Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mayıs '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
5187
 

Ermeniler 2 Milyon Osmanlı'yı katletti

Ermeniler 2 Milyon Osmanlı'yı katletti
 

Arşivden resim


ABD arşivleri Ermenistan'ı şoke etti

Başkan Reagan döneminde, yapılan araştırma Ermeniler’in 2 milyon Müslüman Osmanlı’yı katlettiğini ortaya çıkardı..

ABD eski Başkanı Reagan’ın danışmanı Fein: Beyaz Saray’ın yaptığı araştırma sonucunda ya Ermeniler’in 2 milyon Müslüman Osmanlı’yı katlettiği ortaya çıktı. Ermeniler, kendi arşivlerini açmıyor, çünkü bu gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyor…

ABD Başkanı Ronald Reagan’ın hukuk danışmanlığını yapan Bruce Fein, sözde Ermeni soykırımı iddialarını Takvim’e değerlendirdi. Ermeniler’in bu iddialarının son derece asılsız olduğunu belirten Fein, Reagan’ın başkan olduğu 1981'de bu konunun Beyaz Saray tarafından araştırıldığını ve iddiaların asılsız olduğunun belgelendiğini söyledi. İşte sözde Ermeni soykırımı konusunda Fein’in açıklamaları: Osmanlı İmparatorluğu’nun azınlıklara karşı “müthiş” sayılabilecek bir özen gösterdiği gerçeğini unutmamak gerekir. Azınlıklar, kendi dini özgürlüklerini ve hayatlarını son derece rahat bir şekilde sürdürdü.

‘ÇETELER, OSMANLILAR’I ÖLDÜRDÜ’

Ermeni terör çeteleri I. Dünya Savaşı sırasında Fransa ve Rusya ile birlikte Osmanlılar’ı öldürdü. Bu rakamın 2 milyon civarında olduğu bir gerçek. Ermeni kayıplarının ise 500 bin civarında olduğu araştırmalarla kanıtlandı. Burada asıl önemli konu, Ermeniler’in ihanetidir. Osmanlı da kendisini savundu. Özellikle ABD’de yaşayan Ermeniler, soykırım yalanı ile büyük rant sağlıyor. ABD yönetimi de büyük paralar döndüğü için Ermeniler’i karşısına almak istemiyor. Ermeniler ısrarla kendi arşivlerini açmıyor. Çünkü yıllardır soykırım yalanı ile dönen rantı kaybetmek istemiyorlar. Arşivler açıldığı anda gerçek ortaya çıkacak.

Şimdi sormak gerek, bizim aydın geçinen ve Ermeni iddialarını destekleyen aydıncıklara sizin bu işten rantınız nedir? Siz hangi belgeye dayanarak aferin almak uğruna Ermeni iddialarını destekliyorsunuz? Ey! ABD sen gerçeği bildiğin halde niçin Eyaletlerinde Türkler soykırım yaptı diye soykırım anıtı dikiyor ve eyalet meclisinde yasa çıkartıyorsunuz. Niçin Başkanlık seçimlerinden önce Ermeni soykırımını tanıyacağız diye söz veriyor sonrada bunu sürekli erteliyorsunuz. Ey’ AB guya demokrasinin beşiği oluyorsunuz değil mi? Fransa’da Ermeni soykırım yoktur demek bile suç oldu;diğer AB ülke parlamentolarında da Türkler soykırım yapmıştır diye siyasi kararları hangi belgeye dayanarak alabiliyorsunuz?

Hey! Ermenistan sen bu konuda ortak tarih kurulu toplanmasını, belgelerin ortaya konup gerçeğin ortaya çıkmasını niçin kabul etmiyor sun? 1996 yılında Karabağa’da yaptığın hunharca işlediğin cinayetler soykırım değil mi? Azerbeycan’ın Topraklarını hem işgal edip, (suçlu iken) hem de nasıl haklı olabiliyorsun? Bağımsız bir ülkenin topraklarını nasıl oluyor da kendi sınırların içersinde gösteriyorsun? Sonra da bütün dünya kamu önünde sen nasıl mazlum oluyor, biz ise zalim oluyoruz?

Gerçek şu: Türkler Doğu Roma toraklarından çıkartılmalı. Onun için TÜRK-KÜRT birbirine kırdırılmalı ki, Helenler (Yunanlılar) ve Ermeniler Küçük Asya ‘ya(Anadolu) hakim olabilsinler. Hiristiyanlığın ilk zafer anıtının dikildiği (çemberlitaş) İstanbul Hıristiyanların olsun… Onlar , bizi bu coğrafyadan kovamadıkları sürece hiç rahat bırakmayacaklar… Geçmişte bu işin taşeronları Ermeni, Rum çeteleri idi. Şimdi ise bu teşoronluğu PKK yapmaktadır. Kısacası su uyur düşman uyumazmış.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bizdeki aydınlarda çanak tutmuyorlar mı işte orası sözün bittiği yer.Biz içimizde düzelmedikçe daha çok kırarız birbirimizi.Selamlarımla.

çalıkuşu 
 08.12.2013 23:27
Cevap :
yorumunuz için teşekkür ederim. Bu konularda duyarlı olduğunuz için sizi kutlarım.  13.12.2013 23:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 68
Toplam yorum
: 98
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 2783
Kayıt tarihi
: 31.01.09
 
 

Emekli uzman öğretmenim. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü ve A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster