Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

perihan reyhan ALKAN

http://blog.milliyet.com.tr/pra

22 Mart '11

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
2685
 

Erkekler seksten başka ne düşünür?!

Erkekler seksten başka ne düşünür?!
 

İlahi SHERİDAN SİMOVE! 

Gerçekten ilginç girişimin, düşüncen daha doğrusu ama anlayamadığım bir şey var ki bu bulunca varabilmek için 39 yıl gibi çok uzun bir süre araştırma yapmak gereksinimi duyuşun. Üstelik de kendini tamamen buna adamışsın; ilahi, hem de bir erkek olarak! 

Yazık demek ömrün boyu seksten başka bir şey de düşünememişsin bu durumda. Hem de doğduğun günden itibaren, nasıl oluyorsa… Çünkü 39 yaşındasın. Gerçekten yazık etmişsin yıllarına. 

Gelip bana sorsaydın yanıtını hemen verirdim sana. Hiçbir şey düşünmezler derdim. Düşünseler de zaman zaman, en öncel ve sıklıkta olan düşünceleri budur derdim. Hatta her düşüncelerinin kenar köşesinde mutlaka vardır, her baktıklarında, her düşündüklerinde de bir şekilde bulaşıklığını, sırıtışını görmek mümkün derdim. Konumunuz ne olursa olsun, konu ne olursa olsun, mutlaka sekse getirmenin bir yolunu bulmakta her şeyden daha mahirler de derdim. Üstelik sadece ben de değil, hangi kadına sorsan söylerdi sana bunu. İlahi gerçekten âlemsin. 

Belki de kendinde fark ettin de, her erkekte de bu böyle mi diye merak ettin. Haklısın, sana itiraf edecek değillerdi. Kadınlar kadar karşılaşmıyor, şahit olmuyordun sen! Ama sezgilerin de mi yoktu? 

Erkeklerin kendileri konusundaki farkındasızlıklarına mı kanıt, senin algısızlığına mı çözemedim lakin bu açıklama sanırım o üstün zekânın bir ürünü olsa gerek. 

Biliyordun şüphesiz, öyle uzun uzadıya araştırmadın da eminim, sadece ticari zekâ bence. Evet, yazarlığın da ticarisi var günümüzde. Nasıl yazarsam çok satarım, ne yazarsam ilgi çeker ya da kalemimi kime satsam, ya da kiralasam getirisi daha çok olur!.. 

Eskidenmiş o her yazanın sadece edebi kaygıyla yazışı. Zevk için ya da toplumsal bakış açılarıyla, okuyana bir şeyler vermek ya da paylaşmak amaçlı ama ticari kaygıdan uzak yazmaları. 

Kutlamadan edemeyeceğim doğrusu zekânı… 

Açıklamaların ise sadece ilgi çekme amaçlı olsa gerek! 

"Bu kitap, konu üzerindeki 39 yıllık uzun bir çalışmanın ve araştırmanın ürünü. Hiç bir şeyi şansa bırakmadım ve kendimi tamamen bu işe adadım. Bunca yıllık araştırmalarıma dayanarak söyleyebilirim ki erkekler seksten başka hiç bir şey düşünmez. Ulaştığım bu sonuç beni gerçekten çok şaşırttı ve bu sonucu insanlarla paylaşmam gerek diye düşündüm" diyorsun. 

Ben de, neden şaşırdığına şaşırdım doğrusu, bilinmeyen bir şey değildi ki, ayan beyan ortada bu gerçek… Paylaşmana da gerek yoktu, herkesin buluncuna vardığı ve bilgisinde olduğu bu gerçekliği. 

Yayımladığın 200 boş sayfadan oluşan "ERKEKLER SEKSTEN BAŞKA NE DÜŞÜNÜR?" adındaki kitap, (kitap olarak nitelenebilirse şayet!) İngiltere'de öylesine popüler oldu ki çok satanlar listesine girdi. 

Öğrenci birlikleri arasındaki beğeni ve tutulumu bir anda arttı ve ünü hızla yayıldı. 

Kitabı alan öğrencilerden birisinin: "Sınıf arkadaşıma derslerde defter niyetine kullansın diye, şaka yapmak amacıyla bir tane almıştım, ancak şu an herkesin elinde bir tane bu kitaptan görmek mümkün. Yerleşkede adeta yeni bir çılgınlık başlattı." Şeklindeki ifadesiyle de durum açıklık kazanmakta. 

Kitabın amacı dışında bir defter olarak kullanılması hakkında da şöyle konuşmuşsun: Kitabımın öğrenciler tarafından defter olarak kullanılacağı ve içine ders notları yazacaklarını hiç düşünmemiştim. Bir bakıma bunu yaparak benim tezimi çürütmüş oluyorlar. Ama kaçının ders bittikten sonra seks hakkında düşünmeye başladığını merak ediyorum. Sorunun cevabının "hepsi" olduğuna bahse girerim. Aslında tezimi biraz daha ileri götürüp öğrencilerin yüzde 99'unun ders sırasında bile seks hakkında düşündüğünü söyleyebilirim. 

Büyük ihtimalle kitabımı bir defter olarak kullanmanın, kendilerine bir seks arkadaşı bulmada yardımcı olacağını düşündükleri için kitabımı alıp kullanıyorlar. Bu hipotezlerinde de kesinlikle haklılar. 

Şaşırmış gibi yapma lütfen, eminim ki bunun böyle olacağını çok önceden hesap etmiştin! 

Çünkü seks kitapları ya da çağrımlıları diğer tüm kitaplardan daha çok ilgi çekmekte ve satmakta. 

Demek oluyor ki dünyanın neresinde olunursa olsun, insanoğlu seksten bir adım öte gidememekte. 

Bunu bir kez daha kanıtlamış oldun sadece, diğer yandan da müthiş bir kazanıma ulaşırken... 

Yoksa, özellikle mi boş bıraktın sayfaları, erkekler böylesi boştur seksin dışında ya da sekten gayrısı boştur erkekler için gerçeğine vurgu olsun diye?! 

Ya da sadece maddi getirisinin hesabıyla yaptın bunu, ilgi çekeceğini bilişle. Yoksa kim o kadar para verir de alır sayfaları bomboş, kapaktan ibaret bir kitapsıya?! 

Kim bilir, belki de… 

Gerçeği ancak sen biliyorsun… 

 

p.r.alkan 


 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sizin bu yazınızı 3 kez okudum ve bir şeyler anlamaya çalıştım! Siz de yazara hak veriyorsunuz ve bunu bilmeyecek ne var diyorsunuz... Evet yazar da siz de haklısınız ama "neden erkekler sadece seks düşünür?" diye bir soru sormamışsınız ve seksi özellikle siz "bayağı bir şey" olarak görüyorsunuz, yanılmıyorsam! Oysa seks güzeldir ve onu düşünmenin hiç bir abes yanı yoktur... Evet tersini düşnmek ve erkeleri bu düşüncelerinden dolayı kınamak doğru değildir... Sözü uzatmak istemiyorum; aşk ve onun doğal sonucu seks kutsaldır! Hep düşünmekte yarar var, samimiyim, bir hekim olarak söylüyorum, hiç gocunmadan...

Dr Atanur Yıldız 
 25.03.2011 9:54
Cevap :
Sn Yıldız,öncelikle ilgi ve görüş bildiriminize teşekkür ederim efendim.İşlemek istediğim konu erkeklerin seks düşkünlüğü olsa,dediklerinizde haklıydınız,sorardım da,açıklardım da ama benim dikkat çekmek ve işlemek istediğim,etik değerler,yazarlığın içinde bulunduğu durum,paranın her şeyin önüne geçişi ve yazarın böyle bir başlıkla insanları bir nevi dolandırışı zaaflarından istifadeyle...Seksi kötü gördüğümü de nereden çıkarttınız.Aşkın tezahürü olanı tabii ki hazlı ama ben böylesine karşı çıkıyor değilim.Pek çok erkekte görülen,seçkisiz,ihtiyaca binaen ve anlık paylaşımlara karşıyım.Her an ve herkese seks düşünmek de pek sağlıklı bir durum olmasa gerek!  30.03.2011 5:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 290
Toplam yorum
: 291
Toplam mesaj
: 41
Ort. okunma sayısı
: 523
Kayıt tarihi
: 11.03.08
 
 

İlk ve orta öğrenimimi Gölcük/ Kocaeli, lise ve üniversite öğrenimimi Ankarada gördüm. İlk okuldan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster