Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Şubat '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
760
 

Erkekler de yapar, hem de nasıl…

Erkekler de yapar, hem de nasıl…
 

Bugün dedikodu yapalım, erkekleri çekiştirelim biraz.
Sözüm ona, onlar hiç hoşlanmazlar dedikodu yapmaktan.
Fakat…
Kızlar toplanınca, dışarıda kalan erkeğin ilk sorusu genellikle "dedikodu mu yaptınız yine" olur.
Neden hep bu soruyu sorarlar ve devam ederler.

— Benden de bahsetmişsinizdir siz şimdi.

— Yok etmedik.

— Etmişsizinidir, etmiş. Ne dediniz?

Israr eder durur.

Aslında vurgulamak istedikleri bayanların dedikodu yaptığı filan değildir. Bu klişeleşmiş soruyu sorarak, günahı bize yükleyip haberleri hissettirmeden alacaklardır.

Biz de yuttuk.

Dedikodu kadına ya da erkeğe özgü değil, insana özgü bir zaaf.
Lütfen; öfkelenmeyin! Darılmayın bana ama muhabbet doyulmaz bir pınar imiş diyerek, siz de dedikodu yapıyorsunuz…
Hatta öyle hararetli ve en babasını.

Hadi itiraf edin ama...

Aslında erkekler kadınlardan daha meraklı. Ya da benim çevremdekiler mi öyledir bilmem.
Bir kadın hiç merak etmez erkekler toplanınca neden bahsederler.
Zaten bilerler konuyu, sohbet belli…

İşyerinde telefonum çalınca kulakları dikilir, kulaklarda varsa eğer kulaklıklar da çaktırmadan çıkartılır.
Ortalık birden sessizliğe bürünür.
Kiminle konuşuyorum acaba.
Bunları merak eden erkekler.
Sevgilin var mı ne olur söylesene diyen de onlar.

“Artık çağımızda facebook var ve kim kiminle hemen haber veriyor niye bu kadar merak ediyorsunuz” desem aynı anda ve aynı hızda hemen facebook sayfasını açan, bir bir arkadaş listemden yok bu çok genç, bu yaşlı, bu olmaz, bunu sana yakıştıramam diyerek arkadaş listemi tek tek eleyen de yine erkekler.

Bilirler onlar da iş yerinde dedikodunun üretimi azaltıp, zaman kaybı yarattığını, insanlar arasındaki doğru olmayan bilgilerin dolaşmasından dolayı sinirlilik hali yarattığını, güven ve moral erozyonuna neden olduğunu, çalışanlar arasında gruplaşmalar oluşturduğunu, duyguların asılsız duyumlardan zarar gördüğünü ama yine de vazgeçmezler.

Dedikodu biraz da paylaşmayı arttırdığı için bu kadar tatlı geliyor sanırım. İnsanlar sırları paylaştıkça ilişkileri daha da zenginleşiyor sanki. Sinirlendirici ve aynı zamanda monotonluğu ortadan kaldırıcı bir özelliği olan dedikoduyu erkekler de sevmelerine rağmen, bu sıfatı yine de kadınlardan almayı başaramamışlar, üzerimize yaftalanmış kalmış.

Her olaydan kolayca sıyrıldıkları gibi dedikodulardan da “kim söylemiş beni, Süheyla'ya vurulmuşum diye?” der kurtulurlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çünkü daha derin daha ince mizahlı daha gülmeceli. Erkeklerin dedikoduları bizimkilerin yanında kaymaksız tatlı gibi biliyorum. Can yakmadığı sürece dedikodu güzel bir iletişim biçimi bana göre kim ne derse desin. Hele kızkardeşimle yaptıklarım:))) (dün gece msn de cevap yazamadım çünkü kilitlendi hemen sakın yanlış anlama arkadaşım) Sevgilerimle

kevser şekercioğlu akın 
 08.02.2009 19:24
Cevap :
Aman Kevser'cim atalım şu etiketi üzerimizden sonra yaparız yine biz tatlı tatlı dedikodularımızı:) Yanlış anlamadım canım ama merak ettiğim bir konu vardı, anlandın sen onu mesajla bilgilendirirsen sevinirim, merak içindeyim. Sevgiler sana da canım...  08.02.2009 20:46
 

Güzel yazınız için tşk

Fethullah 
 07.02.2009 23:51
Cevap :
Okuduğunuz için teşekkürler:)  08.02.2009 11:17
 

Küçük insanlar kişilerle, normal olanlar olaylarla, büyük insanlar kavramlarla ilgilenir daha çok. Dedikodunun da yeri vardır belki iletişimde, ama artmaya ve büyümeye ayrılacak zamandan çalıyorsa ne demeli? İçi dolu ve hayatı anlamaya dair çabaları her zaman alkışlarım. Dedikoduyu kavramsallaştırmayı başardığınızı görmek ise güzel. Bir sürü bakış açısı öğreniyorsunuzdur bu sayede. Bu da sizin arttığınızı gösterir. Selamlar..

Uguristanbul 
 07.02.2009 13:40
Cevap :
Dedikodu genelde içi boş oluyor ve artmayı genellikle sağlamıyor fikrindeyim. Merakla alakalı bir son diyelim. Ama konuyu ele almak ve irdelemek artmayı sağlayabilir belki. Sanırım üstü kapalı siz de katılıyorsunuz erkeklerin dedikodu yaptığına:) Çok teşekkürler katkılarınız ve paylaşımınız için. Saygılar...  07.02.2009 19:16
 

Yeter ki, dedikoduya başlayacak cesareti bulsunlar, ondan sonra erkekleri susturabilene aşkolsun. İnanılmaz, bir şekilde, kadınlardan çok daha fazla meraklı ve değişik sorularla geliyorlar:)) Özellikle dedikoducu bir erkek gördünmü, oradan diyar diyar kaçacaksın. Hiç susmaz mübarek:)) Kadın da, erkek te yapıyor, işte. Ben yapmam:))) Sevgiler.

SINIR 
 07.02.2009 1:30
Cevap :
Sonunda bir bayanın destek vermesine sevindim, erkekler daha fazla onay veriyor sanki. Ayrıca inanırım, kesin yapmazsınız:))  07.02.2009 19:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 106
Toplam yorum
: 898
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1382
Kayıt tarihi
: 21.02.07
 
 

Bir yaz gecesi hatırasıyım. Haziran doğumluyum. Bilirler haziran doğumlular. Hele ki haziranın tam..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster