Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ekim '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
7803
 

Erkekler aptal kadın sever

Erkekler aptal kadın sever
 

Erkekler Akıllı kadın severlermiş, külliyen yalan. Bence erkekler aptal severim demeyi kendilerine yediremediklerinden bu yalanı sıkça söylüyorlar.

Şöyle bir çevremize baktığımızda, ne kadar basit , kafası az çalışan, pasaklı hatta fiziksel olarakta ortanın altında, kısaca vasıfsız kadın varsa hepsinin birlikte oldukları sevgilileri ve kocaları tarafından el üstünde tutuldukları, sarılıp sarmalandıkları, bir dediklerinin iki edilmediği, ellerinin sıcak sudan, soğuk suya sokulmadan hep ılık suda tutulduğunu görmüşüzdür.

Bu kadınlar hiç yalnız kalmazlar. En önemli vasıfları şirret olmaları, deliler gibi para harcama konusunda doktora tezi hazırlayabilecek kadar deneyimli olmalarıdır. Ellerinden hiçbir iş gelmez. Hep bir erkeğe muhtaç durumda yaşamak , onları yaşamlarını sürdürmek için tek çıkar yol olarak görmek, vazgeçilmez felsefeleridir.Genel kültürleri ise, hangi mağazada ne satıldığı gibi konuların dışına pek çıkmaz.Genelliklede pasaklı ve pis olurlar.Çoğu kez haftada 3 kez eve kadın geldiği halde evin içi hala karnakarışık ve kirli olanları çoğunlukdadır.

Akıllı kadınlara gelince, onlar standartları ne olursa olsun kendi çabalarıyla hayatı göğüsleyebilenlerdir.Birlikte oldukları erkekleri mutluluklarından sorumlu kişiler olarak görmezler. Onlar, önce kendileriyle barışıktır. İç dünyalarının yeterliliği kendilerine doyum veriyorsa, o erkeğin de bu doyumlu dünyaya güzel bir katkısı olduğunu düşünürler.İş yaşamlarında başarılı oldukları kadar evlerinde çocuklarıyla ve sosyal yaşamlarında da hep iyiyi yaratmaya çalışırlar.Hayatın bir sömürü değil bir paylaşım olduğunu iyi bilirler.

Sosyal birikimleri, uğraşları, kaliteli bir zemine oturmuştur.Ruhları basit değildir.

İnsanlar zannederlerki bu akıllı kadınlar, bu hoş ve güzel özelliklerinden ötürü hep takdir edilir ve mutluluğu diğer tür kadınlardan daha fazla yaşar.Çünkü mutluluğu hak edecek özelliklere sahiptirler onlar.Bunca özelliğe karşın neden yalnız oldukları sıkça sorulur onlara.

Ama durum hiç de öyle değildir. Genellikle ve hatta büyük bir çoğunlukla bu tür kadınlar hep yalnızdır, yada yalnızlığı seçmişlerdir. Çünkü basit ve vasıfsız kadınların bir erkeğe muhtaç yaşama parazitliği, sosyal seviyesi ne olursa olsun erkeklerin hoşuna giden bir durumdur. Kafası az çalışsın, ruhu basit olsun, şirret , pasaklı, dünyada olan biten her şeye karşı duyarsız olsun ama ona yani erkeğe muhtaç yaşasın .Bu yüzdendir ki bu alt türden kadınlar hiçbir zaman sevgilisiz kalmazlar ve el üstünde tutulurlar.

Akıllı kadını taşıyabilmek zordur. Onun sahip olduğu yetenek ve güzelliklere değer vermek her erkeğin harcı değildir. Erkekler, genelde takdir etmek zorunda kalmadıkları kadınları tercih ederler.Yanlarında kendilerinin daha üstün olduklarını hisseden vasıfsız ve akılsız kadınlar, onları yormaz.Taşınması kolaydır. Tıpkı markete gittiğimizde taşımak için tecih edilen 2 poşet gibi . Birisi güzel yiyeceklerle dolu ve ağır, diğeri abur cubur ama yine karın doyuracak yemeklerle dou ama hafif. Yol uzun ve paketler elde taşınacak.İkiside karın doyurur ama yolda yürürken yorulmamak için kaç kişi ağırı taşımayı tercih eder sizce?

Elbetteki farklı olanlarda vardır ama çoğunlukla erkekler aptal kadın severler.Hatta akıllı kadın sevdiklerini iddia edenler en aptalını tercih ederler. İnanmıyormusunuz ? çevrenize bir bakın...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

08/10/2007 18.36 doğum günlerimden gene birtanesi. bir epeydir kendi kendimle konuşup, hesaplaşarak, ona yemekler,içkiler,müzikler sunup varsa, dolunayla geçirdiğim bir gece. erkekler aptal kadın severler erkek akıllı kadın sever. erkek yemek yapar. güldürür,ko nu şur,anlatır. erkekler kıskanır. erkek kıskanmaz sunar,sever,derler toplar. gurur duyar,böbürlenir, hoşlanır kadınının fazlalığından erkekler hep benim dediğim derler erkek özgür iradeye inanır dinler mevzunun dışıdaki feminen bakış açısını erkek paylaşımcıdır. erkekler aptal kadından hoşlanırlar. erkek akıllı hayat arkadaşı ister. yanını değil arkasını dönebileceği. erkek kendine güvendiğinden fazla kadınına güvenir, onu öne çıkarır, anlamaya çalışır kafası basmasada.. erkek ağlar erkekler ağlamaz .

gececibiri 
 11.07.2010 15:54
Cevap :
Çok teşekkürler, tabiki kişiden kişiye değişebilen bir konu.Ancak istisnalar kaideyi bozmaz..farklı olabilenler için ne mutlu,çünkü zaten bence bir erkek farklı ise bu güzelliklerin kadın tarafından yine kendisine mutluluk olarak döneceğini bilir, yada akıllı erkek bilir diyelim...  12.07.2010 11:41
 

herşeyden önce müstesnalar hariç,ben eşimin yanımda yürürken bile şık kendine güvenini gösterecek ve başı her zaman dik duracak şekilde olmasını ısterım. Her konuda.. Birbirmizi her zaman tamamlayacak nitelikte olmalıyız. Evlilik iki çift tarafından ortak yürütülen bir müessesedir. Farkındamısınız bir mühendis evleneceği insanın ya kendi camiasından birisiyle,veya kültürlü okumuş birisini tercih ediyor böyle örnekler çok. Çünkü ileride toplantılarda eğlencelerde,davetlerde yanındaki eşinin kendisini temsil ettiğini unutmamak gerekir. saygılarımla

the blueworld 
 20.08.2008 11:35
Cevap :
çok teşekkürler katılımınız ve yorumunuz için sevgiler  06.09.2008 12:11
 

hiçbir akıllı insan iç dünyalarında yeterli olabileceklerine inanmaz ve bu yetersizliği sosyal bir yaratığın yapacağı gibi başkalarını paylaşarak ve kendini başkalarıyla paylaşarak giderir ve bu büyük bir sosyal aktivite dönüştürülmektir. Evet söylediklerinizde büyük bir gerçeklik var ne yazıkki kabul etmek gerekiyor. ama paspal işine gelince ışıl ışıl, ama uyumlu işine gelince şirret eşler bunun böyle olmasını kendileri seçmiyor mu? Ve ne yazık ki hepimizin bir kadın(anne) markajında büyüdüğü de acı bir gerçeklik değil mi? Anneleri mi suçluyorum? ASLA!!! Bütün eğitim kurumları ve yöneticilerimizin istediği insan tiplemesi bu ve bundan sonsuz memnunlar. ASLINda herşey göründüğü gibi değildir:etrafınıza bakarsanız bana hak vereceksiniz: HERŞEY KURALLARINA GÖRE ÇİZİLMİŞ MASKELERLE ÖRTÜLÜ!

kara adam 
 22.05.2008 13:43
Cevap :
çok teşekkürler katılımınıza sevgiyle kalın:)  30.05.2008 10:49
 

Erkek ona aslansın kaplansın sen harikasın diyen kadını istiyor. ego tatmini için en iyi kişi o çünkü. ama eğer ağır basan bir kadınsan senden korkuyor..söylecek iki çift laf bulamıyor zekan karşılığında.belki genelleme yapmak yanlış ama ne yazıkki hayatlarıma giren birçok erkek özgüvenimizin altında ezilmeye mahkum.Sevgiler Melike.

Kalbin Ritmi 
 11.03.2008 18:32
Cevap :
Çok güzel ifade etmişsiniz,gerçekten durum bu.Kuvvetli ve özgüveni yüksek kadının karşısında kötü hissettiklerinden basit olana yöneliyorlar.Ama iş söze gelince hep akıll kadındır aranan. Aptalını tercih ederim diyen hiç yok sanırım. Teşekkürler katılımınız için, sevgilerle  11.03.2008 20:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 218
Toplam mesaj
: 55
Ort. okunma sayısı
: 1624
Kayıt tarihi
: 15.05.07
 
 

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Antropoloji bölümü mezunuyum. Farklı sektörle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster