Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Nisan '14

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
3134
 

Dizilerde şarkı modası / Çağatay Ulusoy da şarkıcı mı oluyor?

Dizilerde şarkı modası / Çağatay Ulusoy da şarkıcı mı oluyor?
 

Dizlerde başrol oyuncularının şarkı söylemesi moda oldu! Medcezir’de Serenay Sarıkaya ile başladı bu moda. Serenay Sarıkaya, Medcezir’in 15.bölümünde Halil Sezai’nin “İsyan” şarkısını sahnede canlı olarak söyledi. Çok da başarılı oldu.

Serenay Sarıkaya önceki yıllarda oynadığı Lale Devri'in  30.bölümünde, "Tek Başına", 84.bölümünde "Yalnızlık Senfonisi" adlı şarkıyı seslendirmişti. O zamanlar Sosyal Medyayı sallamıştı. Gene Lale Devri dizisinde "Söyle Buldun mu" şarkısını da söylemiştir.

Çağatay Ulusoy, Medcezir’in 14. Bölümünde  “Sevdim bir kere” parçasını  çalıp söyledi. İzleyenler tarafından çok da beğenildi. Daha önce de, Yaman ve Mira olarak sahnede karaoke yapmışlardı.

Medcezir’in 27. Bölümünde Serenay Sarıkaya ile Çağatay Ulusoy, Levent Yüksel’in “Medcezir” şarkısını birlikte söylediler. Serenay’ın sesinin güzel olduğunu biliyoruz. Çağatay’ın da sesinin pek de fana olmadığını gördük.

Ekran Alıntısı.PNG 27-8

Gene Medcezir’in 28.bölümünde Serenay Sarıkaya, Sezen Aksu’nun "Masum değiliz" parçasını söylemiş, Çağatay da gitarı ile mırıldanarak ona eşlik etmişti.

Ekran Alıntısı.PNG 14.bölüm yaman. 2 PNG

Çağatay Ulusoy, Medcezir’in 31.bölümünde, odasında uyuyan Mira’yı gitarı ile uyandırmış. Arkasından gitarı ile çalarak Doğan Canku' un "Bütün dertler beni bekler (gecelerim)" şarkısını seslendirmiştir. Kısık ses tonuyla çok da güzel söylemiştir.

Ekran Alıntısı.PNG yaman geceler

Çağatay Ulusoy’un gitar çalma hobisi geçmiş yıllarda da vardı. 31 Mart 2012 Dünya Saati  ekinliği çerçevesine, Çağatay Ulusoy, o akşam ışıklarımı kapatmış. Mumlarını yakmıştı. Kısa bir konuşma yapar. “Dünyaya iyi davranırsanız, o da size iyi bakacaktır. Aslında biraz karanlığın herkese faydası vardır. Karanlıkta oturup, biraz kafa dinlemek, kendinizle baş başa kalabilmek, bence birazcık karanlık, içinizdeki ışığı bulmanızı sağlar.

Ekran Alıntısı cu dünya 2

Çağatay Ulusoy, “Bu karanlığı biraz daha keyifli hale getirelim” deyip gitarını eline alır. İnsanlar elindekinin değerini kaybedince anlıyor. Ama söz konusu dünya olunca, böyle bir lüksümüz yok. Çünkü, başka bir dünyamız da yok dedikten sonra, iki cümlelik nakaratı söyler. “Hep birlikte Dünyaya iyi bakalım. Hep birlikte doğaya iyi bakalım.”  Bu Çağatay Ulusoy’un ilk ekranda söylediği şarkı denemesidir.

Ekran Alıntısı.PNG kara para- tuba

Kara Para Aşk dizinde de Tuba Büyüküstün de, bu modaya uydu. Dizinin 6.bölümündeki Personel gecesinde İtalyanca bir parça söyledi. Pek de başarılı olmadı, çünkü sesi güzel değildi. Bu nedenle Sosyal Medya’da eleştirildi.

Geçen yıl Kuzey Güney dizisinde, iki-üç kez Kıvanç Tatlıtuğ sazı ile çalıp söylemişti. Ahmet Kaya'dan "Kum Gibi" türküsünü söylediğini hatırlıyorum. Kıvanç’ın sesi güzel olduğunu biliyoruz. Şu sıralarda Kurt Seyit ve Şura dizisi var. İlerleyen bölümlerde Kıvanç alır sazı bir türkü parlatırsa şaşmayalım.

Star Tv.de, Medcezir’in  ilerleyen bölümlerinde Mira (Serenay Sarıkaya) ve Yaman (Çağatay Ulusoy) tekrar izleyenlerine, güzel şarkılar dinleteceklerini tahmin ediyorum.

Çağatay Ulusoy'dan şarkıcı olmaz ama, iyi bir oyuncu olduğunu herkes gördü. Başarılarının devamını diliyorum.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten ve tarafımdan dizilerden kopyalanmıştır.

 

 

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2021
Toplam yorum
: 404
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2949
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster