Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '07

 
Kategori
Dünya Kadınlar Günü
Okunma Sayısı
679
 

Dünya kadınlar gününde kadınlarımız...

Dünya kadınlar gününde kadınlarımız...
 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Bizleri doğuran, bizlere eş, bizlere anne olan kadınlarımız. Onları bir günle anmak yeter mi acaba?

Tabi ki yetmez, onlar sevgiyle doğurdukları canlarını, yetiştirmek adına hayatla mücadele eden, büyüten, kol kanat geren kadınlarımız. Günümüzde toplumda hakettikleri yeri alamamışkadınlarımız. Ya da toplumda hakettiği yeri veremediğimiz kadınlarımız. Toplumumuz da eğitilmeyen, ekonomiye katılmayan, zaman zaman kocasından şiddet gören, bazı bölgelerde satılan, başlık parası alınan, horlanan, sadece "çocuk yapma makinası" gibi görülen hiç bir sosyal hakkı olmayan kadınlarımız..

Atatürk daha Cumhuriyet’in başında kadınlarımıza seçme seçilme hakkını vermesine karşılıkgünümzde yönetim ve ekonomide kadın payının %4, 5 civarında olduğu ülkemizde kadınlar adına daha çok şey yapılması gerekir. İlk öncede kız çocuklarının eğitime katılmaları gerekmektdir. Çünkü her işin başı eğitimden geçmektedir. Bir ülkenin top yekün kalkınmasının ilk şartı eğitim ile başlar ve iyi eğitilmiş kadrolarla yapılan kalkınma hamleleri başarıyı beraberinde getirir.

Toplumumuzun politika ve ekonomide her türlü olumsuzluklara karşı başarılı kadınlarımızı takdirle alkışlıyoruz. Yeterli sayıda olmasada her kesimde başarılı işlerin altına imza atmış cağdaş kadınlarımız vardır. Ama yeterli değilidir, bu sebeple kadınlarımızın toplumun her kesiminde dah fazla aktif rol alacak olanaklar tanımalıyız.

Erkekleriyle omuz omuza, birbirine destek olan, güç veren kadınlarımızı toplumumuzda görmek istiyoruz. Kadınlarımız bir çicektir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Erkekler olarak, kadınlarla yanyana yürümeyi öğrenirsek halledeceğiz bir çok sıkıntıyı :))) Sevgiyle...

Barış 
 11.03.2007 12:07
Cevap :
Sevgili Barış İşte gerçek cevap, iki kelime ... kendine iyi bak sevgiler  12.03.2007 10:54
 

Dilerim artık Kadınlara yönelik şiddetlerden uzak omuz omuza güçlü bir yapıya bürünürüz... Kadınların gücü ortada söylenecek çok söz yok..Fakat toplum olarak göz ardı etmeye çalışıyoruz bazen.. Kalıplaşmış düşüncelerden uzaklaşıp daha güzel bakabiliriz..Daha aktif olabilmek ümidiyle.. Ellerinize sağlık Mehmet Bey...Sevgi ve saygılar

Hoşsada 
 06.03.2007 23:34
Cevap :
Sevgili Seda Düşüncelerine katılmamak imkansız,toplumumuzda, bizler birbirimizi tamamlayan unsurlarız..Bu vesileye 8 mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.. sevgilerimle..  07.03.2007 23:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 319
Toplam yorum
: 951
Toplam mesaj
: 311
Ort. okunma sayısı
: 6258
Kayıt tarihi
: 14.06.06
 
 

25.08.1963 İstanbul doğumluyum. A.Ö.F İşletme mezunuyum. 8 sene profesyonel kalecilik yaptım. (Ey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster