Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Kasım '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
800
 

Darbe anayasasına "hayır" kampanyası

Sevgili Milliyet Okurları

Şayet gözünüzden kaçarsa diye bildirmek istedim. Hepimizin geçmişi, bugünü ve geleceğini sıkıyönetim anlayışı içinde heba eden ve ülkemizi karanlık çarkın içinde sıkıştıran, 12 Eylül Darbe Dönemi Anayasasının, malesef %82 "EVET" ile kabul edilmesinin yıldönümü nedeniyle, bazı sivil kuruluşlar, "sembolik" olarak da olsa, ülke genelinde bir kampanya başlattı.

"12 EYLÜL DARBE DÖNEMİ " devam ediyor ortak kanısıyla, bu darbeci ve güdümlü yönetimi tüm halkın KABUL ETMEDİĞİNİ siyasi vs tüm ülke yöneticililerine duyurmak için bize bir fırsat sunuyor.

Lütfen ilgili haberi internet ve gazeteler yoluyla okuyun. İsterseniz, yarından itibaren şehirlerin belli bölgelerine kurulan sandıklarda, isterseniz internet yoluyla, DARBE ANAYASASINA HAYIR'A oy verin.

İnternet adresi:darbedevamediyor

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın öğretmenim. Yazıyı tamamen silmek zorunda değilsiniz.Bloglarım bölümüne girip yazıyı tashih edersiniz, düzelttikten sonra yayına ver butonuna basıp onaya sunarsınız.Bu şekilde hatayı onarabilirsiniz. İyi akşamlar diliyorum.

Ümit İpekçeker 
 14.11.2008 20:38
Cevap :
teşekkür ederim.  14.11.2008 21:15
 

Sizin hatayı sürdürmenizin sebebi; benim gibi ''cahil birinin'' dikkatinden kaçmayan yanlışlığa dikkat çekilmesiyse, bunu gurur meselesi yaparak yanlışta ısrar ediyorsanız, ben gönül koymam, yorumu silin, bu dertten kurtulun. Lütfen bu söylediklerimde samimi olduğuma inanınız.Normalde ben bu tür yanlış yapanların ipliğini pazara çıkarmaktan zevk alırım. Fakat sizin öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğin mensubu oluşunuz, ayrıca hanım kimliği taşımanız, beni dikkatli yorum yazmamı gerektiren, nazik üslup kullanmaya sevk eden unsurların başında gelmektedir. İsterseniz bu yorumu yayınlamayınız, bu meseleden hiç kimseye bahsetmiyeceğime dair size söz veririm.Lütfen bana kızmayınız. Bursa'dan selamlar.

Ümit İpekçeker 
 14.11.2008 13:16
Cevap :
az önce okudum ilk yorumunuzu. yüzde hatası yapmışım. evet ama burada hata düzeltme yapmak sorun oluyor, yazıyı silmek gerekiyor. o yüzden ben de sizin yorumunuzu yayınlayıp orada cevaben düzelteyim.  14.11.2008 16:07
 

Sayın öğretmenim. İlgili bloğunuzda gördüğüm kadarıyla; uyarıma rağmen yaptığınız vahim yanlışlığı düzeltmiyor, hatayı sürdürmeye devam ediyorsunuz.Öğretmenim. Yazınızı ilk kez okuyunca; hatanın ''sehven'' olduğunu düşünmüş, insani zaafla yanlışa düşülebilecei gerçeğinden hareket ederek halisane niyetle dikkatinizi çekmek istemiştim. Son yazımda bende çok vahim bir hata yapmışım, Ankaragüçlü dostlardan birisi hataya dikkatimi çekti, kendisine teşekkür ederek derhal yazımı revize ettim, hatadan döndüm. Öğretmenim hatasız kul olmaz denir. Madem insanız, istesekte istemesekte hata yapacağız.Bizler sıradan, vasat insanlarız. (Haşa) Tanrı değiliz ki hatadan azade olalım, hatalardan sıyrılalım. Kulun yapı itibariyle hata yapabilme ihtimali çok normal karşılanırken, uyarıya rağmen hatada ısrar etmesini anlamakta biraz zorlandığımı ifade etmek istiyorum. İnsan hatasını kabul eder, yanlıştan dönerse sanıldığı gibi küçülmez, aksine yücelir, devleşir...

Ümit İpekçeker 
 14.11.2008 13:15
Cevap :
affedersiniz ama ben hatamı anlamadım. açık söyleyin lütfen.  14.11.2008 16:04
 

Sayın öğretmenim.Yazınızı okudum, çok vahim bilgi hatası yaptığınızı fark ettim. Yanlışlığın ne olduğunu sorarsanız:12 eylüle onay verenlerin sayısı sizin iddia ettiğiniz gibi % 82 değil, % 91.5 tur.İlk önce bu yanlışlığı düzeltmemiz gerekir.Öğretmenim; bayanların yaşı sorulmazmış.Resminizden gördüğüm kadarıyla siz layıkıyla o günleri yaşamış, 12 eylül öncesi karanlık günleri biliyor olamazsınız.Eğer bilmiş olsaydınız, eminim bu konu da biraz daha duyarlı davranırdınız, 12 Eylüle mücadele bayrağı açmazdınız.Ben 12 eylül yanlısı biriyim ve son nefesime kadar da 12 eylülü savunmaya devam edeceğim.Çünkü, ben 12 Eylül öncesini ''yaşamış ve çok acı çekmiş''birisiyim.Keşke; sizler; 12 Eylül aleytarlığı yapmadan önce 12 Eylülün ne olduğunu bilseydiniz.İdeolojik savlarla savunulan fikirler ve görüşler, duvara toslamaya mahkümdur.Acaba siz hiç düşündünüz mü?;12 eylül harekatı halktan neden bu ölçüde destek gördü.Lütfen benim yazılarımı okuyunuz, anlarsınız...Selamlar.

Ümit İpekçeker 
 07.11.2008 14:08
Cevap :
kenan evren ve onun anayasasının faşist ve ABD güdümlü olduğunu bilmiyor musunuz. halk 12 eylül darbesini evlatlarının artık daha fazla kanının dökülmesini istemediği için onayladı. denize düşen yılana sarılır misali. siz de bu gerçeği görün lütfen.  12.11.2008 17:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8318
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster