Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Aralık '10

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
716
 

Düşten ibaret

Düşten ibaret
 

yalnızca düş'te kalan tüm gitmelere..


Hadi gidelim bu şehirden sevdiğim. 

Yıldızların bizi buluşturduğu o siyah gecenin koynuna gidelim. Kimsenin bizi göremediği, kahpeliklerin henüz uğramadığı masallar ülkesine gidelim seninle. Kim bilir, kaf dağının ardındaki mutluluğu yakalarız belki de. Gidelim bu şehirden sevdiğim. Hadi kapat pencerelerini dünyaya aşkın. Kapısını da iyice kilitlemeyi unutma tüm yalnızlıkların. Sonu olmayan bir yolculuğa çıktığımızı sansın herkes. “Ne vefasız çıktı, terk edip gitti bizi” desin eş, dost, aile. Bilmesinler, yıllar yılı içimizde yaşadığımız en koyu yalnızlıklarımızı, küskünlüklerimizi ve artık oynamaktan yorulduğumuz mutluluk oyunlarımızı.  

Gidelim sevdiğim bu şehirden.  

Üzerine kalın bir şeyler almayı unutma sakın. Ayaza kesmiş şehrin acımasızlığı üşütmesin seni. Saat oldukça ilerlemişken, vuralım kendimizi yollara. Issız sokaklarda bir başımıza yürüyelim, başıboş köpeklere aldırmadan. Serseri adımlar atalım ardı ardına. Gecenin karanlığında türküler söyleyelim, soğuktan üşüyen ellerimizi birbirine kenetleyerek.

Gidelim bu şehirden sevdiğim

Kırıp zincirlerini yüreğimizin, hayata yeni bir başlangıç yapalım. Dünyanın ilk günü olsun bugün ikimiz için. Göz bebeklerimizde yeniden doğalım. Yeniden yürümeyi öğrenelim mesela, âşıklar yolunda. Yeniden güneşi, yıldızları, ay’ı keşfedelim birlikte. Nefes almanın tadını çıkaralım birbirimizi soludukça içimize.

Gidelim bu şehirden sevdiğim. 

Bizi umutlarımızdan ayırmak isteyen, hayatımızı engellerle dolduran bu vicdansız şehirden gidelim seninle. Onca ahlaksızlıkları ardımızda bırakıp, bir kez olsun geriye dönüp bakmadan gidelim. Sorgulamadan geçmişimizi, mutlu yarınların hayalini heybemize doldurup gidelim. Yalansız bir dünya kuralım kendimize. Kavganın, kederin ve hüznün olmadığı, sevgisiz insanların asla gelmediği, rüya gibi bir dünyamız olsun. 

Gidelim sevdiğim hadi!  

Bu düş fazla yordu beni. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Terki mekanda ferahlık vardır derler. İnsan hadi gidelim bu şehirden der de, sanki gidilecek şehirde insanlar "iyi günler" dediğinde günün iyi olacağı zannedilir. Ama yinede terki mekanda ferahlık vardır.

Ahmets 
 17.01.2011 10:43
Cevap :
umut dünyası vesselam.. bazen gidemesek de, "gidiyormuş" gibi yapmak bile iyi geliyor bence :) geç kalınmış bir cevaptan ötürü özür dileyerek teşekkürlerimi iletiyorum efendim.. kalın sağlıcakla..  23.01.2011 0:29
 

Düş beynin cocuğudur Yürek arzular beyin doğurur sonrada acıyla hüzünle kardeş olur. Ömrünce taşımaya mahküm edildiğin her düş, kırılganlığı yaşayan bir cocuğun yüreği kadar buruktur.. Ne düşlere gide bilmek nede düşlerden gide bilmek vardır öylece kalakalırsın kırık cam parcası gibi yüreğini kanatan düşlerini bir taş parçası gibi bağrına basarsın kaderimdir dersin... Bazen kalmak yada gitmek düşlerde bile olsa firari bir ateşi yaşamaktır.. saygıyla

Düslerin Sairi 
 30.12.2010 16:19
Cevap :
aslında her gidiş düş'ten ibaret değil midir? gerçekte kim gidebilmişki! yorumunuzla renk kattınız efendim, teşekkür ederim..  31.12.2010 19:51
 

Herkesi ve herşeyi arkada bırakarak, kırmışlığımızı ve kırılmışlığımızı, dil yaralarını, yalanları, engelleri, imkansızlıkları, gururu unuturak, herşeye boşvererek, gitmek mümkün mü ? Odamın penceresinden gökyüzündeki yıldızlara bakıyorum şu an, ama, "cevabı bizde değil ki !" diyorlar... Neyse ki düşlerimiz var, sevileni en güzel haliyle yaşatabileceğimiz yegâne yer. Sevgilerimle Gülzerin.

Mor Okyanus 
 13.12.2010 20:48
Cevap :
yani herşey düş'ten ibaret :) sevgiler güzel yüreğine mor..  14.12.2010 0:47
 

Hadi gidelim Bozca adaya! Çok dedim kendime bu lafı...

KUYUCAK 
 12.12.2010 17:44
Cevap :
:)) Bozca ada.. fena fikir değil aslında :) teşekkürler..  13.12.2010 12:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 97
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1059
Kayıt tarihi
: 18.09.08
 
 

"Hayat mı çok acımasız, yoksa insanlar mı diye düşünürken henüz toy zamanlarımda, aslında tüm zaliml..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster