Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Güneç GÜLÜN YAZICITUNÇ

http://blog.milliyet.com.tr/gunec

10 Mart '10

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
585
 

Evlilik'te Mutluluğun Sırrı

Evlilik'te Mutluluğun Sırrı
 

Mutluluk görece bir kavram. Herkes farklı şeylerden mutlu oluyor. Evliliği zor kılan sebeplerden biri de bu. Aşık oluyorsun, evleniyorsun, aynı evde yaşamaya başlıyorsun. Aynı yastığa baş koyuyorsun. Tanrı'nın mucizesi olarak bir insan meydana getiriyorsun.

Peki büyü ne zaman bozulur? İlgisizlik, farklı zevkler, çocuk olunca ilginin dağılması, birbirine zaman ayıramama, bazı kabalıklar, başbaşa kalamama, aile çatışmaları, vesaire, örnekleri çoğaltabiliriz. Ben bunların hiçbirini mazeret olarak kabul etmiyorum. İşin sırrı nedir biliyor musunuz? Bence işin sırrı kendini karşındakinin yerine koyabilmekte, ve bunu karşılık beklemeden ömrünün sonuna dek yapmayı kabul etmekte. Sen kendini eşinin yerine koyup her konuda anlayışlı davrandığında yaşamak daha kolay oluyor. Ama bu, sadece tek bir taraf anlayışlı olacak, diğer taraf karşısındakini sömürecek anlamına gelmiyor. Her şey karşılıklı. Klişe bir laf ama evlilik fedakarlığın ta kendisi, her iki taraf için de. Diğer yandan doğru evlilik insanın ömrüne ömür katıyor. (Bu bilimsel olarak da kanıtlanmış). Sevdiğin insanla hayatı acısıyla tatlısıyla paylaşmak, neslini devam ettirmek, beraber bir ya da bir kaç insan yetiştirmek ne kadar mucizevi bir şeydir. Ama hiç bir zaman kolay değildir. Zaten güzel olan hiç bir şey kolay değildir.

Mutluluk hiç bir zaman peşinizi bırakmasın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ve insanlar en yakınındakileri daha çok hırpalıyorlar belki de onların sahibiymiş gibi gördüklerinden kendilerini. Allah kimsenin ağzının tadını bozmasın ve huzuru eksik etmesin yuvalarından.Esenlikler dilerim.

papatya altı yüz elli 
 11.03.2010 0:15
Cevap :
Evet maalesef bunu bazan insana en yakınları yapabiliyor, iyi dileklerinizi yürekten paylaşıyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu bu karmaşa ortamında tüm vatandaşlarımız için de aynı dilekleri dilemek istiyorum. ZAMAN BİRLİK, BERABERLİK VE SEVGİ ZAMANIDIR ÖNCE YURTTA SULH HEMEN AKABİNDE CİHANDA SULF  11.03.2010 9:46
 

Bence evlilikte, mutluluğun ilk şartı "sağlıklı bir iletişim" sevgili yazarım. O kadar önemli ki. İnsan "eşim" dediği insanla, herşeyi açıkça ve net olarak konuşabilmeli, fikir alışverişinde bulunabilmeli, gizli-saklı ve gizemli hiçbir soru işareti bulunmamalı ilişkide.. Antenler hep açık olmalı birbirine karşı. İletişimde kesintiler, kopmalar, alınganlıklar, suskunluklar olmamalı.. Herşey paylaşılmalı ve konuşulmalı.. Ancak bu şekilde sorunların üstesinden gelinebilir ve mutlu bir evlilik sürdürülebilir diye düşünüyorum. Kaleminize sağlık, sevgilerimle..

Mor Okyanus 
 10.03.2010 18:25
Cevap :
kesinlikle katılıyorum sevgili okurum, evlilikte bütün kartlar açık oynanmalı  10.03.2010 21:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 789
Kayıt tarihi
: 04.03.10
 
 

29.04.1971 doğumluyum. 1989'da T.E.D.Ankara Koleji'ni, 1995'de İstanbul Üniversitesi İşletme fakülte..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster