Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

İrem Şen Büyükgürsan

http://blog.milliyet.com.tr/senirem

21 Temmuz '15

 
Kategori
Alışveriş - Moda
 

Daha İnce ve Uzun Görünmenin İpuçları

Daha İnce ve Uzun Görünmenin İpuçları
 

Her zaman daha uzun bir görünüm daha ince bir duruşa neden olur. Daha ince görünmenin yolları da her an ve sürekli olarak farklı alternatiflerin arandığı bir konudur. Balık etli ve kiloluların daha zayıf, zayıfında daha zarif bir stil arayışı durmadan kendini yineler. Doğru seçenekler tercih edildiğinde de bu yana yakıla aranan stil arayışı karşılanır. Tam aksi ise hiçbir zaman istenmez. Kim hem olduğundan daha kısa ve kilolu gözükmek ister ki? İsteyen kısmında olabileceği ihtimalini tabii ki unutmamak gerekir; fakat bahsedilen durum aslında basık bir görüntüdür ve “düşmanımın başına gelmesin”  sözünü getirir akıllara. Acaba gelse mi?

Yüksek Bel Pantolonlar

Sezon trendleri arasında görülmeye alışık olduğumuz yüksek bel pantolonlar daha uzun görünmek için ideal seçimlerden. Bol veya İspanyol paçalara sahip olan modelleri ise bu durumu daha da kolaylaştırıyor. Minyon bir vücut hattına sahipseniz bu muhteşem etkiye sahip pantolonları giyebilir ve başka bir trend olan düşük omuzlu bluzlarla harika bir kombinasyon yapabilirsiniz. Böylelikle bacak boyunu uzatırken, omuzlarında heybetli görünümü yüksek dozda değerlendirilebilir. 

Daha Uzun Görünmenin Yolları

Çizgiden Kim Vazgeçebilir?

Konu sezon trendlerinden açılmışken enine çizgileri zayıf ve uzun boylu arkadaşlara hediye ediyor ama yine de bu deseni yok saymaya da gönül razı gelmiyor. İşte bu noktada da boyuna çizgiler yetişiyor imdada. Sonuç ise yine daha ince ve daha uzun gözükmenin yolları ile buluşuyor.

Daha Uzun Görünmenin Yolları

Küçük Sevimli Çantalar

Kıyafet kadar taşıdığımız çantalarında boyumuza bir katkısı var. Neticede onlar ki stillerin son noktası, ayracı, belirleyicisi… Tabii daha uzun gözükmek için küçük çantalar kullanıyoruz. Büyük çantaların o geniş ve bol alan rahatlığını, küçük çantalara sıkıştırıyoruz.

Daha Uzun Görünmenin Yolları

İllaki Uzun Kolye

Dört mevsimde her stilin eğlencesidir aksesuar. Özellikle kolye hem sade hem de gösterişli olmayı aynı anda başarabilmeyi vadeder. Ama ne vaat… Konu uzun gözükmek ve daha ince bir duruşa sahip olmaya gelip çattığında ise gündeme oturur uzun kolyeler. Boyun bölgesinde başlayan yolculuk mideden, alt karına kadar ilerler durmadan…

Daha Uzun Görünmenin Yolları

Maksi Mini Elbirliği

Olduğundan daha uzun gözükmek için mini etekler her zaman yanı başımızda olmalı. Tabii sadece mini mini etekler bu konuda yardımcı olmuyor. Maksi etek modelleri de mini etek kadar daha uzun gözükmek için tercih edilebilir. Tabii bu durumda maksi elbise ve mini elbiseleri de unutmamak gerekir.

Daha Uzun Görünmenin Yolları

Tek Renk

Sade ve vücudu bölmeden, tek renge bulayıp çarpabilirsiniz. Emin olun bu çarpım boyunuza yansıyacak ve olduğunuzdan daha uzun bir boya kavuşacaksınız. Bu durum sandığınızdan çok daha kolay olduğu gibi stillere de adeta bir vitamin etkisini kavuşturacaktır.

Daha Uzun Görünmenin Yolları

Ve V yaka

Yaka seçimleri de boyun kısmının daha uzun ve otomatik olarak da daha zarif gösteren bir detaydır. Hatta detayla kalmaz ve tüm duruşa etki eder. Bu durumda da V yakadan caymak olmaz.

Daha Uzun Görünmenin Yolları

Hangi Ayakkabıyı Seçmeli?

Son olarak ayakkabı seçimleri için yine gündemden bir türlü gitmeyen ve neredeyse her ayağa değen stilleto modeller tercih edilebilir. Ayrıca tabii ki yaşasın platform topuk, sivri burunların muhteşem sihri… Unutmadan bir de nude tonlar kesinlikle geri plana atılmamalı.

Daha Uzun Görünmenin Yolları

Hep daha uzun ve daha ince bir görünüme ulaşmak için daha fazla görselden ilham almak istiyorum diyorsanız; "Daha İnce ve Uzun Görünmenin İpuçları"  yazıma tıklayın. Ayrıca sokak modası, stil sorularının yanıtlarına blogum "modaviki.com" üzerinden de ulaşabilirsiniz. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 448
Kayıt tarihi
: 11.02.15
 
 

15 Ekim 1987 İzmir doğumluyum. Küçük yaşlardan başlayan yazarlık tutkum zamanla, moda editörlüğün..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster