Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Temmuz '08

 
Kategori
Hayvanlar Alemi
Okunma Sayısı
1850
 

Erkekler ne işe yarar?

Erkekler ne işe yarar?
 

35 milyon yıldır dünyada yaşayan arılarla insanlar arasında öyle benzerlikler var ki. Arılar topluğunda kraliçe arı, işçi arı ve erkek arılar vardır.
Kraliçe arı , adı üstünde dişi.

Saçını bile taramaz kraliçe, onun tek görevi yumurtlamak. Kraliçenin temizliği, bakımı, beslenmesi, kovanın temizliği, bakımı, tamiri, yavrulara hemşirelik yapmak, polen toplamak, yeni kaynaklar araştırmak, bal ve balmumu üretmek... Bir kovanda akla gelebilecek her işten işçi arılar sorumlu. Ve sıkı durun tüm bu işleri yapan arılar dişi.

Erkekler mi? Onların da tek işi kraliçeyi döllemek.Ohhh kadınlar çalışsın, erkekler sevişsin;erkekler için ne şahane bir hayat değil mi?
Erkekler, işçi arılara göre sayıca çok az.Bir iğneleri bile yok.Kovan içindeki kararlarda hiç dikkate alınmıyorlar. Tüm kararları, kraliçenin kim olacağı kararını bile işçi arılar, yani dişiler veriyor.

Erkekler, yazıııkkkkk, sadece DAMIZLIK.Ve işleri bittiğinde, yani sonbaharda işçi arılar tarafından kovandan kovuluyor ve ölüme terkediliyorlar.
Arılar huzuru ve refahı dişi bir toplumda bulmuşlar.Onlara anaerkil bile denilemez.
Bir iğnesi bile olmayan , hiçbir halttan anlamayan, üreme için kullanılıp sonra defedilen birkaç erkeğin dışında , erkeklerle hiç işleri yok, dişi bir topluluk onlar.
İnsanlarda da erkek cinsinin sonunun yaklaştığı söylenir.Kıyamet alametinde de belirtildiği üzere 40 kadına 1 erkek düşecekmiş.Şunun şurasında ne kaldı? 125 bin yıl.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

demekki düzgün bir erkek bulamamızın nedeni oranın azalması ....:))

engindurgal 
 26.08.2008 8:20
Cevap :
Erkekler kadın gibi kadın,kadınlar ise erkek gibi erkek bulamadığı için olabilir mi?Bence beklentilerimizi azaltalım :)Teşekkürler.  26.08.2008 12:45
 

Sen işin sonuna bak. Göreceksin zaman herşeyi nasıl da değiştirecek. İnsanlar, arılar gibi değil, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamayı öğrenecekler. Sevgiler. Selamlar. Ali Nail.

Ahmet Güüreşçioğlu 
 23.07.2008 20:01
Cevap :
İnşallah abi.Evet insanlar mutlaka yaşayacaktır ya erkekler yaşayabilecek mi ? :)  24.07.2008 10:41
 

Kırkta bir zekat unutmayalım!!! 1/70 nedir dersen. Cennette 70 huri verecekler ya; kıyamet öncesi bu orana gelecek. İşte o zaman kıyamet kopacak! Kavgayı gör sen!!! Otur seyret!!!

Ahmet Balcı 
 23.07.2008 15:31
Cevap :
Ahmet Beyciğim ben de hep o umutla yaşıyorum zaten :)Çok sağolasın.  24.07.2008 10:42
 

Dayımın oğlu arıcılık yapıyor o da söylemişti. Neyse ki hayvanlar aleminden onlar. Şu aklıma geldi bir de İlhami Bey. Bu sahte ballar itilmiş kakılmış erkek arıların sabotesi olmasın? Onlarsa helal olsun!

Ahmet Balcı 
 23.07.2008 14:23
Cevap :
Yok ya erkek arıları asla çalıştırmıyorlar,sadece işlerine geldiği gibi kullanıyorlar,aynen günümüz kadınları gibi :) Onlar bal yaparsa çok daha iyisini yapacak korkularından olsa gerek ellerini sürdürtmüyorlar.Bir de çok ilginçtir bizim de köyde arılarımız var.Bazen başlarına gider izlerim.Kapıda bekçi arılar vardır ve bir başka kovandan gelen başka bir arıyı asla sokmazlar.  23.07.2008 15:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 372
Toplam mesaj
: 71
Ort. okunma sayısı
: 2791
Kayıt tarihi
: 17.07.07
 
 

17 yıldır uluslararası firmalarda yöneticilik yaptım. Bunun yanında şirketlere satış, yöneticilik, k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster