genelgesinde resepsion ve resmi geçiş törenleri iptal edildi.Ancak genelge yanlış youmlanarak(!) sanki Cumhuriyet Bayramı Türenleri iptal edilmiş gibi fiili bir durum yaratıldı!

Necati TÜFEKCİ 
 29.10.2011 11:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 530
Kayıt tarihi
: 13.09.11
 
 

1960 Ankara doğumluyum. İktisat mezunuyum. Haberleşme Ustasıyım. Uluslararası lisansl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster