Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '07

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
585
 

Duyarlılık budur!

Duyarlılık budur!
 

Geçen gün markete girerken bazı afişler gördüm. Celal Sönmez (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı), Can Cumhur Bozacı (Bursaspor) ve Mustafa Bozbey'in (Bursa Nilüfer Belediyesi belediye başkanı) ayrı ayrı afişlerde "EĞİTİM İÇİN BEN DE KOŞUYORUM" dediklerini gördüm.

Altında eğitime destek için koşu olacağı belirtiliyordu. Stand noktaları ve bilgi için: www.bursaegitmekosuyor.com adresine giriniz yazıyordu. Açtım ve okudum.

Bu koşu için yeşil renkte, sol üst tarafında "Bursa Eğitime Koşuyor 2007" logosu olan t-shirtler bastırılmış. Bunları stand noktalarından 5 YTL'ye temin ediyormuşuz. Sonra oradan kazanılanlar ile köy okullarımızda düzenleme yapılıyormuş.

Koşu 9 Eylül günü sabah saat 10:00'da Fatih Sultan Mehmet Bulvarında'ymış. Mustafa Bozbey, Celal Sönmez ve Cumhur diyor ki: BURSA'YI SEVEN KOŞSUN!

Bursa'mızı bu duyarlılığından dolayı tebrik ediyorum. Yardım amaçlı böyle güzel etkinlikler hazırlıyorlar.

Düşünüyorum da, köylerimizde düzenlenecek okulların öğrencileri bunları duyduklarında ne yapmışlardır? Tahmin de edebiliyorum. Kesinlikle çok sevinmişlerdir ve Bursa'da yaşamaktan gurur duymuşlardır.

Haydi Bursalılar! BURSA İÇİN ELELE!

Blognot: Resimler www.bursaegitimekosuyor.com sitesinden alınmıştır. Fotoğraflar geçen seneki koşuya aittir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bak buna daha çok sevindim işte :))

beenmaya 
 22.08.2007 15:23
Cevap :
Bende:):)  28.08.2007 10:02
 

sevgili Pirmete'ye söylemişsin zaten ama olsun yine söyleyeceğim. koşarken ben de olayım aklında, yüreğinde tamam mı. sen benim aklımda ve yüreğimde olacaksın zaten...

beenmaya 
 21.08.2007 12:23
Cevap :
Ama program değişti Özlem Abla. Ben de İzmir'de olacağım. Babaannemde. Ama annemi sizin yanınıza bırakırken mutlaka sizinlede tanışacağım Özlem Abla. Sevgiler...  22.08.2007 13:13
 

Okulumuz Mardin iline bağlı Nusaybin ilçesinde bulunmaktadır. İlçemizin nüfusu yüz bini geçmiştir. İilçemizin tek lisesi var. Bu lisede dört bin öğrenci öğrenim görmektedir. Sınıflarımız 60 ile 70 öğrenci mevcutludur. Okulumuzda eğitim zor şartlarda yapılmakta, yeni bir lisenin açılması için girişimde bulunduk ama bir sonuç alamadık. Okulumuzda ideal bir eğitim veremiyoruz. Bu sene ÖSS'deki başarımız bu eksikliklerden ötürü düştü. Bunun yanında üç farklı okulun binasını kullanıyoruz. Öğretmenler ve öğrenciler bu konuda çok sıkıntı yaşıyor.Bu konuda duyarlı tüm vatandaşlarımızı ve yetkilileri göreve çağırıyoruz.

firaz dag 
 21.08.2007 0:21
Cevap :
Haklısınız. Yetkililer dikkat etmeli. Duyarlı vatandaşlar ve yetkililer. Lütfen o okula da yardım edin. Yorumunuz için teşekkürler. Sevgiler...  21.08.2007 12:32
 

Sen harikasin. Ama ben üzgünüm. Katilamayacagim icin. ünkü o dedigin tarihte Izmir'de blog dostlarimizla birlikte olacagim. Benim yerime sen de kosar misin? Sevgiler.

pirmete 
 18.08.2007 23:13
Cevap :
Ben o koşuda tüm MB ailesi için koşarım:) Yeterki siz isteyin. Sevgiler...  20.08.2007 9:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 313
Toplam yorum
: 292
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 1345
Kayıt tarihi
: 21.03.07
 
 

1996'nın ilkbaharının dünyaya getirdiği birçok çocuktan biriyim. Milliyet Blog'da yazmaya yaşım h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster