Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mart '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1165
 

Doğal olmayan yapay yaşantımız

Doğal olmayan yapay yaşantımız
 

Görsel alıntı


Doğal olmayan, yapmacık çabalarla üretilen, gülmeyi, sevinmeyi, mutlu görünmeyi seven bir toplumuz.  

Elimizi, yüzümüzü nihayet vücudumuzun dış görüntüsünü her daim yıkarız, güzel görünsün diye kremler, kokular dahi süreriz.

Ne çare ki yaratıldığımız günden bu güne hiçbir bir zaman yüreğimizi, kalbimizi yıkayamadık ve onu temizleyemedik.

Bunca zamandan beri hiç yıkanmayan, temizlenmeyen kalp kim bilir nasıl kirlenmiştir. 

Bunca yalanlardan, hilelerden, haksızlıklardan ve doğal olmayan yapay hallerimizden dolayı iç dünyamızdaki kalbimizin nasıl etkilendiğini, nasıl yaralandığını, nasıl tozlandığını göremiyoruz.  

Dış görünüşümüzle sevgimizi, sözlerimizi, görüntümüzü yapay olarak ifade ederiz lakin iç dünyamızda görünmeyen yüreğimizdeki sevgiden haberdar değiliz.

Oldukça görkemli gösteriş yapmayı seven, gösteriş amacı güden bir toplum olduk.

Başkalarını aldatmada, şaşırtmada, korkutmada ve kendimizi beğendirmede hep yapay davranırız.

Bir evin içinde sadece görünen tozları almakla evin genel temizliği yapılmış sayılmaz. 

Şayet süpürge ucuyla alınan tozları temizlik sayarsanız sonuçta ev kirlenir, koku yapar insanların sağlığına zarar verir.  

Kış kışlığını, kuş kuşluğunu gösterir:

"her olay, her varlık özelliğini belli eder”

Alçak yer yiğidi hor gösterir:

"Basit bir çevrede yaşayan, önemsiz bir görevde çalışan değerli kişi, gereken ilgiyi göremez

 Arifeyi gösterip bayramı göstermemek: 

“ Bayramı Arife ile tarif etmek”

Yukarıda görülen görselde Adana’dan İstanbul’a gezmek için gelen 2,5 yaşındaki Asya ve 7 yaşındaki ablası Elçin’i görüyorsunuz. 

Taksimde meydana gelen hain terör saldırısı sırasında küçük Asya ailesiyle birlikte bebek arabasında geziyorlardı.

Başından yaralanan küçük Asya Şişli Etfal ve Araştırma Hastanesinde ameliyata alınan Asya bebeğin durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Hain terörün saldırısı sırasında yaralanan 2,5 yaşındaki küçük bebek Asya ve 7 yaşındaki ablası Elçin’e Yüce Allahtan acil şifalar diliyorum.

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben görselde ki iki küçük kardeş için çok üzüldüm Mehmet Bey... Ve inanın o küçük kız için çok dua ettim. Terör denen belaya prim verenler ve onu besleyenler kahrolsun. Saygılarımla..

Papatya Tarlası 
 21.03.2016 13:57
Cevap :
Kıymetli öğretmenimiz Papatya Tarlası:Elbette siz ve sizler gibi olanlar üzülür.Ya yapay gülüşlere, zevk sefaya dalanlar, göstermelik sevinçler, mutlu görülenler ne diyecek.Hain terör küçüğü,büyüğü dinlemiyor.Bildirildiğine göre Asya iki, üç ameliyat geçirmiş ve yoğun bakımdadır.Bütün dileklerimiz o henüz 2,5 yaşındaki bebeğin yaşam mücadelesini kazanması ve Yüce Allah tarafından kendisine acil şifalar vermesi olsun.Bildiğim tek şey eğlenceler, diziler, zevkli, sefalı hayat devam ediyor.Ateş düştüğü yeri yakıyor.Yürekler dağlanıyor.Saygılar sunuyorum.Hep sağlığınızı, daima mutluluğunuzu diliyorum.   21.03.2016 19:04
 

Sayın Butrakgazi! Değerli Dostum! Terörün dini dili ırkı yoktur. Amaçları korku salmak istediklerini elde etmek.Küçücük bebekleri kalkan yapanlardan ne beklenir ki.Allah Cehennem ateşlerinde yaksın onları.Selam ve saygılar sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 21.03.2016 13:29
Cevap :
Kıymetli öğretmenimiz Sayın Nahide Çelebi: Böyle günlerde, böyle acılarda ötekilerin yapay sevinçleri, zevkli, sefalı bakışları utanç vericidir.El, yüz yıkamakla yürekler temizlenmez.Hala emre amade olanlar, kula kul olanlar hiç bir şey olmamış gibi aynı yolda yürüyorlar.Saygılar sunuyorum.Sağlığınızı ve mutluluğunuzu diliyorum.  21.03.2016 15:13
 

yerde iki güvercin ölüsü kanlı...yerde...boş bir bebek arabası...ahhh ki ahh be GaziBaba...çocuklar gökte....

nedim üstün 
 21.03.2016 12:41
Cevap :
Kıymetli Nedim Üstün: Hocam aynen yazdığınız gibi yürekler yanıyor,bebekler yaşam savaşı veriyor.Ötekiler ise yapay hallerine devam ediyorlar.Sanki hiç bir şey olmamış gibi inatla, muratla gözleri boyatıyorlar, akılları etkiliyorlar.Sağlık ve mutluluk diliyorum.Saygılar sunuyorum.  21.03.2016 15:15
 

Git gide kötüleşiyoruz git gide , helalleşerek çıkıyoruz artık ve hazırlıklı olarak ya ölürsek , öldürülürsek , bugün de ölmedik diyerek...Selam ve sevgimle candost..

Tülay EKER 
 21.03.2016 11:56
Cevap :
Kıymetli Tülay: Süpürge ucuyla alınan tozlar temizlik sayılmaz. Kir biriktikçe leke olur, koku yapar.Teröre yardım ve yataklık ülke içindeki hainler tarafından yapılıyor.Genel bir temizlik yapılması elzemdir.Öte yandan hiç bir şey olmamış gibi yapay gülmeler, yapay eğlenceler, sevinç çığlıkları atılıyor.Böyle duygusuz bir toplum olduk.Korku değil cesaretli olmak ve bu yarayı kökünden kazacak çare üretmek gerekiyor.Saygılar sunuyorum.Hep sağlıkla, daima mutlulukla yaşamanızı diliyorum.  21.03.2016 12:20
 
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7072
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2115
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster