Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ağustos '07

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
1284
 

Deli futbolcular geçit töreni

Deli futbolcular geçit töreni
 

Deli futbolcuları çok seviyorum. Artık miyadlarını doldurdular gerçi. Her şeye sarı kart. Nedir yani, futbol gösteri oyunu değil mi? Gelmiş geçmiş en huysuz futolcular listesinde 1 numero olmuş, kendisine küfür eden seyirciye kung-fu yapan Cantona'nın boşluğunu Messi'nin hangi hareketi doldurabilir?

Deli deliyi görünce sopasını saklarmış misali, kendisine faul yapıp elini yalandan bir jest maksatlı uzatan Cantona'ya Bülent Korkmaz'ın yaptığını hatırlıyor musunuz? "haydi ordan" diyerek tokat atmıştı Cantona'nın eline. Cantona Fransız kalmıştı bu harekete. Manchester'daydı maç. Herkes ıslıklamıştı Bülent'i. Onunda çok umrundaydı.

Maradona'nın futbola geri dönüp Amerika 94'de attığı golden sonra kamerayı yutmasına ne demeli? O maçtan sonra dopingli çıktı diye men edilmişti futboldan. En dandirik dünya kupasıydı o benim izlediğim. Maradona'ya muhtaçlardı. Ne olmuş doping yaptıysa. Görmezden gelseydiniz efendiler! Yarı finalde İsveç zulmünü izlemiştik. Maradona gibilerini sevmez sistemler. Herkes efendi gibi oynayacak, sistemden taviz verilmeyecek. Kim kaybetti sonunda? Futbol severler. İyi halt ettiler. Ben o idrar testini yapan doktor olsam kendi idrarımla değiştirirdim Maradona'nınkini. şimdi hatırladım, o kupada Hagi müthişti. Sırf onun izlemiştik maçları.

Gazza'ya küçücük bir yer açmadan geçmek mümkün değil. Hakem yere sarı kartını yere düşürür. Gazza eğilip kartı alır. Hakem kartı ister ve Gazza hakame sarı kartını gösteriri. (foto aşağıda). Sonrasında hakemden kırmızı kart görür. Kendisine kırmızı kart gören başka bir hakemin koltuk altını koklar gibi yapıp yüzünü ekşitip -çok pis kokuyorsun- ifadesiyle oyundan çıkmışlığı vardır. Çıplaklığıyla çok barışıktır. Sadece çoraplarıyla antrenman tesislerinde dolaştığı ve hatta otelde kamptayken yine üryan bir vaziyette takım arkadaşının kapısını çalıp "bir ihtiyacı olup olmadığını" sormuşluğu da varmış kendisinin.


Sahadaki son deli futbolcu Fowler, sanırım bu sene de Liverpool kadrosunda. Onunkisi delikanlılıkla karışık bir delilik. Mesela Liverpool'un sahibi Liman işletmecileriydi eskiden. Taraftarı da liman işçileri. İşletmeciler büyük bir işten çıkarma kıyımı yapmışlardı. Ertesindeki maçta Fowler gol attıktan sonra formasını çıkardı. "Liman işletmecilerini" protesto ediyordu. Yani klüp başkanını. Taraftar mest oldu. Fowler'ı takımdan gönderdiler ama çoktan ilah olmuştu. (ftaraftar pankartı aşağıda) Sonra bir kerede kendisini ceza sahasında düşürmüşlerdi. Hakem penaltı çaldı. Fowler penaltı yok, takılıp düştüm dedi. Hakem tükürdüğünü yalamadı. Fowler da penaltıyı dışarı attı. Hatta galiba taca attı.

Irkçılığa karşı bir tepki olarak bir maça yüzünü siyaha boyayıp çıkmış bir performans sanatçısı ve aktivisttir de aynı zamanda. Bir keresinde de rakip takımın futbolcularının kokain kullandığı tespit edilmişti. Ceza aldıkları için Liverpool'a karşı oynamadılar. Fowler deplasmanda gol attı. Sonra taç çizgisini oluşturan kireç tozuna eğilip kokain çeker gibi bir hareket yaptı. Harika bir şakaydı. Yine ceza aldı.

Eski Fenerbahçeli Deli Abdulkerim'in yüzündeki ifadeye ve formasındaki yırtığa bakın. Onlar olmadan futbol hiç çekilmiyor. Acilen yeni deli futbolcuların türemesini talep ediyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Fenerbahçeli Bahtiyar ve Güngör'ü de listenin ilk sıralarına koymak lazım... Bir Ankara deplasmanında Abdülkerim'in avut atışı kullanmak için kale arkasındaki foto muhabirlerine doğru gerildiği anda, elleri arkasındayken fotoğraf makinalarına verdiği bir poz vardır, aklımdan çıkmaz. Baş parmağı, işaret ve orta parmağının arasına girmiş, muhabirlere gizlice sallıyordu. Neden böyle bir şey yapar bir insan ve neden sürekli kavga halindedir bilmiyorum ama taraftar sever böyle adamları. Sevgiler.

Alpay BELLİSAN 
 19.08.2007 3:56
Cevap :
Alpay abim, şeref verdin. Muhabirlere gizilce salladığı an gözümün önüne geldi. Neden bilmiyorum, ben de seviyorum onları çok. Pasacal ve takoz recep'de yeralmalıydı belki. Onları da şimdi hatırladım. Kendine iyi bak. K.  19.08.2007 13:50
 

Yusuf Altuntaş Fenerbahçe maçlarında 30 dakika durmaz kırmızıyı yerdi. Birisinde Arap İsmail'e iki tokat atmıştı. Saygılar.

Eşit Ağırlık 
 09.08.2007 11:49
Cevap :
Yusuf'u da sen koymuşsun işte ve eksik kalmadı. O tokatı hatırlıyorum hem de dün gibi. Sağlıcakla. K.  10.08.2007 10:05
 

hımm fowler'ın yaptığı deliliğin hastasıyım ben. böylesi bir ortamda böylesi bir dürüstlük tabi delilik diye yorumlanıyor doğrudur.

beenmaya 
 09.08.2007 11:25
Cevap :
yedek kulübesiinden oyuna girdiğinde etrafımdaki herkesi dürtüyorum. ba ba, fowler girdi diye. artık yaşlandı, uslandı biraz. ama benim için yeri hep aynı yahu. k.  09.08.2007 16:37
 

cantona da ii futbolcuydu ;ama biraz sinirliydi saygılar

Selim Bayraktar 
 08.08.2007 21:06
Cevap :
deli ibrahimi unutmuşum ergin bey. heleki süper kupa maçından sonra! saygılar benden. k.  09.08.2007 8:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 295
Toplam yorum
: 3950
Toplam mesaj
: 280
Ort. okunma sayısı
: 710
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Bugün ölseniz mesela, ya da hafifletelim biraz hadi, bu giriş çok karamsar oldu. Bugün ortadan kay..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster